Žydinčios alyvos – Duobelės vizitinė kortelė

Autorius: Kelionių manija , 2013, Gegužės 16d.
Bene labiausiai nedidelį Latvijos miestelį Duobelę (latv. Dobele) garsina alyvų sodas, įkurtas P.Upyčio. Maždaug 30 km nuo Lietuvos sienos ir apie 70 km nuo Rygos esanti Duobelė dar vadinama „saulės miestu“, nes čia būna daugiausia saulėtų dienų visoje šalyje.
Kaip teigia Duobelės alyvų sodo puoselėtojai, alyvų kolekcija čia yra didžiausia Europoje, iš viso – per 200 alyvų rūšių. Beje, čia auginamos ne tik alyvos. Sodą įkūrė latvių selekcininkas Peteris Upytis. 
Kasmet pavasarį Duobelės alyvų sodas pritraukia daugybę lankytojų. Gegužės pradžioje čia suguža norintys pasigrožėti žydinčiomis vyšniomis, o gegužės antrojoje pusėje prasideda alyvų žydėjimo metas. Šiemet tradicinis koncertas sode žydint alyvoms numatytas birželio 2-ąją dieną, renginio pradžia – 15 val. Koncerto metu skambės melodijos iš žymiausių pasaulio filmų ir miuziklų (bilieto kaina suaugusiems – 4 LVL, senjorams bei studentams – 2 LVL, moksleiviams – 1 LVL).
Miestelyje yra ką nuveikti ir be garsiojo alyvų sodo. Vasaros vidury Duobelėje galima iki soties prisiragauti prisirpusių vyšnių ir netgi pasipildyti savo pintines. Na, o spalio pradžioje Duobelėje renkasi rudens gėrybių mėgėjai į Obuolių šventę.  Duobelėje išlikę viduramžių pilies griuvėsiai, o miestelio istoriniame centre, Turgaus aikštėje, vasaros savaitgaliais netrūksta renginių. 

kelioniumanija.lt pataria: planuodami apsilankymą Duobelėje su vaikais, užsukite ir į netoliese esantį Tervetės gamtos parką, kuriame gyvena tikri nykštukai, o miško glūdumoj tikra ragana verda paslaptingą žolelių arbatą. Tervetės gamtos parke rengiamos nuotaikingos pažintinės programos, skirtos pažinti gamtą ir jos paslaptis. Daugiau apie Tervetės gamtos parką

 

2013 m. renginiai Duobelėje:
05.11 Vyšnių žydėjimo šventė P.Upyčio sode
05.18 – Muziejų naktis Duobelės kraštotyros muziejuje. Šiemet Latvijoje Muziejų nakties tema yra „Žalia spalva – miškas“. 
05.19 – Sekminės Duobelėje (Turgaus aikštė)
05.24-05.26 – Duobelės krašto šventė
06.02 – Koncertas selekcininko P.Upyčio alyvų sode (pradžia – 15.00 val.)
06.08 – Tautinių šokių koncertas Duobelės Turgaus aikštėje
06.15 – Pučiamųjų instrumentų orkestro koncertas Duobelės Turgaus aikštėje
06.23 – Žalioji mugė Duobelėje
07.20 – Pučiamųjų instrumentų orkestro koncertas Duobelės Turgaus aikštėje
08.03 – Festivalis Senojoje Duobelės pilyje ir pučiamųjų instrumentų orkestro koncertas Duobelės Turgaus aikštėje
10.05 – Obuolių šventė Duobelėje
11.09 – Martyno mugė Duobelėje
 
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.