Tradicinės Portugalijos fiestos

Autorius: Kelionių manija , 2012, Vasario 10d.

Nors Portugalija pasaulyje nėra tokia garsi savo fiestomis kaip kaimyninė Ispanija, švenčių tradicijos čia turi gilias šaknis. Tai ir katalikų šventės, turinčios pagoniškų bruožų, ir vynui bei maistui dedikuoti renginiai, ir viduramžių mugės. Kone kiekvienas Portugalijos miestas ir miestelis turi savo šventąjį globėją, ir paprastai šio šventojo diena yra ypatinga diena miestelio bendruomenei.

Festa. Tai magiškas žodis, apibūdinantis šventę, kuri neretai prasideda bažnyčioje (kaip žinia, portugalai yra vieni religingiausių Europoje), po pamaldų seka procesija miesto gatvėmis, o vėliau prasideda linksmybės – muzika, šokiai, fejerverkai, ir, be abejo, daug vyno. Štai keletas žymiausių ir įdomiausių tradicinių švenčių Portugalijoje.


Obidos viduramžių mugė

Kepti paršeliai, klajojantys dainiai, riterių turnyrai – visa tai ir žymiai daugiau galima išvysti Obidos viduramžių mugėje. Kasmet liepos mėnesį dvi savaites Obidos gatvėse šurmuliuoja viduramžių mugė. Dar viena tūkstančius smaližių sutraukianti šventė šiame mieste – tai Šokolado festivalis, kuris rengiamas kovo mėnesį.


Festa de Santo Antonio

Šv.Antanas yra Lisabonos globėjas, o jam dedikuota šventė, Festa de Santo Antonio, pasižymi linksmybėmis iki pat ryto. Birželio 12-13 dienomis Lisabonos gatvėse pasklinda besilinksminantys miestiečiai ir miesto svečiai. Bene daugiausia šventinio šurmulio sulaukia senasis Alfamos kvartalas. Na, o birželio pabaigoje Lisabonoje vėl linksmybės – šio mėnesio 28-29 dienomis švenčiama Šv. Petro diena (Festa de Sao Pedro). Šis šventasis yra žvejų globėjas, tad šventės dieną valgomos jūros gėrybės, o upės pakrante žygiuoja teatralizuotos procesijos.


Festa de Sao Joao

Festa de Sao Joao arba kitaip tariant, Joninės, švenčiamos visoje šalyje.  Tačiau kai kuriuose miestuose, pavyzdžiui, Porte, Aveiro ir Bragoje, ši šventė garsėja ypatingomis linksmybėmis. Birželio 23-24 dienomis švenčiama Festa de Sao Joao yra pagoniškos kilmės šventė. Tai metas, kuomet kuriami laužai, vyksta eitynės, vaidinimai, o miestus papuošia vazonėliai su bazilikais, kadangi šis augalas yra Jono Krikštytojo simbolis.


Festa dos Tabuleiros

Tomare kas ketverius metus (paskutinis kartą 2011 m.) liepos mėnesį rengiama pagoniška šventė, kurios pagrindinis ritualas – jaunų merginų, apsirėdžiusių baltai, procesija. Eitynėse dalyvaujančios merginos neša ant galvų didžiulius padėklus su duona.


Festas da Ria

Kasmet liepą-rugpjūtį Aveire rengiama Festas da Ria – šventė, skirta upės deltai, kuri laikoma gyvybiškai svarbi visam regionui. Vienas įspūdingiausių šios šventės renginių yra spalvingųjų laivelių, moliceiros, kuriais kadaise miestelio gyventojai plaukdavo rinkti jūros dumblių, regata. Dar viena panaši šventė, Festas do Sao Paio, rengiama rugsėjo mėnesį.


Queima das Fitas

Tai Koimbros miesto, kuriame yra seniausias Portugalijos universitetas, studentų šventė, rengiama gegužės mėnesį. Miesto gatves užtvenkia studentų paradai, vyksta koncertai ir įvairūs kiti renginiai, o šventės kulminacija tampa studentiškų mantijų deginimas.


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.