TOP 10: įspūdingi Europos uostamiesčiai

Autorius: Kelionių manija , 2014, Rugpjūčio 05d.

Nors gyvename jūrinėje valstybėje, keliaudami dažniau kylame virš debesų ar dardame keturratėmis transporto priemonėmis. Vis tik, kelionės jūra ne tik kadaise atvėrė kelius į Naująjį pasaulį, bet ir šiandien žada naujus potyrius. O norint, kad įspūdžiai būtų dar didesni, plaukite į vieną iš šių uostų.

 

Santorinis, Graikija

Be jokios abejonės, viena romantiškiausių Graikijos salų, Santorinio sala vilioja turistus ir poilsiautojus unikaliu kraštovaizdžiu, jaukiomis gatvelėmis nedideliuose miestukuose ir Graikijos vizitine kortele tapusiais baltais namukais. Kvapą gniaužiantys vulkano suformuotos salos peizažai su salos sostine Fira, tarsi pakibusia virš uolos, pasitinka iš tolo laivui artėjant link uosto.

 

Dubrovnikas, Kroatija

Kroatijos pietuose Adrijos jūros ir kalnų supamas Dubrovnikas yra ne tik vienas vaizdingiausių šios šalies miestų, bet ir vienas gražiausių uostų. Įspūdingą senamiestį, kuriame išsiraizgęs siaurutėlių gatvelių labirintas, supa didingos miesto gynybinės sienos, tvirtai kylančios virš idiliško baltuojančių jachtų nutūpto uosto. Gal dėl to Dubrovnikas yra mėgiama vieta ne tik buriuotojų tarpe, bet ir populiari kruizinių laivų stotelė.

TOP 10: lankytinos vietos Kroatijoje

 

19dubrovnikas.jpg

 

Venecija, Italija

Atvykimas į Veneciją – nesvarbu, ar keliautumėte nedideliu laiveliu, ar jūros milžinu kruiziniu laivu – visuomet yra ypatingas. Siaurutėliai kanalai ir stilingosios gondolos, Didžiajame kanale verdantis gyvenimas ant vandens ir grakštūs bažnyčių bokštai – romantiškoji Venecija nepalieka abejingų. Ir turbūt sutiksite, jog Italijos Veneto regiono sostinė yra vienas iš tų miestų, kuriuos būtina pamatyti bent kartą gyvenime.

TOP 10: lankytinos vietos Venecijoje

 

19venecija.jpg

 

Barselona, Ispanija

Katalonijos regiono sostinė Barselona yra bene populiariausias kruizų uostas Viduržemio jūroje. Vienas populiariausių turistų lankomų miestų Ispanijoje žada ne tik Gaudi architektūros perlus, saulėtus smėlio paplūdimius, bet ir spalvingą naktinį gyvenimą.

 

19barselona.jpg

 

Portofino, Italija

Idiliškoje įlankėlėje įsitaisęs vaizdingas Portofino uostas garsėja kaip įžymybių kurortas. Tad nenuostabu, jog spalvingų namų supamame uoste spiečiasi viena už kitą prabangesnės jachtos. Dar palyginti neseniai buvęs tik nedidelis žvejų kaimelis, Portofino išlaikė savo autentišką išvaizdą ir iš tiesų primena itališką pasakų miestuką – su nedidelių kavinukių terasomis ir spalvingomis namų virtinėmis.

 

19portofino.jpg

Portofino, Italija 

 

Valeta, Malta

Pagrindinis Maltos uostamiestis ir šalies sostinė Valeta – turtingas kultūros lopšys, kupinas istorinių vietovių. Plaukiantiems į Valetos pagrindinį uostą atsiveria įspūdingi miesto siluetai, čia tarsi smėlio pilys kyla rusvos spalvos tvirtovės bokštai. Tarp Sicilijos salos ir Afrikos įsitaisiusi Malta ilgus amžius priklausė įvairiausioms jėgoms – salą valdė finikiečiai, romėnai, normanai, arabai, Maltos ordino riteriai, prancūzai, britai – visi palikę daugiau ar mažiau pėdsakų salos istorijoje.

 

19valeta.jpg

Stambulas, Turkija

Natūraliai gamtos suformuoto uostas Auksinio Rago įlankoje kartu yra ir vieta, jungianti Europą ir Aziją. Stambulas garsėja įspūdingomis mečetėmis, spalvingu Didžiuoju turgumi, arba Grand Bazaar, autentiškomis turkiškomis pirtimis ir sultonų rūmais, įvairių laikotarpių istoriniais statiniais.

TOP 10: lankytinos vietos Stambule

 

19stambulas.jpg

 

Stokholmas, Švedija

Salose įsikūrusi Švedijos sostinė Stokholmas vadinamas „Šiaurės Venecija“, mat miestas įsikūręs 14-oje salų, kurias jungia apie 50 tiltų. Viena gražiausių vietų mieste – Gamla Stan saloje įsitaisęs Stokholmo senamiestis, be to, miestą supa keletas tūkstančių salelių, tarp kurių populiaru iškylauti laiveliais.

 

19stokholmas.jpg

 
Kasis, Prancūzija

Pietinėje Prancūzijos pakrantėje, netoli Marselio esantis Kasis (Cassis) – nedidelis, bet gražus uostas ir kurortas, išaugęs iš žvejų kaimelio. Tačiau bene labiausiai jį garsina apylinkėse esantys fiordai – calanques. Tai vaizdingos įlankėlės, kurias patogiausia apžiūrėti plaukiant nedideliais laiveliais. Balsvos spalvos kalkakmenio skardžiai neria tiesiai į nenusakomo žydrumo jūrą.

 

19prancuzijos-pakrantes2.jpg

 

Sankt Peterburgas

Nevos upės žiotyse įsikūręs Sankt Peterburgas yra antrasis pagal dydį miestas Rusijoje. Kelis šimtmečius buvęs Rusijos sostine, miestas tapo svarbiu kultūriniu centru ir garsėja įspūdinga Žiemos rūmuose įsikūrusio Ermitažo muziejaus kolekcija, imperatoriškuoju Peterhofu ir jam puošnumu nenusileidžiančia Carskoje Selo bei pompastiškomis cerkvėmis. Beje, atvykusiems į Sankt Peterburgo uostą kruiziniu laivu vienai dienai nereikia Rusijos vizos.

 

19sankt-peterburgas.jpg

Kelionių idėjos