Įdomūs renginiai ir festivaliai spalio mėnesį Europoje

Autorius: Kelionių manija , 2013, Spalio 02d.

Nuo silkių festivalio Helsinkyje iki vėjo gaudymo Korsikos saloje, nuo Šafrano fiestos Ispanijoje iki modernių Nuit Blanche šviesos instaliacijų, nuo seniausio Europos maratono iki linksmybių prie alaus bokalo – Europa turi ką pasiūlyti ištroškusiems renginių. 

Baltoji naktis Paryžiuje, Prancūzija

Nuit Blanche, arba Baltoji naktis – tai kasmetinis kultūrinis renginys, Prancūzijos sostinėje Paryžiuje šiemet vyksiantis naktį iš spalio 5 d. į 6 d. Įvairiose miesto vietose bus rengiami pasirodymai bei meninės instaliacijos, pavyzdžiui, ties Senos upe ar Saint Martino kanalu ir kt. Be to, kai kurie Paryžiaus muziejai kvies apsilankyti nemokamai. Nuit Blanche jau tapo tradicija ne tik Paryžiuje, bet ir kituose pasaulio miestuose. Tą pačią naktį meno renginiai taip pat vyks ir Belgijos sostinėje Briuselyje bei antrajame didžiausiame Slovakijos mieste Košicėje.

Berlyno Šviesos festivalis, Vokietija

Žymiausi Berlyno pastatai, paminklai ir lankytinos vietos beveik dvi savaites spalio mėnesį pasipuošia spalvų ir šviesų instaliacijomis. Šiemet spalio 9-20 dienomis Vokietijos sostinės žymius pastatus ir gatves vyks nutvieks menininkų sukurtos instaliacijos.

Triufelių šventė Italijoje

Vienas labiausiai Italijoje vertinamų delikatesų, baltasis triufelis, pagerbiamas spalio mėnesį, kuomet Šiaurės Italijos miesteliuose rengiamos šiam grybui skirtos šventės.  Norėdami aptikti šiuos vertingus grybus, žmonės pasitelkia specialiai dresuotus šunis ir kiaules, mat triufeliai auga ne žemės paviršiuje, kaip dauguma grybų, bet po žeme. Bene žymiausia triufeliams dedikuota šventė – Pjemonto regione, Alboje rengiama Tarptautinė baltojo triufelio mugė (Fiera del Tartufo), kuri šiemet vyks nuo spalio 12 d. iki lapkričio 17 d.

Seniausias Europos maratonas Košicėje, Slovakija

2013-ųjų metų Europos kultūros sostinė (šis titulas šiemet taip pat papuošė ir Prancūzijos Marselio miestą) Košicė gali didžiuotis ne tik įdomia kultūrine programa, bet ir seniausiomis maratono rengimo tradicijomis senajame žemyne. Košicės taikos maratonas be pertraukų rengiamas nuo 1924 m. – kasmet pirmąjį spalio sekmadienį. Šiemet Košicės gatves maratono bėgikai užtvindys spalio 6 d.

 

3kosice-maratonas.JPG 

Košicės gatvėse sužymėti maratono atstumai (kelioniumanija.lt nuotr.) 

Oktoberfest – alaus fiesta Vokietijoje

Miunchenas kasmet rugsėjo pabaigoje – spalio pradžioje tampa vienu dideliu alaus baru. Taip Bavarijos sostinėje švenčiama tradicinė, jau kelis šimtmečius skaičiuojanti Oktoberfest alaus šventė. Linksmybės vadinamojoje „Teresės pievutėje“ paprastai trunka daugiau nei dvi savaites – ir šiemet į didįjį alaus festivalį dar galite suspėti, jis vyks iki spalio 6 d. Šventės metu išgeriama keletas milijonų bokalų alaus.

Šviesos festivalis Prahoje, Čekija

Šiemet pirmą kartą šviesos festivalis nutvieks Čekijos sostinės gatves ir namus. Naujausias šviesos technologijas bei audiovizualines instaliacijas pristatys vietiniai menininkai ir svečiai iš užsienio. Šviesos festivalis Prahoje numatytas spalio 17-20 d. 

Baltijos silkių festivalis Helsinkyje, Suomija

Spalio pradžioje (šiemet – spalio 6-12 d.) Helsinkio centre visą savaitę šurmuliuoja Silkių turgus. Ši tradicinė šventė Suomijoje švenčiama nuo 18 a. pabaigos. Turguje žvejai ir silkių perdirbėjai siūlo įvairiausiais būdais paruoštas silkes, renkama skaniausiai pagaminta silkė.

Konsuegros Šafrano fiesta, Ispanija

Tradicinė Šafrano fiesta, rengiama Toledo provincijos mieste Konsuegroje, šiemet vyks spalio 25-27 d. Šafranas yra mėgiamas prieskonis Viduržemio jūros virtuvėje. Ispanai teigia, jog geriausias šafranas yra būtent iš Konsuegros apylinkių. Konsuegra taip pat garsėja vėjo malūnais – čia ant kalvos stūkso ne tik viduramžių pilies mūrai, bet ir septyni autentiški malūnai. 

Vėjo festivalis Korsikoje, Prancūzija

Vėjuotasis Korsikos saloje rengiamas festivalis, Festival du Vent, kasmet spalio pabaigoje sukviečia visus vėjo gerbėjus – burlentininkus, buriuotojus, aitvarų laidytojus ir kitus negalinčius atsispirti vėjo jėgai. Čia išvysite oro balionus ir netgi vėjo malūnėlius. Didžiausiame Calvi miestelio festivalyje skamba įvairiausių žanrų muzika, vyksta meno parodos ir kiti kultūriniai renginiai.

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Kelionių idėjos