TOP 10: aukščiausi Europos pakrančių skardžiai

Autorius: Kelionių manija , 2014, Liepos 23d.

Aukščiausias Lietuvos pajūrio skardis – Olandų kepurė, virš jūros iškilusi 24 metrus. Deja, uolėtomis pakrantėmis mūsų kraštas pasigirti negali, tačiau turime puikius smėlio paplūdimius. Tad vaizdingų aukštų uolinių skardžių, arba klifų, dairomės Europoje. Aukščiausių Senojo žemyno pakrančių reiktų ieškoti Norvegijoje, Danijoje, Airijoje, Ispanijoje, Italijoje ir Portugalijoje.

 

Hornelen kalnas, Norvegija

860 m aukščio Horneles skardis, stūksantis ties Norvegijos krantais esančioje Bremangerlandet saloje, laikomas aukščiausiu Europoje. Ši vieta yra už 160 km į pietvakarius nuo Alesundo.

 

Enibergo kyšulys, Farerų salos

Enibergo kyšulys (Cape Enniberg) kyla šiauriausiame rūko gaubiamų Farerų salų taške, 750 m virš Atlanto vandenyno. Tai beveik vertikali uola, pasitinkanti vandenyno bangas. Skardį geriausia apžiūrėti plaukiant laivu, kadangi iš salos pusės iki šio skardžio gali nukeliauti tik patyrę alpinistai.

 

1Eniberg-farerai.jpg

Enibergo kyšulys

 

Croaghaun, Airija

Airijos vakarinėje pakrantėje prisiglaudusioje Akailo (Achill) saloje stūkso ir aukščiausias šios šalies ir trečiasis Europoje pakrantės skardis – Croaghaun, virš vandenyno iškilęs 688 m. Iki skardžio nėra privažiavimo keliu, tačiau įspūdingas vaizdas atsiveria plaukiant laivu.

 

1Croghaun-airija.jpg

Croaghaun skardis

 

Vixia Herbeira, Ispanija

Ispanijos Galisijos regione 621 m virš Atlanto vandenyno iškilęs Vixia Herbeira skardis.

 

Preikestolen, Norvegija

Preikestolen, arba Sakyklos uola, iškilusi 604 m virš Lysės fiordo, Norvegijoje. Stačiakampio formos uola yra populiari turistų tarpe: tai vienas labiausiai fotografuojamų gamtos stebuklų šiame fiordų krašte. Teigiama, jog anksčiau beveik lygus Preikestolen uolos paviršius galėjo būti naudotas pagonių ritualams.

 

1Preikestolen-norvegija.JPG

Preikestolen uola, Norvegija 

 

Slieve League, Airija

Slieve League skardis Atlanto bangas pasitinka Airijos Donegalo grafystės vakarinėje pakrantėje ir virš vandenyno iškilęs 601 m. Ši vieta ne tik apdovanoja kvapą gniaužiančiais vaizdais, bet ir yra laikoma šventa – dar nuo tų laikų, kai Airijoje nebuvo krikščionybės.

 

1SlieveLeague-airija.jpg

Slieve League skardis

 

Cabo Girao skardis, Madeiros sala, Portugalija

Vulkaninės kilmės Madeiros saloje apstu vaizdingų pakrantės skardžių. Bene žymiausias jų – Cabo Girao skardis, virš Atlanto bangų iškilęs 580 metrų pietinėje salos pakrantėje. 2012 m. čia buvo įrengta stiklinė apžvalgos aikštelė, nuo kurios galima pažvelgti tiesiai į po kojomis atsiveriančias Atlanto bangas.

 

1Madeira-Cabo-Girao.jpg

Cabo Girao, Madeira

 

Monte Solaro, Kaprio sala, Italija

Ties Neapolio įlanka esanti vaizdingoji Kaprio sala buvo populiari atostogų vieta dar romėnų laikais. Salos pakrantės yra uolėtos ir aukštos, o Monte Solaro, iškilęs apie 589 m virš jūros, yra aukščiausias šios salos taškas. Tačiau nepaisant aukštumo, jis yra pasiekiamas žygeiviams ir nereikalauja ypatingo fizinio pasirengimo.

 

1Monte-Solaro-kapri.JPG

Žvilgsnis nuo Monte Solaro, Kaprio sala

 

Jaizkibel kalnas, Ispanija

547 m aukščio Jaizkibel kalnas stūkso Baskų krašte. Išvertus į lietuvių kalbą, šio skardžio, pasitinkančio Biskajos įlankos bangas, pavadinimas reiškia „uolos nugara“.

 

Beinisvordo skardis, Farerų salos

Dar vienas sąlyginai nedidelėse Farerų salose kylantis skardis – Beinisvordo (Beinisvørð) skardis, iškilęs 470 m.

 

1fareru-salos.jpg

Nuotr. freeimages.com, wikimedia.commons

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.