TOP 10: gražiausi Andalūzijos miesteliai

Autorius: Kelionių manija , 2014, Gruodžio 06d.

Neklystate jei manote, kad Andalūzija yra tikroji Ispanija. Būtent šiame šalies pietuose besidriekiančiame regione rasite svarbiausius ispanų simbolius – spalvingas fiestas, temperantingąjį flamenko, bebaimius matadorus ir, žinoma, charizmatiškuosius miestelius. Tai miesteliai, kuriuose pajusite tikrą ispanišką dvasią.

 

Ronda

Ant vaizdingos kalkakmenio uolos pavojingai įsitaisiusi Ronda – vienas iš gražiausių ne tik Ispanijos, bet ir visos Europos miestelių. Rondos įžymybė – Naujasis tiltas, pakibęs aukštai virš El Tajo tarpeklio. Taip pat šiame istoriniame miestelyje išlikusi ir viena seniausių šalyje bulių kovų arena.

 

Arcos de la Frontera

Cadiz provincijoje ant kalvos virš Guadaletės upės slėnio nutūpęs Arcos de la Frontera – vienas vaizdingiausių Andalūzijos miestelių. Tai vienas iš geriausių Andalūzijos pueblos blancos, arba „baltųjų miestelių“ pavyzdžių.

 

15Arcos-de-la-frontera.jpg

 

Casares

Malagos provincijos puošmena – kalno šlaite vienas ant kito sulipę Casares miestelio namukai. Miestelyje išlikę istorinės maurų pilies griuvėsiai. Manoma, jog miesteliui pavadinimas buvo suteiktas Julijaus Cezario garbei, mat jis prieš kelis tūkstantmečius atrado gydomąsias vietinių geoterminių šaltinių galias.

 

15Casares.jpg

 

Mojacar

Iš tolo šis miestelis panašus į baltą vienalytę tvirtovę, tik iš arčiau pastebėsite, jog tai baltais nedideliais namukais aplipęs kalnas, žvelgiantis į Viduržemio jūrą. Šalia miestelio driekiasi paplūdimiai.

 

15Mojacar.jpg

 

Montefrio

Iškilęs aukštai virš ilgaamžių alyvmedžių giraičių, Montefrio yra dar vienas Andalūzijos perlas. Čia lankytojus pasitinka ne tik tradiciniai namai, keletas bažnytėlių, bet ir maurų tvirtovės griuvėsiai ir, be abejo, atsiveriantis kvapą gniaužiantis apylinkių vaizdas.

 

15Montefrio.jpg

 

Frigiliana

Sierra Almijara kalnų šlaituose sutūpę sniego baltumo namukai – tai vienas vaizdingiausių Costa del Sol pakrantės miestelių, Frigiliana. Vingrias maurų laikais įkurto miestelio gatveles tarpusavy jungia dengi koridoriai, sukurdami painų, bet žavų labirintą.

 

15Frigiliana.jpg

 

Vejer de la Frontera

Į kalną kopia ir Vejer de la Frontera namai, baltumu nenusileidžiantys kitiems pueblos blankos miesteliams. Sodų ir apelsinmedžių giraičių supamas miestelis yra visai netoli Viduržemio jūros pakrantės. Lankantis Vejere verta ne tik paklajoti klaidžiomis senamiesčio gatvelėmis, bet ir pamatyti 11 amžiaus pilį ar aplankyti dailias bažnytėles.

 

15Vejer.jpg

 

Zuheros

Kordobos kalnuose pasislėpęs Zuheros tarsi užkonservavo senųjų laikų dvasią. Tradicinės Andalūzijos architektūros gerbėjai čia aptiks tai, ko ieško – baltuojančius namukus, rausvus stogus, maurų pilį. O už keleto kilometrų nuo miestelio yra Murcielagos ola, kurią aplankyti verta vien dėl to, jog joje žmonių gyventa dar neolito laikotarpiu.

 

15Zuheros.jpg

 

Cazalla de la Sierra

Viduramžių vienuolynas ir gausybė bažnyčių amžių nepaliestomis sienomis ir bokštais pasitinka Cazall de la Sierra miestelio lankytojus. Šis Sevilijos provincijoje esantis miestelis įsitaisęs 595 m aukštyje virš jūros lygio. Įdomu tai, jog dalis senųjų religinių pastatų dabar yra paversta viešbučiais.

 

Pampaneira

Įsiterpęs tarp Siera Nevados kalnų ir Viduržemio jūros pakrantės, Pampaneiros miestelis pradžiugins siauromis viduramžių gatvelėmis ir tradicine architektūra.

 

15Pampaneira.jpg

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.