Keliautoja Astra: 15 mėgstamiausių vietų Bankoke

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2014, Balandžio 22d.

Tailando sostinėje Bankoke gyvenau daugiau nei pusmetį, tačiau tiek laiko tikrai per mažai pažinti šį milžinišką miestą, kuriame gyvena nei daug, nei mažai – penkios Lietuvos. Visgi, mėgstamiausias savo vietas jau turiu ir noriu su jumis jomis pasidalyti.

Kartais net nepažįstami žmonės man parašo į „Facebook“, klausdami, ką patarčiau aplankyti Bankoke, tad galbūt šis sąrašas padės kažkam, kas nusprendė artimiausiu metu į savo kelionių sąrašą įrašyti ir Tailandą.

 

Lumpini parkas. Šis parkas įsikūręs pačiame miesto centre, tačiau nepaisant aplink zujančių automobilių, parke tvyro ramybė. Medžių pavėsyje galima surengti pikniką, vakarop, po darbo valandų, paprakaituoti nemokamose aerobikos treniruotėse. Kad šis parkas yra sportininkų rojus byloja ir tai, kad jame įrengta treniruoklių salė po atviru dangumi. Ši vieta patiks ir merginoms, norinčioms paganyti akis į raumeningus tailandiečių ar miesto svečių kūnus. Tačiau dar viena priežastis, dėl kurios šimtai žmonių traukia į šį parką, yra galimybė iš labai arti stebėti varanų gyvenimą. Lankydamasi Lumpini pirmą kartą sutikau nei daug, nei mažai – penkis varanus, dorojančius auksinį karpį. Atsisėdus netoliese galima ramiai ir be baimės net kelias valandas stebėti jų kasdienį gyvenimą.

 

5tailandas-varanas.jpg 

Varanas 

 

Khaosan Road. Taip, žinau, kad ši vieta yra gana popsinė, tačiau už tai joje galima rasti viską – prastos kokybės, bet brangias prekes ir suvenyrus, keptus žiogus, tarakonus ir skorpionus, barus ir restoranus, sausakimšus turistų, greito maisto kavines, konkuruojančias su, laimei, populiaresniu gatvės maistu. Kiekvienas, apsilankęs Bankoke, turėtų užsukti į šią nedidelę gatvę, kai triukšmas ir šurmulys pabosta, galima pasukti į kitą, paraleliai einančią gatvę, kur tiesiog gatvėje galima pasidaryti kojų masažą ar pasimėgauti pačių vietinių mėgstamu gatvės maistu. Kiekvienas, gerai ieškantis, perliukų ras net šioje turistinėje ir kartais kičinėje gatvėje.

Chinatown. O štai šią vietą geriau vieną kartą pamatyti, nei kelis kartus papasakoti. Dienos metu kinų kvartalas šurmuliuoja nuo kasdieninio gyvenimo. Sampeng Lane turguje galima įsigyti visko, ko geidžia širdis – apyrankių, segtukų, drabužių, rankinių, o štai šalia esančiame kitame turguje po stogu galima įsigyti ar bent akis paganyti į keisčiausią ir egzotiškiausią maistą. Tai taip pat tinkamiausia vieta įsigyti aukso dirbinius, nes būtent kinų auksas laikomas geriausiu ir kokybiškiausiu Tailande. Gatvės maistas čia taip pat pigus. Štai su drauge mes paėmėme dvi skirtingas žuvis, dubenėlį Morning Glory ir po lėkštę ryžių. Sumokėjome vos 120 batų. Sotūs pietūs, kurių būtų užtekę ir trims, mums kainavo po maždaug penkis litus. O vakarais kinų kvartale duris atveria jūros gėrybių restoranai. Kainos čia jau kiek aukštesnės, tačiau tikrai daug pigesnės nei Lietuvoje.

