Gražiausi Europos miesteliai

Autorius: Kelionių manija , 2013, Lapkričio 14d.

Nuo Anglijos iki Rumunijos, nuo Portugalijos iki Slovakijos – grožimės dailiausiais Europos miesteliais, be jokios abejonės, vertais aplankyti bent kartą gyvenime. Kurį renkatės jūs?

 

Halštatas, Austrija

Alpių supamas Halštatas – vienas gražiausių ir seniausių Austrijos miestelių, pažįstamas iš atvirukų, reprezentuojančių šią vaizdingais peizažais apdovanotą šalį. Ant ežero kranto nutūpęs miestelis žymus netoliese esančia reikšminga vėlyvojo geležies amžiaus Halštato kultūros radimviete. Halštato apylinkėse jau daugiau nei prieš 2 tūkstančius metų buvo verčiamasi druskos kasyba ir prekyba.

 

Kuenka, Ispanija

Kuenka (isp. Cuenca) įsikūrusi pusiaukelėje tarp Madrido ir Valensijos. Šio viduramžių miestelio vizitinė kortelė – tai ant Huekaro upės skardžio tarsi kregždžių lizdai pakibę namai.

 

kuenka-ispanija.jpg

 

Biburis, Anglija

Nesugadintu anglišku kraštovaizdžiu galintis pasigirti Kotsvoldo (Cotswolds) regionas lankytojus vilioja kalvomis ir autentiškais miestukais. Vienas iš jų – Biburis (Bibury), kurio akmeniniai angliško stiliaus namai ir tvarkingos gyvatvorės priverčia sugrįžti kelis šimtmečius į praeitį.

 

1anglija-biburis.jpg

 

Bardejovas, Slovakija

Gotikiniu pramintas Slovakijos miestas Bardejovas kartu yra ir vienas seniausių kurortų šioje šalyje. Bardejovo mineralinių vandenų gydomosios savybės buvo žinomos jau 16 a. Siauromis gatvelėmis ir storomis gynybinėmis sienomis galintis pradžiuginti Bardejovo senamiestis įtrauktas į UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą.

 

bardejovas-slovakija.jpg

 

Sigišoara, Rumunija

12 a. įkurta Sigišoara garsėja dailiu viduramžių senamiesčiu, kuris yra saugomas Unesco. Sigišoara, įkurta 12 amžiuje vokiečių, rikiuojasi tarp gražiausių ir geriausiai išlikusių viduramžių miestelių Europoje. Sigišoaros citadelės sienos viduramžiais saugojo nuo turkų antpuolių. Ir šiandien tebestypso 9 iš 14 tvirtovės bokštų. Kiti žymūs Sigišoaros pastatai – tai Laikrodžio bokštas, gotikinė Dominikonų vienuolyno bažnyčia, Bažnyčia ant kalvos, o taip pat – legendinio Vlado Drakulos namas, esantis Citadelės aikštėje. Šiame name gimė ir kurį laiką gyveno Valakijos regiono princas, o šiuo metu čia eksponuojama viduramžiais naudotų ginklų kolekcija.

 

sigisoara-rumunija.jpg

 

Peružas, Prancūzija

Viduramžių sienų saugomas Peružas (Perouges) – vienas gražiausių miestelių Prancūzijoje. Peružas, kuriame buvo filmuotas ne vienas istorinis filmas, nuo Liono nutolęs keletą dešimčių kilometrų.

 

1prancuzija-peruzas.JPG

 

Telaras, Italija

Italijoje iš tiesų apstu dailių miestukų, žavinčių siauromis gatvelėmis, spalvingais namais ir virš gatvių plevėsuojančiais skalbiniais. Atokiau nuo turistų maršrutų, Ligūrijos pakrantėje įsitaisęs spalvingas ir jaukus Telaras (Tellaro), kurio puošmena yra San Giorgio bažnytėlė, išraiškingai stūksanti iškyšulyje.

 

telaras-italija.jpg

 

Tauberio Rotenburgas, Vokietija

Viduramžiškas Tauberio Rotenburgo (Rothenburg ob der Tauber) miestelis keri fachverkine architektūra ir raudonais dvišlaičiais stogais. XII amžiuje įkurtą miestelį iki šiol tebejuosia miesto siena su išlikusiais istoriniais vartais.

 

rotenburgas-vokietija.JPG

 

Obidos, Portugalija

Storos gynybinės sienos supa ir jaukų Obidos miestelį vakarų Portugalijoje. Be klaidaus akmenimis grįstų gatvelių labirinto ir tradicinių baltutėlių namų, Obidos garsėja čia rengiamu šokolado festivaliu.

 

Obidos-portugalija.JPG

 

Bledas, Slovėnija

Kas nėra matęs vienišo bažnyčios bokšto, romantiškai supamo melsvų Bledo ežero bangų. Idiliškoje vietoje, ežero saloje, esanti Švč. Mergelės Marijos bažnyčia itin mėgiama jaunavedžių, kurie čia atvyksta ne tik susituokti, bet ir išbandyti ištvermę – jaunikis turi užnešti savo nuotaką stačiais laipteliais, kurių net 99. Prie šio ežero įsikūręs vienas populiariausių Slovėnijos kurortų, Bledas.

 

bledas-slovenija.jpg

Nuotr. sxc.hu, commons.wikimedia.org, bled.si

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.