Linksmas ir purvinas pasitaškymas: purvo šventė Pietų Korėjoje

Autorius: Kelionių manija , 2011, Liepos 27d.

Daugelis turbūt yra girdėję apie žymųjį pomidorų mūšį, La Tomatina festivalį, kasmet rugpjūčio pabaigoje vykstantį Ispanijoje, Bunolo miestelyje. Tolimojoje Pietų Korėjoje žmonės linksminasi dar išmaningiau: kasmet liepos mėnesį rengia purvo festivalį. Tą dieną į miesto paplūdimį susirenka tūkstančiai žmonių, ištroškusių pasivolioti purve.

Boryeong miestas, įsikūręs ant Geltonosios jūros kranto, apie 200 km į pietus nuo Seulo, kasmet pritraukia tūkstančius svečių, norinčių tikrąją to žodžio prasme pasitaškyti purve.

 

puvo-festivalis-pkoreja1.jpg

 

Festivalis gimė rinkodaros tikslais: taip buvo siekiama išreklamuoti kosmetiką, gaminamą iš miesto apylinkėse aptinkamo purvo. 1996 m. buvo atlikti tyrimai, kurie patvirtino, jog čia randamas mineralinis purvas turi gydomųjų savybių, itin tinkančių odos puoselėjimui. Tad jau po kelių metų į pirmąjį purvinąjį festivalį ėmė plūsti žmonės. Šiandien miesto, kuriame gyvena vos 100 tūkstančių gyventojų, šventė kasmet pritraukia minias lankytojų.

Beveik 2 savaites trunkančios šventės metu „ištaškoma“ apie 200 tonų purvo! Tačiau be purvo čia rasite ir daug muzikos, šokių, netgi imtynių purve ir, žinoma, alkoholio. Renginio organizatoriai be to dar siūlo purvo masažą, purvo baseinus, slidinėjimą purve, rengia įvairiausius konkursus ir karūnuoja purvo karalienę su karaliumi.

Šiemet į šią šventę jau pavėlavome, tačiau juk galima pradėti ruoštis kitiems metams!

 

puvo-festivalis-pkoreja.jpg

Nuotraukos: Stinkie Pinkie, wikipedia


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.