Kelionių idėjos: pašėlę pavasario festivaliai

Autorius: Kelionių manija , 2015, Vasario 14d.

Belaukdami pirmųjų pavasario ženklų – saulėje žaižaruojančių varveklių, sprogstančių pumpurų ir vis dažniau besišypsančios saulutės – sulaukėme Užgavėnių. Lietuvoje tai – šventė, skirta simboliniam žiemos išvarymui. Žiemos pabaiga ir pavasario pasitikimas bei gamtos pabudimas kai kuriuose pasaulio kraštuose švenčiamas ypatingai nuotaikingai.

 

Fastnacht karnavalai Vokietijoje ir Šveicarijoje

Vasario mėnesį daugelyje pietų Vokietijos, Šveicarijos ir Austrijos miestų vyksta karnavalai ir persirengėlių paradai, lydimi triukšmingos pučiamųjų orkestrų muzikos. Pasiruošimas šiai šventei, vadinamai Fastnacht, prasideda dar lapkričio mėnesį, kuomet miestų ir miestelių bendruomenės pradeda repeticijas bei kaukių gamybą. Įvairiausiomis būtybėmis persirengusių karnavalo dalyvių eitynės pagrindinėmis miesto gatvėmis ir kitos linksmybės paprastai prasideda likus savaitei iki Pelenų dienos, „Riebųjį ketvirtadienį“ – tą dieną kepamos tradicinės spurgos. Daugybė žiūrovų susirenka stebėti tradicinių paradų, o didžiausieji netgi transliuojami per televiziją. Karnavalų laikotarpis netgi vadinamas „Penktuoju sezonu“. Vokietijoje karnavalais garsėja Kelnas, Diuseldorfas, Maincas. Šveicarijoje giliomis tradicijomis garsėja Bazelio, Liucernos, Belinconos karnavalai, vis tik, praktiškai kiekviename Šveicarijos mieste ar miestelyje kasmet praūžia didesnis ar mažesnis persirengėlių paradas. 

 

Holi, Indija

Vienas spalvingiausių festivalių pasaulyje neabejotinai yra Holi – tai pavasario ir spalvų šventė, švenčiama Indijoje. Šios pavasario šventės data kasmet kinta priklausomai nuo mėnulio kalendoriaus ir 2015-aisiais Holi bus švenčiama kovo 6 dieną. Ši šventė – tai spalvingas pavasario pradžios paminėjimas, švenčiamas įvairiausiuose Indijos kampeliuose. Holi akcentas – barstymasis įvairiausių spalvų milteliais bei pilstymasis vandeniu. 

 

holi-indijoje.jpg 

 

Šv. Patriko diena, Airija

Šv. Patriko diena, švenčiama kovo 17 d., yra nacionalinė Airijos šventė, kurios simboliai yra trilapis dobilas ir žalia spalva, siejama su pavasariu ir gamtos atgimimu. Airijos globėju laikomas Šv. Patrikas gyveno 4-5 a. ir išgarsėjo kaip uolus katalikų vyskupas, krikštijęs vietinius pagonis ir atvertęs juos į katalikybę. Bene spalvingiausiomis Šv. Patriko dienos eisenomis ir paradais garsėja Dublinas, kurio gatvėse ir baruose praktiškai visą šventinę savaitę liejasi tamsus gineso alus ir viskis. 

 

Songkrano vandens šventė, Tailandas

Įspūdinga laistymosi vandeniu šventė tradiciškai švenčiama Tailande – šventės metu sausų praktiškai nelieka, kadangi vandeniu laistomasi visur ir įvairiausiais būdais. Netgi drambliai pasitelkiami į pagalbą ir purškia vandenį straubliais. Songkranas – tai tradicinė tajų naujųjų metų šventė, švenčiama balandžio 13-15 d. Šventės metu simboliškai nuplaunamos senųjų metų bėdos ir nelaimės, o naujieji pasitinkami apsivalius.  

 

songkran-tailandas.jpg 

 

Semana Santa, Ispanija

Velykos – taip pat pavasario pasitikimo šventė, nors ir sukrikščioninta, tačiau įvairiose šalyse išlaikiusi ir nemažai pagoniškų tradicijų. Semana Santa, arba Velykų savaitė, yra bene svarbiausia šventė ispanų kalendoriuje. Išskirtinėmis šios šventės tradicijomis garsėja Ispanijos pietuose įsikūrusios Sevilija ir Malaga, kur šios šventės ūžia visu smarkumu, o šventinės eisenos privilioja minias turistų. Visą savaitę iki pat Velykų sekmadienio miestų gatvėmis eina baltais apsiaustais vilkinčių žmonių procesijos – tai tradicija, gyvuojanti nuo pat Viduramžių. Kiekvienos miesto bažnyčios religinė bendruomenė paruošia savo platformas, vaizduojančias kenčiantį Kristų ir gedinčią Mergelę Mariją. Šiemet Semana Santa prasidės kovo 29 dieną ir truks iki balandžio 5-osios. Ši šventė gilias tradicijas turi ir Meksikoje.

 

Hanami, Japonija

Įspūdinga sakurų žydėjimo šventė, arba Hanami – viena svarbiausių švenčių Japonijoje. Sakuros žiedas laikomas vienu iš šios šalies simbolių, o puošniais žiedais pavasarį apsipilantys medžiai japonams primena apie trumpą žmogaus gyvenimą ir, žinoma, gamtos atgijimą. Japonijoje įrengta gausybė sakurų parkų, į kuriuos kovo-balandžio mėnesiais plūsta tūkstančiai žiedų gerbėjų. Žymiausi sakurų sodai yra Jošinojama, Arašijama, Hirosaki parkai.

 

hanami.jpg 

 

Brazilijos karnavalai

Neabejotinai žymiausia Brazilijos šventė yra karnavalas, kuris kasmet vasario mėnesį rengiamas daugybėje Brazilijos miestų. Karnavalas paprastai vyksta visą savaitę įvairiuose Brazilijos miestuose. Vis tik, visame pasaulyje garsus yra Rio de Žaneiro karnavalas, išsiskiriantis įspūdingais reginiais. Visą savaitę vykstantis renginys pritraukia minias dalyvių ir žiūrovų. Į šį karnavalą suvažiuoja daugybė šalies sambo mokyklų, taip pat žiūrovų – vietinių ir užsieniečių.

     
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.