10 nemokamų dalykų Ispanijos miestuose

Autorius: Raminta Žalkauskaitė | Kelionių manija , 2010, Kovo 10d.

Keliaudami po Ispaniją greičiausiai aplankysite Barseloną ir Valensiją, kuriose siūlome užsukti į čia paminėtas nemokamas lankytinas vietas.
Barselona

 • Gaudi parkas

Siurrealizmo architektas Gaudi paliko savo ženklus Barselonoje ir parkas Parc Guell yra puikus jo svajingo dizaino pavyzdys. Šioje vietoje jam buvo pavesta sukurti parką miesto aristokratams ir iš čia atsiveria puikus panoraminis vaizdas į miestą. Jums prireiks kelių valandų ištyrinėti visą parką.

 • Meno centras

Fundacio Caixaforum yra meno tvirtovė ir buvęs fabrikas, kuris tapo nemokamu kultūros centru. Kviesdamas į nemokamus koncertus, parodas ir paskaitas jis yra patrauklus miesto gyventojams ir svečiams.

 • Ekskursija į Montjuic

Šis kalva išauga 213 metrų virš Barselonos uosto, o nuo 1992 m. olimpinių žaidynių ji buvo atnaujinta muziejais, galerijomis, sodais ir naktiniais klubais. Ir visa tai jūs galite aplankyti nemokamai.

 • Casa Asia

Jei būdami Ispanijoje norite pajusti Tolimųjų Rytų skonį, apsilankykite Azijos kultūros centre, įsikūrusiame įspūdingame Palau Baro de Quadras, dekoruotame raižiniais ir mozaikomis. Viduje rasite keletą įdomių eksponatų, apimančių Azijos meną ir kultūrą, o taip pat Rytų kavinę ir kino teatrą.

 • Kirų stebėjimas

Barselonoje galite patirti daug emocijų stebėdami kirus. Jų čia tikrai daug ir jie kaunasi dėl kiekvieno maisto gabalėlio. Praėję Kristupui Kolumbui skirtą paminklą ir patekę į krantinę pamatysite daugybę danguje skraidančių šių paukščių. Šioje vietoje galima pasidaryti puikių nuotraukų su šiais sparnuočiais.

 

barselona.jpg

 
Valensija

 • De Bellas Artes muziejus

19 a. miesto priemiestyje paslėpta ši 2 tūkst. paveikslų kolekcija buvo absoliuti vagystė. Šiame muziejuje galima visiškai nemokamai pamatyti Goya, Velazquez ir kitų svarbių Valensijos menininkų 14-19 a. kūrinius. Taip pat verta apžiūrėti ir patį pastatą.

 • Glorious sodai

Valensija yra žinoma keliais dideliais viešaisiais parkais ir sodais, kur galima ramiai pasivaikščioti ar surengti pikniką. Jardines de Rio Turia kažkada buvo upė, o dabar tai parkas su sporto aikštynais ir žaidimų aikštelėmis. Šis parkas turėtų būti pirmoji stotelė tiems, kurie nori sužinoti, koks gražus gali būti miesto parkas pasitelkus šiek tiek fantazijos. Italų stiliaus Monforte sodai žavi marmuro statulomis ir gėlynais, o Jardin Botanico yra 7 tūkst. rūšių krūmų ir medžių. O taip pat siūlome aplankyti Mercat Central, kuris yra didžiausias ir patraukliausias turgus Europoje.

 • Architektūros turas

Valensijoje yra daugybė architektūros šedevrų, kuriuos aplankysite vaikščiodami po miestą. Pradėkime nuo Palau de la Generalitat, gotikinių rūmų, kuriuose yra savivaldybė, šio pastato sienos puoštos freskomis ir plytelėmis. Toliau aplankykite del Colegio Patriarca, tai yra 16 a. seminarija, nuo sienų iki lubų išpuošta religinėmis freskomis.

 • Carmen rajonas

Jūs tikrai turiningai pasivaikštinėsite po senamiesčio rajoną, vadinamą Carmen. Čia pamatysite pastatų, kurie stebina savo grožiu ir traukia praeivio žvilgsnį. Carmen rajonas yra naktinio gyvenimo centras mieste. Čia yra daug barų, alinių ir klubų, iš kurių geriausius padės išsirinkti vietos gyventojai.

 • Palmar kaimas

Nuvykite iki Palmar kaimo miesto pietuose, kuriame yra daug ispanų tradicinio patiekalo Paeljos restoranų. Jūs būsite apsupti Albufera ežero, kuris yra ryžių auginimo rojus. O taip pat aplankykite miesto paplūdimį bei uosto rajoną ir besigerėdami jūra pasimėgaukite kava ar vynu arba ledais.

 • Las Fallas muziejus

Nors ir ne nemokamai, bet labai pigiai jūs galite aplankyti Las Fallas muziejų. Įsikūręs šalia Menų ir mokslų miesto Las Fallas muziejus pristato kasmetinę šiame mieste kovo mėnesį vykstančią fiestą. Muziejuje sužinosite kas tai per šventė ir kaip jos šventimo tradicijos keitėsi per daugybę metų.

 

valensija-ispanija.jpg

 

 

 

 

Kelionių idėjos