Joninės Rygoje (programa)

Autorius: Kelionių manija , 2014, Birželio 06d.
Ne paslaptis, kad Joninės yra viena svarbiausių tradicinių švenčių Latvijoje. Šiemet Europos kultūros sostinės titulu pasidabinusioje Rygoje Vasaros saulėgrįžos šventei skiriamas ypatingas dėmesys. 
Birželio 21-22 dienomis gausybė renginių nuspalvins Latvijos sostinę – nuo pasaulio alaus parado iki Saulėgrįžos mugės, nuo vainikėlių pynimo iki tradicinio maisto gaminimo renginių. Dauguma renginių vyks žaliausioje Rygos miesto dalyje – Mežaparks. Visi renginiai yra nemokami.
Abi dienas 22 val. vyks „Lec Saulite“ šokių vakaras, kurio metu Mežaparks scenoje po atviru dangumi susirinks tūkstančiai Latvijos šokėjų ir dainininkų. Įėjimas į renginį kainuos 10-35 EUR.
Joninės, arba Jani – tai tradicinė pagoniška šventė, turinti gilias tradicijas Latvijoje. Jani nuo seno švenčiama tuo metu, kai gamtos jėgos yra stipriausios, o riba tarp fizinio ir dvasinio pasaulio yra mažiausia. 
Per Jonines Latvijoje miestai ištuštėja, nes dauguma gyventojų traukia į gamtą ir kaimo vietoves švęsti trumpiausios nakties. Latviai iki pat saulėtekio kūrena laužus, žaidžia tradicinius Jani žaidimus, šoka ir, žinoma, geria alų. 
Tradiciškai pinami vainikai iš žolynų (moterims) ir ąžuolo lapų (vyrams), dainuojamos visiems gerai žinomos Ligo dainos, valgomas sūris su kmynais, šokinėjama per laužus ir ieškoma stebuklingo paparčio žiedo.
 

Daugiau apie Jonines:

Geriausios vietos trumpiausiai nakčiai 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Lankytinos vietos