5 priežastys aplankyti Larnaką

Autorius: Kelionių manija , 2015, Balandžio 06d.

Vienas seniausių miestų saulėtajame Kipre – Larnaka, įsitaisiusi ties pietrytine salos pakrante. Larnaka yra vienas iš turistų traukos centrų, viliojančių ne tik paplūdimių mėgėjus, bet ir besidominčius Kipro istorija bei gamta.

 

Rožiniai flamingai

Viena įdomiausių Larnakos lankytinų vietų, ypatingai gamtos mėgėjams, yra druskos ežerai – tai 4 druskingi ežerai, kurie kadaise buvo jūros dalis ir atliko natūralaus uosto funkciją. Didžiausias iš ežerų – Aliki. Žiemos mėnesiais ežerai yra svarbi paukščių migracijos vieta, daugiausia čia atskrenda flamingai. Iš viso ties ežeru migruoja apie 80 rūšių paukščių. Aplinkinėse kalvose aptikta 3-5 mln. metų senumo fosilijų, liudijančių, jog čia kadaise tyvuliavo jūra. Vasarą ežerų vanduo smarkiai nusenka, palikdamas baltus druskos klodus. Ilgą laiką ežere išgauta druska buvo svarbi Kipro eksporto prekė.

 

larnaka222.jpg

 

Hala Sulton Tekke mečetė

Musulmonų mečetė, pastatyta ties druskinguoju Larnakos ežeru, yra dar viena svarbi lankytina vieta Larnakoje. Hala Sultan Tekke mečetė iškilo 1760-1796 m. ir laikoma viena įspūdingiausių mečečių Kipre.

 

Larnakos senamiestis

Senojoje Larnakoje, kaip ir kituose Kipro miestuose, apstu senovinių pastatų. Bene žymiausias miesto pastatas yra Larnakos globėjo Šv. Lazaro vardu pavadinta bažnyčia, iškilusi dar 9 amžiuje, tik vėliau perstatyta. Šalia akmeninės bažnyčios įsikūręs nedidelis Bizantijos muziejus, supažindinantis su šiuo laikotarpiu.

 

Zenobijos laivas-skenduolis

Zenobia laivas nuskendo ties Larnakos krantais 1980 metais, išplaukęs į savo pirmąją kelionę. Šiandien 42 metrų gylyje apie 1,5 km nuo kranto jūros dugne stūksantis laivas – viena svarbiausių Kipro atrakcijų, viliojančių narus mėgėjus. Net ir nemėgstantys nardyti gali pamatyti šį laivą skenduolį plaukdami specialiais laivais (su permatomu dugnu) iš Larnakos uosto.

 

Kipro virtuvė

Apsilankius Larnakoje tiesiog būtina paragauti ir tradicinių kipriečių patiekalų vienoje iš daugybės tavernų. Nereta iš jų yra šeimos verslas, tad autentiška atmosfera praktiškai garantuota. Paragaukite šviežių jūros gėrybių patiekalų, tradicinės musakos (baklažanų ir pomidorų apkepo su faršu) ir saldžiųjų desertų.

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.