Įdomiausi vasaros renginiai Taline

Autorius: Kelionių manija , 2014, Gegužės 16d.
Nuo viduramžių turgaus iki šiuolaikinio šokio festivalio, nuo tradicinių dainų iki linksmybių uoste – Estijos sostinė Talinas vasarą kupinas grandiozinių renginių. Pateikiame trumpą apžvalgą.

05.24-06.01 – Talino senamiesčio dienos

Daugiau nei tris dešimtmečius rengiamos Talino senamiesčio dienos – vienas svarbiausių šio viduramžių dvasia alsuojančio miesto renginių. Šventė prasidės gegužės 24 d. Talino Rotušės aikštėje renginiu „Miesto įkūrimas“, be to, mieste vyks gausybė kitų renginių, parodų ir pasirodymų.  Kiekviena festivalio diena turės savo temą: gegužės 25-oji yra paskelbta Bažnyčios diena, 26-oji – Tradicijų diena, 27-oji – Sveikatos diena, 28-oji – Teatro diena, 29-oji – Muzikos diena, 30-oji – Muziejų diena, 31-oji – Viduramžių diena, birželio 1-oji – Vaikų diena.

07.04-07.06 – Dainų ir šokių šventė Taline

Kaip ir lietuviai, taip ir estai turi nuostabias Dainų ir šokių švenčių, rengiamų po atviru dangumi, tradicijas. Šiemet tris dienas vyksiančio tradicinio dainų ir šokių festivalio tema – „Paliesti laiko. Laikas prisiliesti“. Tuo siekiama atkreipti dėmesį į laiką atrasti tai, kas iš tiesų yra svarbu kiekvienam iš mūsų. 2003 m. lapkritį UNESCO paskelbė Estijos dainų ir šokių festivalio tradiciją esant žodinio ir nematerialaus žmonijos paveldo šedevru.

07.10-07.13 – Viduramžių dienos Taline

Galimybę pakeliauti laiko mašina ir atsidurti senajame Taline Hanzos sąjungos klestėjimo laikais siūlo tradicinis Viduramžių festivalis Taline. Šventės metu senamiestyje šurmuliuos viduramžių turgus, o miesto gatvėmis keliaus teatralizuotos procesijos.

07.18-07.20 – Talino jūros šventė

Visi, kurie yra neabejingi jūrai, kviečiami į Talino jūros šventę, kuri liepos mėnesį rengiama Talino uoste. Šiemet jūros šventės svečiai turės galimybę išvysti istorinius burlaivius ir garlaivius, taip pat finalinį Muhu regatos etapą. Šventės metu vyks koncertai ir kiti renginiai.

08.21-08.31 – Šiuolaikinio šokio festivalis

Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis Taline rengiamas rugpjūčio mėnesį. Įvairiose miesto vietose vyks per 20 skirtingų šiuolaikinių meno grupių pasirodymų.

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Kelionių idėjos