Top 10: garsiausi pasaulio muziejai, kuriuose privalote apsilankyti!

Autorius: Laura Naimovičiūtė | Alfa.lt , 2011, Lapkričio 02d.

Spiraliniai laiptai Vatikano muziejuje

 

Jei norite susipažinti su šalies, kurioje viešite istorija, kultūra ar vietovės tradicijomis, pats pirmas jūsų tikslas turėtų būti – muziejų lankymas. Pasakysite, kad galite pasiskaityti šalies istoriją vadovėliuose, tačiau tik muziejuje jūs tapsite senovės palikimo liudininkais!

Beveik kiekviena šalis turi muziejų, kuris kalba apie jos praeitį bei šlovę. Pristatome pasaulio muziejų dešimtuką, kuriuose privalote apsilankyti!

 

Vatikano muziejus (Vatikanas)

Vatikano muziejus yra vienas iš didžiausių pasaulyje muziejų. Aplankę šį muziejų kompleksą, pamatysite ne tik žymiausias skulptūras, bet susipažinsite su Renesanso epochos meno šedevrais bei daugybe kitų meno kūrinių iš įvairių epochų.

 

Luvro muziejus (Paryžius, Prancūzija)

Įsikūręs Paryžiuje Luvro muziejus yra laikomas populiariausiu meno muziejumi pasaulyje. Muziejuje eksponuojami beveik 35000 eksponatų, pradedant priešistore ir baigiant XIX amžiumi.

 

Britų muziejus (Londonas, Jungtinė Karalystė)

Muziejus, kuriame yra per 7 milijonus eksponatų, turi sukaupęs vieną didžiausių ir išsamiausių kolekcijų pasaulyje, atspindinčią žmonijos kultūrą nuo pat jos atsiradimo iki dabarties.

 

londono-muziejai-BM.jpg

Britų muziejus Londone

 

Uffici galerija (Florencija, Italija)

Uffici galerija yra viena iš populiariausių ir seniausių meno muziejų Vakarų pasaulyje. Botičelio paveikslas „Veneros gimimas“ yra populiariausia šio muziejaus atrakcija. Tačiau ne mažiau patrauklūs lankytojams yra ir nuostabūs žymiųjų Mikelandželo, Da Vinčio, Rembranto, Caravaggio ar Rafaelio kūriniai.

 

Metropoliteno meno muziejus (Niujorkas, JAV)

Metropoliteno muziejus eksponuoja daugiau nei du milijonus įvairių meno kūrinių.

 

Prado muziejus (Madridas, Ispanija)

Įsikūręs Madride, muziejus iš pradžių buvo įkurtas kaip skulptūrų ir tapybos muziejus. Tačiau vėliau į jo ekspoziciją buvo įtrauktos ir medalių, monetų, piešinių ir graviūrų kolekcijos.

 

Egipto muziejus (Kairas, Egiptas)

Egipto muziejus – pagrindinis pasaulyje egiptiečių istorijos sergėtojas. Jame gausybė eksponatų, skaičiuojančių apie kelis tūkstančius metų.

 

Olandijos nacionalinis muziejus Amsterdame (Rijksmuseum)

Tai didžiausias muziejus Nyderlanduose, sukaupęs daugybę vertingų meno kūrinių. Jame eksponuojamas ir žymiojo Rembranto kūrinys „Nakties sargyba“, kuris pritraukia daugybę muziejaus lankytojų.

 

Smitsono muziejai (Vašingtonas, JAV)

Įsikūręs Vašingtone, Smitsono muziejus yra didžiausią muziejaus plotą pasaulyje užimantis muziejus. Šalies tyrimų ir švietimo institute įsikūrę muziejai bei zoologijos sodas yra vienas iš pagrindinių turistinių traukos centrų. Remiantis įrašais, muziejus sukaupęs apie 136 milijonus eksponatų.

 

Valstybinis Ermitažas (Sankt Peterburgas, Rusija)

Ermitažo muziejus Sankt Peterburge yra vienas didžiausių ir seniausių muziejų pasaulyje. Jo archyvuose yra saugoma apie tris milijonus įvairių objektų. Čia eksponuojami žymiausių pasaulio dailininkų paveikslai, daugybė skulptūrų, brangenybių kolekcijos.

 

5ermitazas-sankt-peterburgas.jpg

Alfa.lt-logo1-1.gif Ermitažas, Sankt Peterburgas