7 naujieji pasaulio gamtos stebuklai

Autorius: Kelionių manija , 2011, Lapkričio 15d.

Magiška data 11-11-11 nulėmė apklausos, kurios metu buvo siekiama išrinkti 7 pasaulio gamtos stebuklus, pabaigą. Tai yra pirmieji „New7Wonders“ fondo, įsikūrusio Šveicarijoje, surengtų balsavimų rezultatai. Galutiniai pasaulinio balsavimo rezultatai paaiškės kitų metų pradžioje.

Pasaulio gamtos stebuklų atranka, prasidėjusi 2007 m., vyko keliais etapais. Pradžioje iš 440-ies gamtos objektų visame pasaulyje buvo išrinkti 77, kuriuos įvertinusi ekspertų komisija sudarė 28 gamtos stebuklų sąrašą, iš kurio ir buvo išrinkti septyni įspūdingiausieji. „New7Wonders“ fondo ketina rinkti septynis gražiausius pasaulio miestus.

Taigi, į septynių įspūdingiausių pasaulio gamtos stebuklų sąrašą pateko:

 

Amazonės atogrąžų miškai

Amazonija – tai vadinamieji „planetos plaučiai“. Šiame regione pasigamina maždaug pusė Žemės deguonies. Amazonijos drėgnieji atogrąžų miškai užima maždaug trečdalį Brazilijos teritorijos. „Planetos plaučiais“ praminto regiono, kuris driekiasi ne tik Brazilijoje, bet ir Venesuelos, Ekvadoro, Peru ir dar kelių kaimyninių valstybių teritorijose, širdis – tai ilgiausia ir vandeningiausia pasaulyje Amazonės upė, kuria, kaip teigiama, teka maždaug penktadalis pasaulio prėsko vandens. Amazonės atogrąžų miškai pasižymi itin gausia biologine įvairove, be to, čia gyvena per 200 indėnų genčių, iš kurių nemažai neturi jokių ryšių su civilizuotu pasauliu.

 

Halongo įlanka Vietname

Halongo įlanka – tai įspūdingas „Nusileidžiančiojo drakono“ užutėkis, kurį, pasak legendos, sukūrė drakonas, skridęs virš šios įlankos. Toje vietoje, kur jo uodega paliesdavo vandenį, atsirasdavo sala.  Per 3000 salų ir įvairių formų uolų, kyšančių iš vandens, išsibarstę po visą įlanką. Didesnės salos apaugę vešliais miškais, o kai kurios uolos – tokios stačios, kylančios iš vandens kone vertikaliai į 300 m aukštį. Dauguma salų – negyvenamos ir neturinčios pavadinimų.

3halongo-ilanka.jpg


 

Igvasu (Iguazu) kriokliai

Ties Argentinos ir Brazilijos siena esančius Igvasu krioklius sudaro per 270 krioklio atšakų, tarp kurių susidarę salos – visa tai nusidriekę beveik 3 km. Išvertus į lietuvių kalbą, krioklių pavadinimas reiškia „didysis vanduo“. Viena įspūdingiausių Igvasu krioklių dalis – tai vadinamieji „Velnio nasrai“.

3iguasu-kriokliai.jpg

 

Čedžu (Jeju) sala Pietų Korėjoje

Jei Amazonija, Igvasu kriokliai ar Halongo įlanka yra pakankamai gerai žinomi besidomintiems kelionėmis ar pasaulio geografija, tai Čedžu sala greičiausiai yra kur kas mažiau girdėta. Vulkaninės kilmės Čedžu saloje galima išvysti ištisus vadinamuosius lavos koridorių labirintus, kuriais kažkada lava keliavo ugnikalnio išsiveržimo metu. Halos kalnas, kuris yra aukščiausias Korėjoje, stebina įspūdingais kriokliais bei uolienų dariniais, o jo krateryje tyvuliuoja ežeras.

3jeju-sala.jpg

 

Komodo sala Indonezijoje

Komodo sala yra viena iš daugiau nei 17 500 salų, kuriose įsikūrusi Indonezija. Bene žymiausi salos gyventojai – Komodo varanai. Šie milžiniški driežai, užaugantys iki 3 m ilgio, garsėjantys agresyvumu ir bauginančia išvaizda, dar yra vadinami driežų karaliais. Komodo salos pakrantės yra nardytojų rojus.

3komodo-drakonas.jpg

 

Puerto Princesa požeminė upė Filipinuose

Puerto Princesa požeminės upės nacionaliniame parke saugomas įstabus kalkakmenio karstinių procesų suformuotas kraštovaizdis, kurio širdis – požeminė upė. Upė, kurios ilgis daugiau nei 8 km, savo vandenis plukdo į Pietų Kinijos jūrą. Daugiau nei 90% nacionalinio parko sudaro statūs kalvagūbriai aplink Sent Polo kalną. Čia galima išvysti įvairių karstinių darinių – keistų formų uolienų (smailių, bokštų, klifų).

3puerto-princesa-upe.jpg

 

Stalo kalnas Pietų Afrikos Respublikoje

Prie Keiptauno stūksančio Stalo kalno viršūnė iš tiesų yra plokščia tarsi stalo paviršius. Daugiau nei 1000 metrų virš jūros lygio iškilusios plokštumos ilgis – apie 3 km. Nuo Stalo kalno viršūnės, į kurią galima užkilti keltuvu arba pėsčiomis, atsiveria puikūs apylinkių vaizdai: čia išvysite ir Afrikos platybes, ir Atlanto vandenyną, ir Gerosios Vilties kyšulį.

3stalo-kalnas.jpg

 

Taip pat skaitykite:Septyni naujieji pasaulio stebuklai

Viduramžių pasaulio stebuklai

7 Antikos pasaulio stebuklai

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.