10 įspūdingų pasaulio bokštų

Autorius: Kelionių manija , 2013, Spalio 15d.

Nuo viduramžių statybos šedevrų iki šiuolaikinių metalo ir stiklo konstrukcijų – nenumaldomą norą stiebtis į debesis įkūnija daugybė žymių pasaulio pastatų, išskirtinių ne tik dydžiu, bet ir funkcijomis.  

 

Eifelio bokštas

Vienas pagrindinių Paryžiaus simbolių, vienas geriausiai žinomų pasaulio statinių ir vienas populiariausių lankytinų objektų pasaulyje. Eifelio bokštas. Nuo šio bokšto, kadaise turėjusio būti tik laikinu statiniu, apžvalgos aikštelių pasižvalgyti virš Paryžiaus stogų kasdien susirenka minios turistų. 1889 m. iškilęs 324 m aukščio Gustavo Eifelio statinys daugiau nei 4 dešimtmečius buvo aukščiausias pasaulio bokštas. 

 

2eifelio-bokstas.jpg 

Burj Khalifa

Dubajaus pasididžiavimas, aukščiausias pasaulio statinys, per 800 m aukščio Burj Khalifa iš karto tapo vienu iš Jungtinių Arabų Emyratų klestėjimo simbolių. Beje, šiam įspūdingam 160 aukštų statiniui priklauso ir kiti pasaulio rekordai, pavyzdžiui, aukščiausiai keliantis liftas ar aukščiausiai esanti atvira apžvalgos aikštelė.

 

2Burj-Khalifa.jpg 

CN Tower

Kanados įžymybė, 553 m aukščio CN Tower Toronte buvo pastatytas 7 dešimtmetyje ir daugiau nei 30 metų didžiavosi aukščiausio pasaulyje pastato titulu. Drąsiausiems čia siūloma pasivaikščioti 356 m aukštyje esančios apžvalgos aikštelės, prilygstančios 116 aukštų pastatui, pakraščiu. Kvapą gniaužiantys vaizdai ir adrenalino kiekis garantuotas! Ar išdrįstumėt?

 

2CN-Tower.jpg 


Pizos bokštas

Beveik du šimtmečius statytas Pizos bokštas, pramintas Svyračiuoju (it. Torre Pendente) yra Italijos Pizos miesto simbolis. Dėl smėlingo ir dumblėto grunto Pizos bokštas pradėjo svirti vos prasidėjus jo statyboms 12 amžiuje. Bokštas gal ir nebūtų buvęs toks garsus, jei ne mokslinius tyrimus čia atlikęs Galilėjo Galilėjus: jis nagrinėjo krintančius kūnus.

 

2pizos-bokstas.jpg 

Big Benas

Neseniai atšventęs savo 150-ąjį jubiliejų, Big Benas, arba Laikrodžio bokštas yra vienas svarbiausių Londono statinių ir simbolių. Iš tiesų, Big Benas – tai ne pats bokštas, o jame įkurdintas 14 tonų sveriantis varpas, pramintas jį užsakiusio sero Benjamino Holo vardu. 

 

2Big-Benas.jpg 


San Džiminjano bokštai

Keliolika bokštų, iškilusių tarp banguojančių Toskanos kalvų, nepalieka galimybių San Džiminjano (it. San Gimignano) miestelio supainioti su kuo nors kitu. Miesteliui prilipdytas „Toskanos Manheteno“ epitetas greičiausiai nebuvo tai, ko tikėjosi viduramžiais čia įsikūrusios kilmingos šeimos, kurios lenktyniaudamos tarpusavyje pastatė per 70 tokių keturkampių bokštų. Tiesa, išliko tik keliolika.

Belemo bokštas

Torre de Belem – tai vienas iš Lisabonos simbolių, menantis didžiąsias portugalų jūrininkų atradimų keliones. Tvirtovę primenantis Belemo bokštas iškilo 16 a. pradžioje ir yra išpuoštas įmantriomis detalėmis bei dantytomis sienomis.

 

2Torre-Belem.jpg 

Džamo minaretas

65 metrų aukščio Džamo minaretas buvo pastatytas 11-13 a. kalnų apsuptame slėnyje, Afganistano Goro provincijoje. Manoma, jog šioje vietoje kadaise buvęs Firuz Kuch miestas, Guridų dinastijos sostinė, kurią 13 a. sunaikino Čingischanas. Džamo minaretas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

 

Tokyo Skytree

Dar vienas apžvalgos ir televizijos bokštas 2011 m. iškilo Tokijuje – tai 634 m aukščio Tokyo Skytree, arba Dangaus medis. 450 m aukštyje įrengtoje bokšto apžvalgos aikštelėje per pirmąją savaitę nuo atidarymo apsilankė apie 1,6 mln. žmonių. 

 

2Tokyo-Skytree.jpg 

Trys pagodos
Trys bokštų formos pagodos, padailintos išsikišusiais stogeliais, stūkso Kinijos Junano provincijoje, netoli Dali miesto. Aukščiausia iš trijų trikampio formą sudarančių pagodų, 70 m aukščio ir 16 aukštų Qianxun pagoda iškilo 9 amžiuje. Pagodos Kinijoje, Japonijoje ir kitose Azijos šalyse buvo statomos religiniais ir navigaciniais tikslais.

Nuotr. sxc.hu 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.