Liepojoje švenčiamas Žiemos festivalis

Autorius: , 2014, Sausio 09d.

Kalėdiniu laikotarpiu Liepoja jau tradiciškai virsta vienu puošniausių Latvijos miestų. Maža to, šiemet Liepojoje gausu įvairių renginių. Trumpai tariant, šventiniu laikotarpiu nuo gruodžio 1-osios, didžiosios miesto eglės įžiebimo dienos, iki vasario 2-osios, kai viską apims Europos ralio čempionato antrojo etapo „Rally Liepāja“ dalyvių automobilių griausmas, Liepoja švenčia žiemą!

Kultūrinė Žiemos festivalio programa neleis nuobodžiauti nė vienos dienos. Šiuo šventiniu laikotarpiu kasdien vyks įvairūs renginiai, kuriuose tikrai verta apsilankyti. Kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį lankytojams savo duris atveria Karuostos kalėjimas. Vos tik žemę užklos sniegas, slidinėjimo ir snieglenčių sporto mėgėjų nekantriai lauks „Beberliņi“ ir Gruobinios vandenlenčių parkas. „Jura staļļi“ kvies pasivėžinti arklių traukiamomis rogėmis, o po to kaulus sušildyti Kaubojaus sriuba. Poledinės žūklės mėgėjams komfortiškas sąlygas – šildomus namukus – siūlo valčių nuomos įmonė „Sofijas laivas“. Viešbučiai taip pat neužmiršo savo klientų. Savaitgaliams jie yra parengę specialias kultūrines ir pramogines programas.

Liepojoje žiema sušildo! 

Nors sniego pusnys dar nešiugžda po kojomis, žiemiškai vėsus oras norom nenorom verčia ieškoti jaukaus kampelio, kur židinio ugnis sušildytų kūną ir sielą, kur aromatingos pirties kvapas padėtų užmiršti kasdienius rūpesčius ir nuolatinį skubėjimą, kur su draugais jaukiai praleistas vakaras suteiktų jėgų kitai darbo savaitei.

Liepojos Olimpinio centro baseinų ir SPA komplekse pailsės kiekvienas: pirtys, gydomieji ir atpalaiduojantys masažai turėtų pamaloninti sveiko poilsio mėgėjus. Vaikai smagiai praleis laiką įvairiuose vandens atrakcionuose. Džiaugsmo ir nepakartojamų akimirkų jiems turėtų suteikti čiuožimas vandens nusileidimo kalneliais, pliuškenimasis vandens pursluose, maudynės po krintančio vandens srovėmis.

Jei trokštate pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti žiemos vakaro ramybe, išbandykite Liepojos regiono kaimo sodybų pirteles! Latviai nuo seno pirtį laikė šventa vieta, kurioje ne tik praustasi, šildytasi ar pertasi, bet ir eita išvalyti ir iškuopti savo vidinį pasaulį. Liepojos regiono kaimo pirtyse daug kur galima išbandyti savo amatą išmanančių pirtininkų atliekamas pirties procedūras. Jų metu naudojamos iš įvairių augalų surištos vantos, žoliniai kilimėliai, dedami kompresai, atliekami masažai.

O gal ramus poilsis kaimo sodybos tyloje nėra tai, ko ieškote? Liepojos kavinėse ir muzikos klubuose savaitgaliais buriuojasi tie, kurie negali gyventi be vakarėlių. Gero lygio muzikos gerbėjai tikrai turės iš ko pasirinkti: mieste grojamas džiazas, bliuzas, rokas, pop-rokas, koncertais lankytojus malonina tiek latvių grupės, tiek svečiai iš artimesnių ir tolimesnių užsienio šalių. Karšta vakarėlių atmosfera laiką ištirpdo nepastebimai!

 

liepoja.jpg

Žiemos šviesų paletė Liepojoje

Kad galėtų džiugia nuotaika dalintis su miesto svečiais, Liepojos regiono turizmo informacijos biuras yra parengęs naktinį nuotykį – nuotaikingą, paslapčių ir staigmenų kupiną ekskursiją „Žiemos šviesų paletė Liepojoje“. Dažnai žemyn nudurtos nosys ir žvilgsniai sutrukdo pastebėti aplink mus esančius įdomius ir gražius objektus. Šįkart dėmesys kreipiamas dar neįvertintiems ir nepastebėtiems miesto objektams. Ekskursija praturtinta įdomiomis istorijomis ir pasakojimais. Visa tai leis pamatyti visiškai kitokias Liepojos spalvas.

Po žiemiško pasivaikščiojimo kviečiame susišildyti karšto gėrimo taure kuriame nors iš svetingųjų miesto restoranų ar kavinių, o ramia ir komfortiška nakvyne pasirūpins miesto viešbučiai. Tikimės, kad Liepojoje jūsų gyvenimo laikrodžiai ims skaičiuoti laimės minutes!

 

Daugiau apie žiemos renginius Liepojoje