Pilzenas ruošiasi alaus šventei ir matuojasi Europos kultūros sostinės karūną

Autorius: Kelionių manija , 2014, Rugsėjo 05d.
Čekijos vakaruose esantis Pilzenas (čekiškai – Plzen) laikomas visame pasaulyje populiaraus Pilsner tipo alaus tėviške, tad neabejotinai yra ir vienas žymiausių miestų alaus mėgėjų žemėlapiuose. Čekijos Bohemijos regione įsikūrusiame mieste kasmet šurmuliuoja tradicinė alaus šventė, o kitąmet Pilzenas kartu su Belgijos Mons miestu perims kultūros sostinės estafetę. 

Spalį į Pilzeną keliauja alaus mėgėjai

Pilsner Urquell – tai pirmasis pasaulyje Pilsner tipo alus, kuris buvo išvirtas 1842 m. Dabar šio legendinio alaus darykla yra viena populiariausių miesto atrakcijų. Alaus darykloje rengiamos ekskursijos, kurių metu supažindinama su šiuolaikinėmis alaus gamybos technologijomis. Pilzeno senamiestyje taip pat įkurtas Pilzeno alaus muziejus, supažindinantis su alaus gamybos procesais ir tradicijomis.

Pilzeno alaus darykloje kasmet rengiama iškilminga Pilsnerio alaus šventė, kuri šiemet alaus mėgėjus sukvies spalio 4 d. 

 

19Pilzeno-alus.jpg 

Pilzeno alaus darykla, kelioniumanija.lt nuotr. 

Pilzenas – 2015-ųjų metų Europos kultūros sostinė

Kitais metais Pilzenas taps Europos kultūros sostine kartu su Mons miestu, esančiu Belgijoje. Nors miestas neretai laikomas industriniu miestu ir alaus gamybos gigantu, tačiau kitąmet bus stengiamasi atkreipti dėmesį ir į aktyvų miesto kultūrinį gyvenimą.

Pilzenas garsėja ne tik alumi, bet ir gražiu senamiesčiu, kuriame lankytojų dėmesį traukia kultūriniai objektai. Įsimintiniausios Pilzeno lankytinos vietos – tai Šv.Baltramiejaus bažnyčia, Pilzeno požemiai bei Pilzeno Didžioji sinagoga. 

Miesto panoramoje dominuoja gotikinė Šv.Baltramiejaus bažnyčia su žymiąja Pilzeno Madona, t.y. 14 amžiaus skulptūra. Lankytojams yra atvertas 102,6 m. bokštas – tai aukščiausias bažnyčios bokštas Čekijoje, tad nenuostabu, jog nuo jo atsiveria puiki miesto panorama. 

Pilzeno požemiai – tai Viduramžių miesto požemiai, kurių bendras ilgis sudaro per 10 km. Šiuo metu lankytojams atvertos trasos ilgis – 800 m. 14 amžiuje šie požemiai buvo ne tik gyventojų prieglobstis karų metu, bet ir maisto atsargų (o taip pat ir alaus) saugyklos. Žiemą-vasarą požemiuose išsilaiko pastovi apie +10°C oro temperatūra. 

Pilzeno Didžioji sinagoga yra didžiausia sinagoga Čekijoje ir trečioji pagal dydį pasaulyje, ją dydžiu lenkia tik Jeruzalės ir Budapešto sinagogos. Pastatyta 1888 – 1893 metais, Didžioji sinagoga primena apie žydų palikimą Čekijoje. 

 

19Pilzeno-sinagoga.jpg 

Pilzeno sinagoga, commons.wikimedia nuotr. 

 

Pilzenas įsikūręs už 1,5 val. kelio į pietvakarius nuo Čekijos sostinės Prahos. Tai ketvirtas pagal gyventojų skaičių miestas Čekijoje. Miestas įsikūręs ties vieta, kur suplaukia net keturios upės, suformuodamos Berounkos upę. 

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Lankytinos vietos