Kuržemė: TOP 10 lankytinų vietų Latvijos vakaruose

Autorius: Kelionių manija , 2015, Liepos 19d.
Latvijos vakaruose, ties putojančiais Baltijos krantais besidriekianti Kuržemė – vienas iš istorinių šios šalies regionų. Tačiau Baltijos krantas čia ne visur nuklotas mums įprastu baltu smėliu, yra ir akmenuotų pakrančių. Kadaise tai buvo žvejų kraštas, tad užgrūdinti sunkaus darbo ir šio regiono žmonės, išsaugoję daugybę tradicijų.

Žinoma, visa tai rasite atokiau nuo didžiųjų Kuržemės uostamiesčių, o taip pat ir populiarių kurortų – Liepojos ir Ventspilio. Čia gyvenimas verda ne tik karštomis vasaros dienomis, bet ir naktimis. O ir kitais metų laikais šie du miestai pulsuoja renginiais. Bet šįkart vardijame atokiau nuo miestų ir kurortų šurmulio esančias įdomiausias lankytinas vietas Kuržemėje.

 

Kuldyga

Jaukus senamiestis, plačiausias Europoje krioklys ir paslaptinga piliavietė vilioja romantikos mėgėjus į vieną gražiausių Latvijos miestelių – Kuldygą. Kuržemės sostinė kartais dar vadinama „latviškąja Venecija“, mat per senamiestį ir jo namų kiemus čiurlena Alekšupytės upelis. Beveik 250 metrų pločio Ventos upės krioklys neaukštas, tačiau vos akimis aprėpiamas ir, kaip tikima, turintis net ir stebuklingų galių. Na, o visai greta krioklio driekiasi senasis arkinis plytų tiltas.

 

Liepojos karuostas

Liepojos šiaurinėje dalyje driekiasi buvęs karinis uostas, Karosta. Sovietų sąjungos laikais tai buvo slaptas karinis objektas, kuriame švartavosi ir povandeniniai laivai. Kariniame miestelyje išlikęs unikalus statinys – buvęs karo nusikaltėlių kalėjimas, kuriame rengiamos teatralizuotos ir buvusią realybę puikiai atkuriančios ekskursijos.

 

Jūrkalnės skardis

Vakarinėje Latvijos pakrantėje, tarp Ventspilio ir Liepojos stūkso vaizdingasis Jūrkalnės skardis, virš Baltijos jūros iškilęs iki 20 metrų. Neretai ši vieta laikoma viena gražiausių pakrančių šioje šalyje. Aplinkui driekiasi ilgi smėlėti laukiniai paplūdimiai.

 

Kolkos ragas 

Šiauriausia Kuržemės vieta ir vieta, kur, anot latvių, susitinka dvi jūros – tai Kolkos ragas. Ties šia vieta susilieja Baltijos jūros ir Rygos įlankos bangos.

 

Ovišių švyturys

Į šiaurę nuo Ventspilio stūksantis Ovišių švyturys yra seniausias Latvijoje. 38 m aukščio švyturys iškilo 19 amžiaus pradžioje.

 

9ovisu-svyturys.jpg

 
Cinevilla – kino miestelis Latvijoje

Netoli Tukumo miesto esantis Cinevilla – įdomus miestelis, kuriame galima sužinoti, kaip gimsta kino filmai, kaip daromi įvairūs triukai ir dirba kaskadininkai. Cinevilla miestelyje galima savo akimis išvysti, kokia buvo Ryga prieš šimtmetį – su savo istoriniais pastatais, aikštėmis ir gatvėmis. Cinevilla miestelis įkurtas 2004 m. kuomet buvo statomas filmas apie latvių kovas už Nepriklausomybę. Kino miestelio teritorijoje yra įsikūręs viešbutis, restoranas, taip pat veikia duonos kepykla Lači.

 

Papės ežero gamtos draustinis

Prie pat sienos su Lietuva driekiasi įstabus Latvijos gamtos kampelis – Papės ežero gamtos draustinis. Draustinį garsina ne tik baltutėlio smėlio kopos, bet ir pelkės, ežeras, pušynai, o taip pat ir čia gyvenantys pusiau laukiniai arkliai. Šis gamtos kampelis – tikras rojus paukščių mylėtojams, nes draustinio teritorijoje priskaičiuojama per 270 paukščių rūšių, tad ši vieta yra mėgstama ornitologų mėgėjų.

 

Mikeltornis – aukščiausias Latvijos švyturys

Mikeltornis, arba Mikelio švyturys yra aukščiausias Latvijoje. Jo aukštis – 62 metrai, o nuo viršuje įrengtos ir lankytojams atviros apžvalgos aikštelės atsiveria puiki apylinkių panorama.

 

Riežupės smėlio urvai

Netoli Kuržemės sostinės Kuldygos driekiasi Riežupės požeminių smėlio olų labirintas. Šie labirintai, kurių bendras koridorių ilgis sudaro apie 2 km, buvo iškasti aptikus kvarcinio smėlio, kuris naudotas stiklo gamybai. Dabar lankytojams atverta apie 500 metrų ilgio požeminė trasa, kurioje ištisus metus oro temperatūra tesiekia apie +8°C.

 

 
Laumių gamtos parkas

Į rytus nuo Ventspilio, netoli Tali miestelio, įkurtas Laumių gamtos parkas. Čia įrengti įdomūs pažintiniai takai, kurie supažindina su paukščių pasauliu, augalų karalyste, bičių gyvenimo ypatumais, miško paslaptimis.

Kelionių portalo  informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Kelionių idėjos