TOP 10: gražiausios Kroatijos salos

Autorius: Kelionių manija , 2014, Rugpjūčio 23d.

Kroatijos pakrantes skalaujanti Adrijos jūra nubarstyta viena už kitą gražesnėmis salomis. Iš pirmo žvilgsnio panašios, tačiau iš esmės skirtingos Kroatijos salos įtiks ir išrankiausiems poilsiautojams, ir visko mačiusiems keliautojams. Nuo istorinių miestukų iki laukinių paplūdimių, nuo smėlėtų pakrančių iki uolėtų skardžių – Kroatijos salos apdovanoja įspūdingais potyriais.

 

Bračo sala ir Auksinis ragas

Bračo salos vizitinė kortelė – įstabus gamtos kūrinys, Auksinio rago (Zlatni rat) kyšulys, įsirėžęs į žydrus Adrijos vandenis salos pietuose. Puskilometrio ilgio kyšulys jūros ir vėjo žaidimų dėka nuolat keičia savo formą. Dar vienas Bračo salą garsinantis dalykas – tai baltasis kalkakmenis, kuris jau romėnų laikais buvo puiki statybinė medžiaga, pavyzdžiui, naudota Diokletiano rūmų statyboms Splite. O ir šiuolaikinių statinių statybos neapsiėjo be „Bračo marmuro“ – jis naudotas statant Baltuosius rūmus Vašingtone ir Reichstagą Berlyne. Apie 40 km nusidriekusi Bračo sala yra trečioji pagal dydį Adrijos jūroje.

 

Rab – šaltinių sala

Rabas – patraukli kurortinė sala ties Kroatijos krantais, šalies šiaurėje, Kvarnerio regione. Rabo miesto simboliu tapo keturios varpinės, matomos iš tolo. Mieste taip pat galima aplankyti 13 amžiuje iškilusius Kunigaikščių rūmus bei Šv. Andriejaus vienuolyną ir bažnyčią. Rabo saloje trykšta per 300 gėlo vandens šaltinių, dėl to ši sala gali pasigirti vešlia augalija ir yra apžėlusi miškais.

 

19rabo-sala.jpg

 

Mljet – žalioji sala

Neretai vadinama Kroatijos žaliausiąja sala, Mljetas yra nusagstytas miškais ir vynuogynais, vilnijančiais tarp jaukių kaimelių. Saloje taipogi telkšo du ežerai, o viename iš jų nedidelėje saloje stūkso Benediktinų vienuolynas. Mljetas neretai vadinamas ir romantikų sala, mat apsilankiusius pasitinka ramiais paplūdimiais ir kaimiška atmosfera.

 

Krk – auksinė sala

Didžiausią Adrijos jūros salą, Krk, su žemynu jungia tiltas. Romėnų įkurtame Krko mieste išlikę kraštą valdžiusių venecijiečių pėdsakų, o taip pat – renesanso ir kitų epochų pastatų. Be Krko verta užsukti ir į Punatą, Vrbniką ar Bašką. Dalis salos yra uolėta ir akį džiugina vaizdingomis pakrantėmis.

 

19krk-sala.jpg

Kornati salynas – paskendę kalnai

Kornati salyne, kuris yra paskelbtas nacionaliniu parku, išsibarstę apie 130 salų ir uolėtų salelių. Beveik visos salos yra negyvenamos, be to, ir augalija jose gan skurdi: vyrauja kalkakmenio kraštovaizdis, krantai uolėti ir statūs. Taip yra dėl to, jog salos yra vandens užlietos kalnų viršūnės. Kornati salyną yra pamėgę buriuotojai ir natūralios gamtos mylėtojai.

 

Pag – ilgiausia pakrantė

Pago salos pakrantė yra ilgiausia iš visų Kroatijos salų, mat jai būdingos įlankėlės, užutėkiai ir kyšuliai. Nors Pago salos pakrantės gana uolėtos, salos centrinėje dalyje nuo seno auginamos alyvuogės ir vynuogės, gaminamas naminis baltasis vynas. Salą su Kroatijos žemynine dalimi jungia tiltas.

 

19pago-sala.jpg

Cresas – kalvotoji sala

Cresas – tai siaura 65 km ilgio sala, viena didžiausių Adrijos jūroje. Saloje įsikūręs Creso miestas mena venecijiečių laikus. Osoras – miestelis-muziejus, kuriame galima apžiūrėti bronzos amžiaus palikimą, Marijos ėmimo į dangų katedrą, Šv. Petro katedros griuvėsius, aplankyti archeologijos muziejų.

 

Korčula – Marko Polo gimtinė?

Korčula – viena didžiausių Adrijos jūros salų, mėgstama poilsiautojų dėl smėlio paplūdimių, o taip pat viliojanti nuostabiais skardžiais. Korčulos miestą, kuris kartais dar vadinamas „Mažuoju Dubrovniku“, supa 13 a. iškilusi gynybinė siena, o miesto puošmena – tai gotikinė Šv. Morkaus katedra. Teigiama, kad Korčuloje gimė žymusis viduramžių keliautojas Markas Polas, čia yra netgi jam dedikuotas namas, kuriame įrengta ekspozicija supažindina su šio Azijos tyrinėtojo kelionėmis. Korčuloje kasmet vyksta viena iš didžiausių Kroatų liaudies švenčių – Moreška, arba „kardų šokis“. Tradiciškai ši šventė švenčiama liepos 27 d., tačiau visą vasarą kiekvieną ketvirtadienį galima išvysti specialiai turistams rengiamą šventę.

 

19korcula-kroatija.jpg

Vis – vynuogynų sala

Atokiau esančią Vis salą bene labiausiai garsina vynuogynai – vynuogių auginimo tradicijos čia puoselėjamos nuo antikinės Graikijos laikų. Kadangi sala yra įsitaisiusi atokiau nuo pagrindinių Kroatijos kurortų, ji išlaikė daug autentiško žavesio ir be istorinių vietovių gali pasiūlyti ir beveik laukinius paplūdimius bei krištolo skaidrumo Adrijos vandens skalaujamas pakrantes.

 

Hvar – ilgoji sala

Hvaras – Adrijos jūros sala, garsėjanti gerais paplūdimiais ir švelniu klimatu. Svarbiausias saloje Hvaro miestas įžymus tuo, jog čia buvo pastatytas vienas iš pirmųjų teatrų Europoje. Be to, Hvarą pamėgusios ir pasaulio garsenybės, tad nenuostabu, jog salos pakrantėse švartuojasi prabangios jachtos. Vis tik, verta pasivažinėti ir po nedidelius pakrantės miestelius, pavyzdžiui, aplankant seniausią saloje Starigrad, akmeninių namų kupiną Vrboską, o taip pat ir po salos vynuogynus bei alyvmedžių giraites. Hvaro sala nutįsusi apie 70 km, o jos plotis svyruoja nuo 4 iki 11 km.

 

19hvaro-sala.jpg

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.