Umea – Europos kultūros sostinė 2014

Autorius: Kelionių manija , 2014, Sausio 13d.

2014 m. Europos kultūros sostinėmis paskelbti du miestai – tai Latvijos sostinė Ryga ir Švedijos šiaurėje įsikūrusi Umea. Jau rašėme, kokiais renginiais svečius šiemet planuoja džiuginti Ryga. Na, o šiaurėje ramiai snaudžianti Umea siūlo kiek kitokią kultūrinę programą. 

 

Umea – „beržų miestas“ 

Umea įsitaisiusi ties Umės upės žiotimis, ties Botnijos įlanka. Šis miestas nuo sostinės Stokholmo nutolęs apie 600 km į šiaurę (6,5 val. kelio traukiniu). Tačiau tai dar nėra šiauriausias Švedijos miestas – iki Šiaurės Poliarinio rato nuo Umea reiktų keliauti dar apie 400 km. 

Umea buvo įkurta 1622 m. ir dar yra vadinama „beržų miestu“, kadangi jos gatvės daugiausia apsodintos beržais. Ši tradicija išlikusi nuo 19 a., kuomet beržai buvo sodinami saugumo sumetimais, norint apsisaugoti nuo gaisrų mieste, kuriame vyravo medinė architektūra. 

Umea yra palyginti jaunas miestas – iš 118 tūkst. jos gyventojų apie trečdalį sudaro studentai.

Umea – subarktinis miestas, kuriame vidutinė liepos mėnesio temperatūra siekia apie +16°C, o sausio mėnesį ji nukrinta iki -8°C. 

Umea regionas garsėja gamta ir jos teikiamais rekreacijos ištekliais – čia įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, vingiuojantys po vaizdingas apylinkes, siūloma stebėti laisvėje gyvenančius ruonius ar bebrus, o jei pasiseks, ir meškas, o ilgais žiemos vakarais gali išgirsti elnių baubimą aplinkiniuose miškuose. 

 

umea-kulturos-sostine2014-.jpg 

Nuotr. umea2014.se

 

Umea – Europos kultūros sostinės renginiai

Oficialus Europos kultūros sostinės atidarymas numatytas 2014 m. sausio 31 – vasario 2 d. Visą savaitgalį Umea drebins kultūros renginiai. Anot organizatorių, šie renginiai nušvies tamsą, ištirpdys sniegą ir privers Umea gatves pulsuoti. Svarbiausi atidarymo renginiai:

„Degantis sniegas“ – tai choreografinis šviesos, muzikos, dainų ir judesio festivalis, pagrindinis Europos kultūros sostinės 2014 atidarymo renginys.

„Žiemos miestas“ – tai meninė instaliacija, kuriai įgyvendinti bus pasitelkta ugnis ir ledas, sniegas ir video.  

 

umea-kulturos-sostine-sami.jpg 

Nuotr. umea2014.se

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.