Masažo salonas. Pabūti Tailande ir nepasidaryti masažo yra didelė nuodėmė. Dėl dviejų priežasčių. Masažai čia pigūs ir velniškai geri. Žinoma, tikrą ir profesionalų tailandietišką masažą pasidarysite tik salonuose, kurie labiau primena gydymo įstaigas. Kokybiškus, bet gerokai brangesnius masažus daro ir viešbučiuose. Jei nusprendėte pasidaryti tailandietišką masažą, rinkitės dviejų valandų trukmės, tik tuomet pajusite, kas tai yra. Pažadu, po jo jausitės kaip naujai gimę. Taip pat būtina išbandyti kojų masažą, geriausia – valandos trukmės. Jei pateksite į profesionalias rankas, masažo pabaigoje jums bus atliktas ir kaklo, rankų bei dalies nugaros masažas. Štai kojų masažą aš darausi netoli Khaosan Road'o esančioje gatvėje. Kojų masažo kaina ten kiek daugiau nei 200 batų. Vadinasi, vos siekia 20 litų. Pigu, tiesa?

Chao Phraya upė. Per pačią Bankoko širdį tekanti upė verta pamatyti tiek dieną, tiek vėlai vakare. Dienos metu čia verda kasdienis gyvenimas. Upe plaukioja laiveliai, gabenantys tailandiečius į darbą ir iš darbo. Taip, kaip vyksta susisiekimas sausumoje, taip jis vyksta ir čia. Turistai taip pat gali už 40 batų pasiplaukioti upe ir pasiekti pagrindinius objektus, tokius, kaip Chinatownas, karališkieji rūmai ir kiti. Vakare upe plaukioja dešimtys didesnių ir mažesnių, šviesomis nutviekstų laivų, kuriuose linksminasi ir vakarieniauja turistai. Tokio kruizo, kurių pasiūla tikrai didelė, metu galima ne tik iki soties prisikimšti pilvą, susipažinti su tailandiečių šokiais, bet ir pamatyti naktinį Bankoką – apšviestus prabangius viešbučius, dangoraižius ir tiltus.   

Madame Tussauds vaškinių figūrų muziejus. Garsusis vaškinių figūrų muziejus įsikūręs prekybos centro „Siam Discovery“ šeštajame aukšte. Perkant bilietą kasoje, suaugusiam jis kainuoja 800 batų, vaikui – 600 batų. Muziejuje yra devynios zonos: muzikos, sporto, kino, raudonojo kilimo, istorijos, lyderių, autentiškos istorijos, meno ir mokslo ir televizijos. Lankytojai gali nusifotografuoti šalia Obamų poros, dainininkių Katy Perry ar Beyonce, golfo žaidėjo Tigerio Woodso, jaunojo Justino Bieberio ar kitų viso pasaulio garsenybių. Tačiau nenustebkite čia radę ir jums visai nepažįstamų veidų. Muziejuje yra vaškinės statulos ir tų garsenybių, kurios yra žinomos tik patiems tailandiečiams.  

 

5vaskiniu-figuru-muz.jpg 

Obamos Bankoko vaškinių figūrų muziejuje 

Auksinis Buda. Tai didžiausia pasaulyje religinė statula, pagaminta iš gryno aukso. Ši trijų metrų aukščio Buda, esanti Wat Traimit šventykloje, sveria pusšeštos tonos. Paskaičiuota, kad šios statulos vertė siekia 250 mln. JAV dolerių. Spėjama, kad ji buvo sukurta XIII-XIV amžiuje, tačiau tiksli data nėra žinoma. Įdomu tai, kad vienu metu statula buvo padengta apsauginiu sluoksniu, tad niekas nė neįtarė, kad po juo slepiasi gryno aukso Buda.

Gulintis Buda. Ką tik perskaitę apie auksinį Budą turbūt galvojate, kad gulintis Buda tikrai nebus įspūdingesnis, tačiau yra priešingai. Wat Pho šventykloje esanti Budos statula yra net 43 metrų ilgio ir 15 metrų aukščio. Norint ją visą nufotografuoti, reikia atsistoti statulos kojų gale. Ant Budos padų yra atvaizduoti 108 jo simboliai, todėl jam už nugaros rasite ir tą patį skaičių bronzinių indų, į kuriuos, už 20 batų nusipirkę monetų indelį, mesdami pinigėlius galėsite išpildyti savo norus.

Karališkieji rūmai. Ne vienas, apsilankęs Karališkuose rūmuose Bankoke, tvirtina, kad tai vienas įspūdingiausių pasaulio statinių. Nuo 1782 metų šis pastatų kompleksas buvo oficiali Siamo, o vėliau Tailando karalių rezidencija. Dabartinis šalies karalius Rama IX apsistojęs kituose rūmuose, tačiau šie Karališkieji rūmai iki šiol yra naudojami oficialiems renginiams.

