Malta: TOP 10 lankytinų vietų

Autorius: Kelionių manija , 2015, Gegužės 24d.

Malta – itin kompaktiška šalis, viliojanti saulėtais paplūdimiais ir paplūdimio atostogoms itin palankiu klimatu. Keliose Viduržemio jūros salose įsitaisiusi valstybė taip pat garsi ir įspūdingu kultūriniu palikimu, mat čia išlikę seniausiais pasaulio statiniais laikomų priešistorinių šventyklų griuvėsiai.

 

Valeta

Maltos sostinė Valeta buvo įkurta 16 amžiuje ir yra laikoma vienu pirmųjų „planinių“ miestų Europoje, mat ją baroko stiliumi kruopščiai planavo to meto architektai. Didžiojo magistro rūmai, Šv.Jono katedra ir gausybė kitų istorinių pastatų vilioja paklaidžioti ir atrasti. Valetos istorinį senamiestį saugo Unesco.

 

valeta-malta2.jpg

 

Žydroji lagūna

Bene svarbiausia trečiosios pagal dydį Maltos salos, Komino, atrakcija – tai vadinamoji Žydroji lagūna. Ši lagūna yra tikras rojus trokštantiems idiliško paplūdimio su žydru vandeniu ir baltu smėliu. Į vaizdingąją Komino salą patekti galima plaukiant tiek iš Maltos salos, tiek ir iš Gozo.

 

Mdina ir Rabatas

Įspūdinga Mdinos citadelė, stūksanti ant kalvos, ir ją supantis istorinis Rabato miestas – tai dar dvi dėmesio vertos lankytinos vietos Maltoje. Manoma, jog pirmąją tvirtovę šioje vietoje įrengė dar finikiečiai, o vėliau čia įsikūrė romėnai, arabai, kol galiausiai perėmė Šv.Jono ordino riteriai.

 

mdina-malta.jpg

 

Marsaxlokk

Ryškiaspalvės tradicinės valtelės, pozuojančios keliautojų fotoaparatams – tai vizitinė Marsaxlokk miestelio kortelė. Sekmadieniais į šį miestelį traukia šviežių jūros gėrybių mėgėjai – čia vyksta didžiausias Maltoje žuvies turgus.

 

malta-kelione.jpg

 

Taršyno šventyklos

Taršyno (Tarxien) priešistorinis megalito kompleksas yra vienas įspūdingiausių tokio pobūdžio archeologinių objektų Maltoje. Šių šventyklų amžius siekia apie 5 tūkst. metų. Manoma, jog kadaise šioje vietovėje buvo atliekamos sakralinės apeigos. Maltoje yra ir daugiau priešistorinių statinių liekanų.

 

Žydroji grota

Ties Gozo salos krantais iškilusi įspūdinga pakrantės arka, praminta „Žydruoju langu“, yra viena iš Maltos vizitinių kortelių. Šią arką patogiausia apžiūrėti plaukiant laiveliu, o taip pat ir nuo kranto, tačiau pasivaikščioti lygiu lyg stalviršis uolos paviršiumi jau nebėra saugu, mat veikiama erozijos uola palaipsniui trupa. Netoliese verta aplankyti kelias kitas salos įžymybes – Dveiros (Dwejra) paplūdimį ir Vidinę jūrą (Il-Qawra).

 

zydrasis-langas-malta1.jpg

 

Dinglio uolos

Viduržemio jūros skalaujamas Dinglio skardis – viena iš Maltos vietų, kur, anot vietinių, saulėlydžiai yra gražiausi. Tolyje atsiveria Filflos salos kontūrai. Aukšai ant uolos, apie 250 m virš jūros lygio, stūkso nedidelė Šv.Marijos Magdalietės koplyčia.

 

Viktorija

Legendinės Anglijos karalienės vardu pavadintas miestas, Viktorija, yra Gozo salos sostinė ir didžiausias miestas, kurį puošia Il-Kastell citadelė. Tiesa, vietiniai nuo senų laikų šį miestą vadina Rabatu, tad neapsirikite, nes kai kurie kelio ženklai taip pat pateikia nuorodas į Rabatą, ne į Viktoriją. Mieste verta aplankyti Archeologijos muziejų ir Senąjį kalėjimą, kuris buvo naudotas net keturis šimtmečius iki pat 20 a. pradžios.

 

Džgantijos šventyklos

Dar viena įspūdinga archeologinė vietovė – tai Gozo saloje išlikę Džgantijos šventyklų griuvėsiai. Šios šventyklos laikomos seniausiomis Maltoje – joms jau per 5000 metų ir jos yra senesnės net už Egipto piramides. Legenda pasakoja, esą šias šventyklas statė milžinai, o mokslininkai šią vietovę sieja su Motinos Deivės vaisingumo kulto vieta.

 

Hal Saflienio požemis

Paslaptingasis Hal Saflienio požemis iki šių dienų kelia daugybę diskusijų, mat šio priešistorinio, greičiausiai religinės paskirties, statinio funkcija tebėra spėlionių objektas. Šią netoli Valetos aptiktą požeminę šventyklą-nekropolį sudaro apie 20 tarpusavyje sujungtų patalpų. Šiuose urvuose, kurių bendras plotas viršija 500 kv.m, buvo rastos krūvos žmonių kaulų.

 

Kelionių portalo kelionių manija informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško kelionių manija sutikimo draudžiama.