TOP 10: įspūdingiausi Europos tarpekliai

Autorius: Kelionių manija , 2014, Birželio 20d.

Gal dėl to, kad gyvename lygumų krašte ir aukščiausia kalva nė nesiekia 300 m aukščio, mus, lietuvius ypatingai žavi kalnuotos vietovės. Tad tiems, kurie kelionėse nepraleidžia progos pasimėgauti gamtos grožiu, sąrašas gražiausių tarpeklių, kuriuos galime išvysti Europoje.

 

Samarijos tarpeklis, Kreta, Graikija

Samarijos tarpeklis yra vienas iš ilgiausių ir įspūdingiausių Europos tarpeklių, tad nenuostabu, jog žygis vaizdinguoju tarpekliu yra labai populiarus Kretos salos lankytojų tarpe. Žygis šiuo tarpekliu prasideda maždaug 1230 m aukštyje virš jūros lygio. Taigi keliaujant šiuo vis siaurėjančiu tarpekliu link Libijos jūros tenka įveikti ne tik 16 km pėsčiomis akmenuota vietove, bet ir nemenką aukščių skirtumą. Ties siauriausia vieta, Geležiniais vartais, tarpeklis susiaurėja iki vos trijų metrų. Įspūdį sustiprina šią vietą supančios statmenos 500 m aukščio uolos.

 

2samarijos-tarpeklis.jpg

Samarijos tarpeklis

 

Verdono tarpeklis, Prancūzija

Prancūzijos pietuose nusidriekęs Verdono tarpeklis (Les Gorges du Verdon) yra laikomas vienu didžiausių pasaulyje ir vienu gražiausių Europoje. Šis tarpeklis nutįsęs 25 km, o jo gylis siekia iki 700 m. Verdono tarpeklį suformavo Verdono upė, įtekanti į ežerą Lac de Sainte-Croix.

 

2verdono-tarpeklis3.jpg

Verdono tarpeklis

 

Vintgaro tarpeklis, Slovėnija

Vintgaro tarpeklis, kurį suformavo Radovnos upė, yra vienas įdomiausių gamtos stebuklų Slovėnijoje. Šis tarpeklis driekiasi netoli kitos populiarios šios šalies vietovės, Bledo. Vintgaro tarpeklyje kybo uolos ir tiltai, krenta kriokliai ir šniokščia kalnų upė. Įspūdingo tarpeklio ilgis – apie 1,6 km, juos tarpekliu besigrožintys keliautojai turi įveikti pėsčiomis.

 

2vintgaro-tarpeklis.jpg

Vintgaro tarpeklis

 

Lichtenšteino tarpeklis, Austrija

Lichtenšteino tarpeklis – tai ypatingai siauras tarpeklis, nusidriekęs apie 4 km Rauris slėnyje Austrijoje. Tarpeklio uolos kyla į 300 m aukštį ir sukuria nepakartojamą atmosferą. Lichtenšteino tarpeklį prieš tūkstančius metų išgraužė srūvantis tirpstančio ledyno vanduo. Tarpeklyje įrengti specialūs vaikščiojimo takai, pakabinamieji tiltai, pritaikyti lankytojams. Bendras tako ilgis yra apie 1 km.  Šis gamtos stebuklas yra apie 50 km į pietus nuo Zalcburgo.

 

Taros upės kanjonas, Juodkalnija

Taros upės kanjonas, arba Kanjon rijeke Tare – vienas iš įspūdingiausių Europos kanjonų, kurį suformavo erozijos procesai. Kanjono gylis siekia iki 1300 m. Taros upės kanjonas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio gamtos paveldo sąrašą. Ilgiausios Juodkalnijoje Taros upės vanduo itin skaidrus, dėl to šiai vietai prigijo „Europos ašaros“ vardas. Sraunia Taros upe rengiamos iškylos plaustais (raftingas). Iš viso kanjonas nusidriekęs 82 km.

 

2taros-tarpeklis.jpg

Taros upės kanjonas 

 

Ardešo tarpeklis, Prancūzija

Pietų Prancūzijoje driekiasi ne tik įspūdingasis Verdono tarpeklis, bet ir vaizdingas Ardešo (Ardèche) tarpeklis, tiksliau, net keli tarpekliai, kuriuos suformavo Ardešo upė. Vaizdinguoju tarpekliu galima pasigrožėti važiuojant automobiliu nuo Vallon-Pont-d’Arc iki St-Martin-d’Ardèche, tačiau taip pat čia populiarūs plaukimai baidarėmis.

 

Reino tarpeklis, Vokietija

Maždaug 65 km ilgio Reino upės atkarpa, besidriekianti nuo Koblenco iki Bingeno, laikoma viena romantiškiausių Vokietijoje. Ir ne be priežasties. Abiejose upės pusėse sutūpę romantiškos pilys ir žavingi miesteliai. Taip pat yra ir gamtos įdomybių, pavyzdžiui, Lorelei skardis, kurio aukštis viršija 430 m. Ši Reino upės atkarpa yra saugoma Unesco.

 

2reino-tarpeklis.jpg

Reino tarpeklis 

 

Ronda, Ispanija 

Andalūzijos regione ties įspūdingu skardžiu įsikūręs Rondos miestas yra vienas iš Pueblos Blancos, arba vadinamųjų baltųjų Ispanijos miestelių. Rondos senąją ir naująją dalis jungia virš El Tajo tarpeklio 100 metrų aukštyje pakibęs arkinis tiltas.

 

2ronda.jpg

Ant uolos tarsi pakibusi Ronda

 

Seisenbergo tarpeklis, Austrija

Netoli Zalcburgo miesto driekiasi nors ir neilgas (apie 600 m ilgio), tačiau vaizdingas Seisenbergo tarpeklis (Seisenbergklamm). Ilgą laiką šis tarpeklis buvo praktiškai neprieinamas, kol 19 a. nebuvo įrengti specialūs mediniai takeliai.

 

Arės tarpeklis, Šveicarija

Netoli Meiringeno, Šveicarijos centrinėje dalyje, driekiasi vaizdingas Arės tarpeklis (Aareschlucht). Ypatingai siauras tarpeklis savo siauriausioje vietoje yra vos 1 metro pločio. 19 amžiuje Arės tarpeklyje buvo įrengti tilteliai ir takeliai, iš viso maždaug 1,4 km ilgio maršrutas norintiems pasigrožėti įspūdinga gamta.

 

2ares-terpeklis.jpg

Arės tarpeklis, Šveicarija

Nuotraukos freeimages.com, wikimedia.commons