TOP 10: įspūdingiausi pasaulio fontanai

Autorius: Kelionių manija , 2013, Kovo 15d.

Atšilus orams ir įsibėgėjus pavasariui atgyja ir miesto fontanai. Tiesa, kai kuriuose pasaulio kraštuose šie žmogaus sukurti vandens stebuklai trykšta ištisus metus. Štai keletas įspūdingiausių ir labiausiai fotografuojamų.


Bellagio fontanas, Las Vegas, JAV

Greta Bellagio fontano, esančio Amerikos azartinių lošimų sostinėje Las Vegase, populiaru ne tik pirštis, bet ir tuoktis. Tai vienas romantiškiausių pasaulio fontanų. Vakarais čia kas 15-30 minučių lankytojų dėmesį prikausto vandens, muzikos ir šviesų šou.


Versalio fontanai, Prancūzija

Viena labiausiai lankomų Prancūzijos pilių – tai ištaigingieji Versalio rūmai, garsėjantys savo dydžiu, prabanga, išpuoselėtais sodais ir įspūdingais fontanais. Šalia buvusios karalių rezidencijos trykšta 30 fontanų, vaizduojančių skirtingas dievybes ir mitologines būtybes. Šie fontanai buvo įrengti XVII amžiuje valdant karaliui Liudvikui XIV.

 

versalio-fontanas.jpg

 

Banpo tiltas, Seulas, Pietų Korėja

Ilgiausias pasaulyje tiltas-fontanas stebina Seulo lankytojus. „Mėnulio vaivorykšte“ pramintas tiltas yra 1140 m ilgio, jame įmontuota per 10 tūkstančių LED lempučių, vaivorykštės spalvomis apšviečiančių unikalų statinį. Pro 380 fontano vamzdelių trykštantis Hano upės, virš kurios ir pakibęs šis tiltas, vanduo sukuria nepakartojamus vandens šou.

 

banpo-fontanai.jpg


Trevi fontanas, Roma, Italija

Fontana di Trevi – legendinis, žymiausias Romos fontanas, vienas iš Amžinojo miesto simbolių, vaizduojantis Tritonus ir Neptūną, stovintį kriauklės formos vežime. Fontanas primena kelių aukštų barokinio namo fasadą. Sakoma, jog norint dar kartą sugrįžti į Romą, reikia įmesti į vandenį monetą arba atsigerti fontano vandens.

 

trevi-fontanas.jpg


Santeko fontanas, Singapūras

Turtingą gyvenimą simbolizuoja Santeko fontanas, trykštantis viename iš Singapūro verslo rajonų. Šis įspūdingas fontanas yra laikomas vienu didžiausių pasaulyje – jo vanduo šauna į 30 metrų aukštį, o pats fontanas, supamas milžiniško žiedo, užima per 1600 kv.m plotą.

 

santeko-singapuras.jpg


Karaliaus Fahdo fontanas, Džeda, Saudo Arabija

Džedos fontanas pasaulyje garsėja kaip aukščiausias, mat jo vanduo šauna į 300 metrų aukštį ir gali lygiuotis net su žymiuoju Eifelio bokštu Paryžiuje. Tad nenuostabu, kad fontanas matomas iš bet kurios Džedos miesto vietos.

 

fahd-fontanas.jpg

 

Peterhofo kaskados, Sankt Peterburgas, Rusija

Rusijos Versaliu praminti Peterhofo rūmai, iškilę XVIII a. pradžioje valdant Petrui Didžiajam, spinduliuoja prabanga ir stebina dailiais parkais bei nuostabiais fontanais. Peterhofas kartais vadinamas fontanų sostine, mat šiame rūmų komplekse šniokščia per 150 fontanų. Įspūdingiausias iš jų – tai Didžioji Kaskada, kurią puošia prašmatni paauksuota Samsono skulptūra.

 

peterhofo-fontanai.jpg


Dubajaus fontanas, JAE

Aukščiausias pasaulio pastatas Burj Khalifa stebina ne tik savo dydžiu, bet ir sinchroniniais fontanais, kuriuos apšviečia 6600 lempučių. Šių aukščiausiai pasaulyje įrengtų fontanų (jų iš viso 1500!) vanduo trykšta į 150 m aukštį, o šviesos, muzikos ir specialiųjų efektų pagalba sukurtas vandens šou išties pakeri.

 

Burj-Khalifa-fontanai-dubajus.jpg


Limos magiškasis vandens ratas, Peru

Circuito Magico del Agua – tai įspūdingieji fontanai Peru sostinėje Limoje, Reserva parke. Magiškąjį maršrutą sudaro 13 „šokančių ir dainuojančių“ fontanų, kuriems netgi suteikti vardai, tokie kaip „Sapnų labirintas“ ar „Iliuzijų fontanas“.

 

limos-fontanai1.jpg


Siano fontanas, Kinija

Vienas įspūdingiausių pasaulio fontanų trykšta Kinijos Siano (Xi‘an) mieste, greta Didžiosios Laukinės Žąsies pagodos, kuri buvo pastatyta VII a. ir yra šventa vieta budistams. Muzikinis fontanas išsidėstęs aikštėje prieš pagodą. Minios žmonių susirenka stebėti apie 20 minučių trunkantį muzikos ir vandens šou.

 

siano-fontanai.jpg

Nuotr. sxc.hu

   

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.