Septyni Portugalijos stebuklai

Autorius: Kelionių manija , 2011, Balandžio 21d.

Pietvakariniame Europos kampe Atlanto bangų skalaujama Portugalija keliautojus žavi ne tik uolėtomis pakrantėmis, siauromis įlankėlėmis, šviežiomis jūros gėrybėmis ir saldžiuoju portveinu. Ne mažiau įdomus ir kultūrinis šios šalies palikimas. Vardijame 7 Portugalijos stebuklus, kuriuos 2006-aisiais išrinko patys portugalai.

 

Guimaraes pilis

„Portugalijos lopšiu“ vadinama Guimaraes pilis buvo pastatyta X a. siekiant apsisaugoti nuo musulmonų ir normanų puldinėjimų. Keletą dešimtmečių XII a. ši pilis buvo oficiali Portugalijos karališkoji rezidencija. Vėlesniais amžiais pilyje buvo kalinami politiniai kaliniai, o dabar Guimaraes pilis yra vienas iš nacionalinių šalies simbolių.

 

Obidos tvirtovė

Leirijos regione stūksanti Obidos tvirtovė iškilo XII a. pabaigoje. Šioje strateginėje vietoje kadaise buvo įsikūrę romėnai. Dabar masyvios tvirtovės sienos, vingrios gatvelės ir romantiški čerpėmis dengtų namų stogai – viena mėgstamiausių turistų lankytinų vietų Portugalijoje. Kasmet liepą Obidos mieste rengiamas tradicinė Viduramžių mugė, kurios metu net dvi savaites miestas tarsi sugrįžta 500-600 metų į  praeitį. Mugės metu galima ne tik paragauti Viduramžiškų patiekalų, bet ir išvysti „tikrus“ šarvuotus riterius, jų kovas, įsigyti tradicinių dirbinių.

portugalija-obidos.jpg

 

Batalos vienuolynas

Įspūdingas Batalos (Batalha) dominikonų vienuolynas, dar vadinamas Mosteiro Santa Maria da Vitória, buvo įkurtas XIV a. pabaigoje Bataloje, Leirijos regione. Į UNESCO kultūros paveldo sąrašą įtraukas vienuolynas yra vienas gražiausių vėlyvosios gotikos architektūros pavyzdžių šalyje. Batalos vienuolynas pastatytas iš šviesaus kalkakmenio, jo statybos truko apie 200 metų.

portugalija-batalha.jpg

 

Alkobasos vienuolynas

Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça ne tik yra vienas svarbiausių vienuolynų Portugalijoje, bet ir gali didžiuotis didžiausios bažnyčios šioje šalyje titulu. Vienuolynas buvo įkurtas XII a. ir turėjo svarbią reikšmę formuojantis portugalų tautai.

portugalija-alcobaca.jpg

 

Belemo bokštas

Torre de Belem – tai vienas iš Lisabonos simbolių, menantis įspūdingas istorines portugalų jūrininkų atradimų keliones. Šiuo metu Lisabonos priemiesčiu tapusiame Beleme žymusis bokštas buvo pastatytas XVI a. pradžioje. Bokštas, primenantis tvirtovę, išpuoštas įmantriomis detalėmis, dantytomis sienomis, o nuo seno į jūrą jūreivius išlydi Dievo Motinos skulptūra, stovinti bokšto terasoje.

portugalija-belemo-bokstas.jpg


Jeronimos vienuolynas

Tai dar vienas Portugalijos architektūros šedevras, esantis Lisabonos priemiestyje Beleme. Manuelinos stiliaus vienuolynas buvo pastatytas XVI a. pradžioje. Įdomu tai, kad vienuolyno statyba buvo finansuojama iš mokesčių, surinktų iš tuomet klestėjusios prekybos prieskoniais.

portugalija-jeronimos.jpg

 

Palacio Nacional da Pena rūmai Sintroje

Netoli Lisabonos esančioje Sintroje nuo seno mėgo ilsėtis Portugalijos karaliai – dėl to čia XIX a. buvo pastatyti dailūs da Pena rūmai, romantiškai iškilę ant kalvos. Įvairiom spalvom išdažyti rūmai giedrą dieną matosi net iš Lisabonos, kuri nuo Sintros nutolusi už 25 km.  

portugalija-sintra.jpg

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.