Kaip išvengti Kalėdų?

Autorius: Kelionių manija , 2012, Gruodžio 11d.

Prieskonių piramidės Maroke

 

Natūralu, kad Kalėdų šurmulys, keitimasis dovanėlėmis ir sėdėjimas prie vaišėmis nukrauto stalo ne visiems prie širdies. Vis tik, Lietuvoje pasislėpti nuo Kalėdų turbūt būtų keblu. Tačiau pasaulyje yra šalių, kuriose gruodžio 25-oji net nėra išeiginė diena. Štai keletas tokių, nors, be abejo, jų yra ir daugiau. 


Tailandas

Ši Pietryčių Azijos šalis per didžiąsias šventes tiks ne tik tiems, kurie nori pasprukti nuo Kalėdų šurmulio, bet ir pasiilgusiems saulės vonių. Tailande lapkričio-vasario mėnesiais vyrauja vėsesni ir mažiau drėgni orai, tačiau saulės čia visuomet pakanka. Padrybsokite vienos iš daugybės šios šalies salelių paplūdimy ar aplankykite šventyklų auksu spindintį Bankoką.


Marokas

Kol visa Europa skęsta Kalėdiniame dovanų pirkimo chaose, vos už keleto dešimčių kilometrų nuo Ispanijos krantų esantis Marokas siūlo apsipirkti tradicinėse parduotuvėlėse ir turgeliuose, kur pūpso neragautų prieskonių kalnai, tyso berberų austi kilimai, plevėsuoja spalvingi šaliai ir žaižaruoja rankų darbo papuošalai. Paklaidžiokite Marakešo gatvelėmis ar leiskitės į žygį po Aukštuosius Atlaso kalnus, aplankydami Todgha tarpeklį  ir dailius slėnius.


Jordanija

Šalis, kuriai pavadinimą davė biblinė Jordano upė, taip pat padės išvengti Kalėdų karštinės. Aplankykite archeologinę Petros vietovę, leiskitės į žygį po dykumų supamą vaizdingąjį Vadi Rumo kanjoną ir apsistokite tradiciniuose beduinų būstuose – palapinėse iš ožkų vilnos.

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Kelionių idėjos