Kaip švęsite Šv.Valentino dieną – prancūziškai, itališkai ar..?

Autorius: Kelionių manija , 2014, Vasario 06d.

Greičiausiai visi yra girdėję istoriją apie Romos vyskupą Valentiną, kuris padėdavo slapta susituokti įsimylėjėliams ir vėliau buvo nubaustas mirtimi bei paskelbtas šventuoju. Taip šiandien visame pasaulyje švenčiama Šv.Valentino, arba Meilės diena, nors kai kurie mokslininkai šios šventės ištakas sieja su senovės Romoje švęsta vaisingumo ir pavasario švente. 

Šiandien Šv.Valentino dienos tradicijos įvairiose pasaulio šalyse labai įvairios – nuo gėlių ir širdelės formos saldumynų dovanojimo iki prisipažinimo meilėje. Daug kur populiaru šią dieną susižadėti ar susituokti. Tad kaip Meilės dieną švęsite šiemet?

 

Angliškai

Anglų tradicijos, susiję su Šv.Valentino diena, yra labai romantiškos. Viduramžiais buvo paprotys jaunuolių tarpe išsitraukti lapelius su merginų vardais. Vaikinas, išsitraukęs kurios nors merginos vardą, taip išsirinkdavo savąją Valentiną – jai visus metus asistuodavo, net kurdavo dainas ar sonetus. Nuo seno buvo tikima Valentino dienos burtais – merginos Meilės dienos rytą turėdavo pažvelgti pro langą (būtinai – saulei dar nepatekėjus!) ir pirmasis pamatytas vyras, tikėta, ir bus jos išrinktasis. Taip pat merginos užrašydavo vaikinų vardus ant popierėlių ir įmetusios į vandens telkinį laukdavo, kuris pirmas išplauks. Tas ir bus jos Valentinas. Šią dieną Anglijoje populiaru prisipažinti meilėje.  

 

Prancūziškai

Prancūzai savo mylimuosius Šv.Valentino dieną ypatingai lepina dovanomis, ir gana brangiomis dovanomis. Šią dieną ypatingai populiarūs juvelyriniai dirbiniai. 

 

Itališkai

Italijoje per Šv.Valentino dieną atiduodama duoklė saldumynams – nuo tradicinio šokolado iki įmantriausių pyragėlių. Beje, visi saldumynai dažniausiai būna širdelių formos.

 

Amerikietiškai

Amerikoje vienas pagrindinių šios šventės atributų – marcipanai. Tačiau taip pat populiaru savo mylimuosius apipilti ir kitais saldumynais. Amerikoje Šv.Valentino dieną peršasi moterys! Įdomiausia tai, jog šiuo atveju išrinktasis atsisakyti tiesiog… negali. Vis dėlto, jei jau tikrai vyras nori atsisakyti, privalo pasipiršusiai moteriai padovanoti šilkinę suknelę! 

 

Japoniškai

Japonai vasario 14-ąją tradiciškai švenčia dovanodami saldumynus – ir ne tik mylimiesiems, bet ir draugams, bendradarbiams. Tiesa, saldumynus dovanoja tik moterys, o vyrai, atsidėkodami moterims, jas saldumynais (dažniausiai – baltuoju šokoladu) vaišina kovo 14-ąją, kuri vadinama Baltąja diena. 

 

Ispaniškai

Ispanijoje Šv.Valentino dieną karaliauja gėlės – galantiškieji ispanai savo žmonoms ir meilužėms dovanoja raudonas rožes.  

 

Graikiškai

Graikų Meilės dienos tradicijos turi labai gilias tradicijas – čia jos siekia net Antikos laikus. Iš tų laikų išlikęs Meilės dienos simbolis – Kupidonas, angelas su meilės strėlėmis. Anot romėnų mitologijos, Kupidonas yra meilės deivės Veneros sūnus.

Beje, yra šalių, kuriose Šv.Valentino diena nešvenčiama arba, dar daugiau, yra netgi uždrausta. Pavyzdžiui, Saudo Arabijoje yra draudžiami bet kokie vakarietiški Valentino dienos simboliai, musulmonams draudžiama švęsti šią dieną ir gali grėsti net kalėjimu… 
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.