10 priežasčių aplankyti Berlyną

Autorius: Kelionių manija , 2014, Birželio 16d.

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijos kultūros ministras J.Lang pasakė: „Paryžius visuomet yra Paryžius, o Berlynas niekada nėra tas pats Berlynas“, tuo pabrėždamas, jog Vokietijos sostinė yra pilna netikėtumų ir nuolatinių pokyčių.

Ir iš tiesų, Berlyną galima ragauti visokį – daug kam jis asocijuojasi su nesibaigiančiais vakarėliais, kitiems gi šis miestas yra apsipirkimų „Meka“, o dar kiti čia atvyksta aplankyti vietas, tapusias šiurpių 20 a. istorijos įvykių liudininkėmis. Tad kiekvienam pagal skonį – 10 priežasčių aplankyti Berlyną.

Daugiakultūrinis miestas

Kultūrų įvairovė Berlyne yra akivaizdi. Šiame mieste gyvena nemažai turkų, dėl to Berlynas kartais dar vadinamas „mažuoju Stambulu“. Mieste įsikūręs Pasaulio kultūrų centras, Haus der Kulturen der Welt, kuriame eksponuojami šiuolaikinio meno kūriniai ypatingą dėmesį sutelkiant ties ne iš Europos kilusių menininkų darbais. Tradiciškai birželio pradžioje Berlyno gatvėse šurmuliuoja Kultūrų karnavalas, kuriame įvairių pasaulio kultūrų atstovai demonstruoja tautinius rūbus, tradicinius šokius, ritualus.

 

Naktinis gyvenimas ir vakarėliai

Ne paslaptis, kad daugybė naktinių klubų, barų ir kitų pasilinksminimo vietų Berlyne neturi oficialių užsidarymo valandų. Tad apie Berlyną sakoma, jog naktys čia trunka tiek, kiek pats nori.

 

Renginių gausa

Nuo klasikinės iki techno muzikos festivalių, nuo meno iki sporto renginių, nuo aukštosios mados iki sodininkų festivalių – turbūt bet kuriuo metu apsilankę Berlyne pateksite į renginių sūkurį. Verta paminėti, jog šiemet Vokietijos sostinė švenčia 25-erių metų Berlyno sienos griūties metines (daugybė renginių numatyta 2014 m. lapkričio 9 d.).

 

2berlynas1.JPG

 

Muziejai

Net jei nesate didysis muziejų gerbėjas, Berlyne būtinai atrasite tokį, kuris jus nustebins. Kažkas šiame mieste suskaičiavo net apie 170 muziejų (!), tad norint juos visus pamatyti turbūt prireiktų mažiausiai kelių savaičių. Tikrai nesiūlome visų jų lankyti, tiesiog, pasirinkite tai, kas jums įdomiausia. Istorijos mėgėjams būtina pamatyti Pergamo muziejaus turtus, technikos gerbėjams verta užsukti į Vokietijos technikos muziejų, besidomintys įžymybių gyvenimu turėtų nepraleisti progos apsilankyti Berlyno Madame Tussaud’s vaškinių figūrų muziejuje. Be to, mieste yra tokių neįprastų muziejų kaip, pavyzdžiui, Currywurst dešrelių muziejus, Raidžių muziejus, Kompiuterinių žaidimų muziejus, Daiktų muziejus ar Erotikos muziejus.

 

Apsipirkimo malonumai

Berlyne apstu ne tik tradicinių prekybos centrų. Čia besidriekianti Ku‘damm, arba Kurfürstendamm yra viena žymiausių parduotuvių alėjų ne tik Berlyne, bet ir visoje Vokietijoje. Ku‘damm kartu su greta esančiomis gatvėmis sudaro net apie 5 km ilgio parduotuvių rojų! Šioje gatvėje įsikūrę ir pasaulinio garso dizainerių, ir populiarių prekinių ženklų parduotuvės. O taip pat miestas garsus vintažinėmis parduotuvėlėmis.

 

Vienas pigiausių Europos didmiesčių

Jau beveik girdime pasipriešinimo balsus – „Vokietijos sostinėje – pigu? Na, jau na, tik nereikia…“ Tačiau lyginant nakvynės Berlyne kainas su tokių miestų kaip Paryžius, Londonas, Roma ar Barselona, Vokietijos sostinė pasirodys išties labiausiai priimtina.

 

Maistas (ne tik kebabai bei dešrelės)

Vaikštant po Berlyną susidaro įspūdis, jog visi čia valgo tik gatvėse pardavinėjamas žymiąsias Currywurst dešreles (Berlyne įkurtas net šioms dešrelėms dedikuotas muziejus!), kebabus ir hotdogus. Vis tik tai tik greito maisto pavyzdžiai. Berlyne apstu šiuolaikiškų restoranų, galinčių nustebinti ir pačius išrankiausius.

 

Istorinės vietos

Berlyno istorija itin marga. Jau vien ko vertas faktas, kad miestas buvo praktiškai visiškai nušluotas nuo žemės paviršiaus per Antrąjį pasaulinį karą. Tad čia neverta ieškoti viduramžių šedevrų ar juolab antikos palikimo. Vis tik, Berlyne apstu 20 a. istorinius įvykius liudijančių objektų. Vienas iš įdomiausių – tai Berlyno siena, beveik 30 metų dalijusi miestą į dvi dalis.

 

Architektūra

Berlyną dalijusi siena nulėmė ir dviejų skirtingų urbanistinių stilių plėtrą tame pačiame mieste. Vokietijos sostinėje išvysite nuo niūrių sovietinio stiliaus pastatų buvusiame Rytų Berlyne iki modernizmo epochos Bauhaus stiliaus pastatų, nuo Prūsijos kaizerių laikais statytų klasikinių pastatų iki stilingų šiuolaikinių dangoraižių.

 

2berlynas3.jpg

 

Kultūros ir meno miestas

Berlyne priskaičiuojama apie 300 meno galerijų ir per 150 teatrų. Mieste taip pat vyksta daugybė kultūros ir meno renginių – tai Berlyno meno savaitė (rugsėjo mėn.), Berlyno bienalė (birželio-liepos mėn.), Klasikinės muzikos festivalis (rugpjūčio mėn.), Berlyno džiazo festivalis (spalio mėn.) ir daugybė kitų.

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.