Kino teatras. Tailandiečiai tiesiog dievina kiną, tad kino teatrai čia įrengti beveik kiekviename prekybos centre. Tačiau įdomiausia mums, turistams, yra tai, kad prieš kiekvieną seansą salėje užgroja valstybinis himnas, kurį žiūrovai turi išklausyti stovėdami.  

Baras „Above Eleven“. Iš karto perspėju, kad šis baras nėra pigus, palyginti su kitais. Brangiausias kokteilis čia kainuoja 300 batų, o tai, tailandietiškomis kainomis, yra gana brangu. Tačiau jūs mokate ne tik už puikų kokteilį, bet ir už vaizdą iš 33 aukšto. Prieš akis atsiveria naktinis Bankokas, tačiau gatvių ir pasilinksminimų šurmulys ištirpsta plaukus kedenančiame vėjyje. Šiame dangaus bare yra keletas staliukų, kurie pastatyti prie pat stiklinės sienelės, tad bijantiems aukščio geriau rinktis vietas giliau salėje. Taip pat, įspėjimas vyrams. Čia gana griežtas „feiskontrolas“, tad su sportinėmis basutėmis čia nepateksite. Jums arba pasiūlys įsigyti batus pas juos, arba mandagiai paprašys ateiti kitą kartą.

Bliuzo baras „Adhere 13th“. Visai netoli Khaosan Road įsikūręs gyvos muzikos baras yra gana populiarus ir tarp turistų, ir tarp vietinių. Baras nėra didelis, viduje stovi vos šeši staliukai bei kėdės prie baro, tačiau savaitgaliais ši vieta būna sausakimša. Norėdami gauti laisvą staliuką, pasistenkite ateiti anksčiau, apie 20-21 valandą.  

 

5adhere-baras.jpg 

Adhere baras

Siam Niramit teatras. Šio teatro scena yra įtraukta į „Gineso“ rekordų knygą kaip viena didžiausių pasaulyje. Joje dekoracijos sukuria 3D vaizdą, o keli šimtai artistų per pasirodymą pakeičia beveik 500 kostiumų. Scenoje taip pat teka upė, kuria plaukia valtys, vaizduojančios vandens prekeivių gyvenimą. Į šį teatrą rekomenduočiau nueiti visiems, kuriems įdomi Tailando istorija, papročiai ir kasdienis jų gyvenimas. Pasižiūrėję kiek daugiau nei valandos trukmės reginį labiau suprasite šios šalies gyvenimo būdą.

„Asia book“ knygynas. Tai geriausias kol kas mano aptiktas Tailando knygynas, kuriame gausu knygų anglų kalba. Čia prisipirkau įdomių ir Europoje man nematytų knygų apie Tailandą, jo žmones, gyvenimiškas istorijas, tragiškus likimus. Esu didelė knygų gerbėja, tad stengiuosi apsilankyti šiuose knygynuose kai tik turiu atliekamų pinigų. Mat knygos čia kainuoja tiek pat, kiek ir Lietuvoje. Šiuo atžvilgiu Tailandas nėra pigus.

 

Gatvės maisto prekystaliai.  O pabaigai aš palikau pačią mėgstamiausią savo vietą, kurios tiksliai įvardyti net negaliu. Tiesiog iš visos širdies patariu ir mano skrandis pritaria – nebijokite gatvės maisto. Nors daugeliui gaminimo būdas iš pirmo žvilgsnio atrodo itin nehigieniškas, patikėkite, kai kur maistą gamina net švariau nei Lietuvos kavinėse. Be to, jūs visuomet gaunate šviežią ir tik jums paruoštą maistą už itin mažą kainą. Jei kelis pirmus kartus turėsite problemų su skrandžiu, tai tik dėl to, kad šis maistas gerokai skiriasi nuo europietiško. Aš, gyvenusi Tailande daugiau nei pusmetį, nė karto neturėjau virškinimo problemų, o visuomet valgydavau tik gatvės maistą. Tad pirmyn ir skanaus!

 

5tailandas-gatves-maistas.jpg

Gatvės maistas Bankoke

 

Nuotr. iš asm. Astros Petkūnaitės archyvo


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.