TOP 10: įdomiausios lankytinos vietos Islandijoje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Birželio 10d.

Paslaptingoji ugnies ir ledo šalis, Islandija, yra tikras rojus trokštantiems pasprukti iš miesto į gamtą. O gamta čia išties įspūdinga ir kupina siurprizų – nuo besispjaudančių ugnikalnių iki milžiniškų plūduriuojančių aisbergų, nuo garuojančių karštųjų versmių iki galingų krioklių. 

 

Žydroji lagūna

Šis geoterminis ežeras tyvuliuoja Islandijos pietvakariuose. Nors tiksliau reiktų sakyti „garuoja“, mat natūraliai čia trykštančių geoterminių šaltinių vandens temperatūra yra 37-39°C, dėl to ežerą praktiškai visuomet gaubia migla. 

 

3zydroji-laguna.jpg 

 

Myvatno ežeras

Myvatno ežeras yra šiaurinėje Islandijos dalyje, netoli Akureirio miesto ir Kraflos ugnikalnio. Šiose vietose dažnai vyksta žemės drebėjimai, galima išvysti daugybę ugnikalnių, pseudokraterių. Myvatno ežeras susiformavo išsiveržus vienam iš ugnikalnių, o jo pakrantes papuošė įvairiausių formų skulptūros iš sustingusios lavos. Netoli Myvatno, Dimuborgire plyti lavos laukai ir gamtos suformuoti labirintai.

 

3myvatno-ezeras.JPG 

 

Jokulsarlon lagūna 

Viena iš labiausiai užburiančių Islandijos vietų – tai Jokulsarlon lagūna, kurios lediniame vandenyje plūduriuoja melsvi aisbergai. Lagūną supa baltuojančios kalnų viršūnės. Ši vieta yra Islandijos pietryčiuose, Vatnajokulio nacionalinio parko pakraštyje. Vatnajokulis yra vienas didžiausių Europoje ledynų.

 

3Jokulsarlon.jpg 

 

Geysir

Geysir, arba Didysis Geizeris, ne tik davė pavadinimą viso pasaulio geizeriams, bet ir yra vienas įspūdingiausių reginių Islandijoje. Galiūnas geizeris vandens ir garų fontaną seniau šaudavo į 60 m aukštį. Dabar jis yra nurimęs ir išsiveržia tik retkarčiais. Tačiau visai netoli Didžiojo Geizerio yra kitas – Strokkur geizeris, kuris išsiveržia maždaug kas 5-10 minučių.

 

3Geysir.jpg 

 

Detifoso krioklys

Vandeningiausias Europos krioklys, Detifosas, galingu triukšmu pasitinka šiaurės Islandijoje, Jokulsargljufur nacionaliniame parke. Čia Jokulsa a Fjolum upės vanduo krenta iš 40 metrų aukščio, o krioklio plotis – apie 100 metrų. Jokulsa a Fjolum upės vanduo teka iš Vatnajokulio ledyno.

 

3detifoso-krioklys.jpg 

 

Tingveliro nacionalinis parkas

Vienas iš labiausiai turistų lankomų Islandijos nacionalinių parkų – tai Tingveliras (Þingvellir), kuris yra palyginti netoli nuo šalies sostinės Reikjaviko, vos už 30 km. Tai vieta, kuri ne tik apdovanoja vaizdingomis panoramomis, bet ir yra svarbi islandams, mat čia jau 10 amžiuje rinkdavosi islandų parlamentas Altingas, laikomas seniausiu pasaulyje. 

 

3tingveliro-np.JPG 

 

Glymuro krioklys

Glymur krioklys yra aukščiausias krioklys Islandijoje. Vakarinėje šalies dalyje, greta Hvalfjordur fiordo, esančio krioklio aukštis siekia 196 m. Krioklio vanduo krenta į kalnų tarpeklį. Krioklį galima pasiekti iš nedidelio Botnsa kaimelio, pavadinto pagal to paties pavadinimo upę.

 

3glymuro-krioklys.JPG 

 

Laugavegur 

Laugavegur pėsčiųjų maršrutas yra vienas įdomiausių Islandijoje. 55 km ilgio maršrutas vingiuoja pro vaizdingas vietoves: pajuodusius lavos laukus, burbuliuojančias karštąsias versmes, krištolo skaidrumo ežerus, vaivorykštės spalvomis nusidažiusius kalnus ir atšiaurius ledynus. Maždaug 4 dienas trunkančio žygio maršrutas paprastai prasideda ties Landmannalaugar ir driekiasi iki Þórsmörk. 

 

3Laugavegur.jpg 

 

Gulfoso krioklys

Gulfoso krioklį išgraužė Hvitos, arba Baltoji upė. Išvertus į lietuvių kalbą, Gulfoso krioklio pavadinimas reiškia „Auksinis krioklys“. Vanduo krenta 32 metrus į gilų ir siaurą kanjoną. Purslai vėl kyla į viršų, tad saulėtą dieną galima išvysti net kelias vaivorykštes. Šis krioklys yra viena populiariausių turistų atrakcijų Islandijoje. Gulfoso krioklys yra netoli kitos įdomios lankytinos vietos – Didžiojo geizerio.

 

3islandija-gulfoso-krioklys.jpg 

 

Askja

Askja – tai Islandijos vietovė, kuri yra pasiekiama vos keletą mėnesių per metus. Šis Dyngjufjolio kalnų regionas garsus ugnikalnių kalderomis ir atšiauriu kraštovaizdžiu. Viena vaizdingiausių Askjos vietų – tai Viti geoterminis ežeras, susiformavęs ugnikalnio krateryje. Dyngjufjolio kalnuose taip pat yra įspūdingas Drekagil, arba drakonų kanjonas.

 

3viti-ezeras.JPG

 

Nuotr. freephotos.com, commons.wikimedia

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.