TOP 10: antrieji Europos miestai, nesantys sostinių šešėlyje

Autorius: Kelionių manija , 2015, Sausio 25d.

Dažnai svarbiausias bet kurios šalies miestas yra jos sostinė ar didžiausias miestas, į juos paprastai krypsta ir keliautojų akys. Tačiau kai kurie miestai yra priversti nuolatos vytis pirmuosius vaikydamiesi politinės ar kultūrinės įtakos. Vis tik, neretai keliautojams šie miestai yra tikras atradimas. Sužinokite kodėl.

 

Hamburgas, Vokietija

Pulsuojantis Vokietijos svarbiausias uostamiestis toli gražu nėra tik pramonės gigantas. Nors Berlynas pelnytai laikomas šios šalies pramogų ir kultūros renginių sostine, ir Hamburge apstu pramogų, renginių ir istorinių vietelių. Tiesa, dauguma šio antrojo pagal dydį Vokietijos miesto atrakcijų yra susiję su laivyba ir uostu. Ir ne veltui, mat Hamburgo uostas yra antrasis pagal dydį Europoje. Viešint Hamburge verta aplankyti istorinius uosto sandėlius – Speicherstadt, Jūreivystės muziejų, Žuvų turgų, Muitinių muziejų ir kt. TOP 10: lankytinos vietos Šiaurės Vokietijoje

 

Barselona, Ispanija

Šarmingoji Katalonijos sostinė yra kur kas šiltesnė ir daugeliu atžvilgių patrauklesnė turistams nei karališkai išsipustęs Madridas. Juk Barselonoje šurmuliuoja žymiausia Ispanijos gatvė – La Rambla, lankytojų akis traukia įmantrūs Antoni Gaudi architektūros šedevrai. O kur dar nesibaigiantys vakarėliai, tapų barai ir sodrus ispaniškas vynas. Įdomūs faktai apie Barseloną

 

barselona.jpg

 

Milanas, Italija 

Nuo seno žinomas posakis, jog visi keliai veda į Romą, atrodo negalioja mados pasaulyje, mat Šiaurės Italijoje įsitaisęs Milanas yra pelnytai laikomas viena iš pasaulio mados sostinių. Tačiau Milane yra ką veikti ne tik trokštantiems išleisti pinigus madingose parduotuvėse. Lankytojus traukia vienos didžiausių gotikinių bažnyčių pasaulyje – Milano katedros bokšteliai, mieste įsikūręs ir vienas žymiausių pasaulyje operos teatrų – La Scala. Lankytinos vietos Italijos Šiaurėje

 

milanas.jpg

 

Portas, Portugalija

Atokiai nuo sostinės Lisabonos įsikūręs Portas laikomas šiaurės Portugalijos sostine. Be to, tai ir miestas, davęs pavadinimą šalį garsinančiam Porto vynui – portveinui, o taip pat ir visai valstybei – Portugalijai. Lankytojus bene labiausiai vilioja vingrus Porto senamiesčio gatvelių labirintas, o viešnagė Porte praktiškai neatsiejama ir nuo žymiojo portveino degustacijų.

 

portas-portugalija.jpg

 

Marselis, Prancūzija

Nuo seniausių laikų Marselis buvo svarbiausias Prancūzijos uostas, be to, šio miesto istorija siekia gerokai ankstesnius laikus iki sostinės Paryžiaus įkūrimo. Marselis nėra tipiškas Prancūzijos miestas, greičiau, kultūrų ir tautybių mozaika, kiek chaotiška ir turinčia savitą šarmą.

 

marselis-prancuzija.jpg

 

Krokuva, Lenkija

Vienas seniausių ir, kaip neretai pripažįstama, gražiausių Lenkijos miestų – tai karališkoji Krokuva. Istorija alsuojantis miestas yra pramintas „Lenkijos deimantu“ bei „Karalių ir bažnyčių miestu“. Karališka didybė atsiskleidžia vos užkopus ant Vavelio kalvos, kurioje virš senamiesčio stūkso valdovų rūmai, katedra ir kiti istoriniai pastatai. Lankytinos vietos Krokuvoje

 

krokuva.jpg

 

Sankt Peterburgas, Rusija

Prašmatnūs dvarai, spindinčios cerkvės, baltosios naktys ir milžiniškas kultūrinis palikimas – tai Sankt Peterburgas, vienas įspūdingiausių Rusijos miestų. Nevos upės deltoje, maždaug 40-yje salų įsitaisęs miestas tebealsuoja buvusios imperijos sostinės ritmu.

 

sankt-peterburgas.jpg

 

Antverpenas, Belgija

Antrasis pagal dydį Belgijos miestas išgarsėjo dar viduramžiais, kuomet čia ėjo svarbūs audinių prekybos keliai. 16 a. Europoje Antverpenas buvo vienas svarbiausių pasaulio finansų centrų, o šiais laikais šis Belgijos miestas siejamas su deimantais, mat čia vyksta apie 70% pasaulio deimantų pirkimo/pardavimo sandorių. Keliautojus užburia Antverpeno architektūra ir istoriniai pastatai.

 

antverpenas.jpg

 

Geteborgas, Švedija

Švedijos vakarinėje pakrantėje įsikūręs Geteborgas yra didžiausias Skandinavijos jūrų uostas. Kadaise šis miestas buvo didžiausia Švedijos laivų statykla, tad nenuostabu, kad ir šiandien Geteborgas gyvena uostamiesčio ritmu. Lankytojus vilioja Maritiman laivybos muziejus, interaktyvus Universeum mokslo muziejus ir, žinoma, Liseberg atrakcionų parkas.

 

geteborgas.jpg

 

Ženeva, Šveicarija

Antrasis pagal dydį Šveicarijos miestas – Ženeva. Vis tik, dydžiu šis ties Ženevos ežerus įsitaisęs miestas tikrai nenustebins – čia gyvena vos apie 200 tūkst. gyventojų. Bene labiausiai miestą pasaulyje išgarsino čia įsikūrusi Jungtinių Tautų būstinė. Be to, nepaisant dydžio, miestas yra itin svarbus finansų centras.

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Kelionių idėjos