TOP 10: įspūdingiausios Ispanijos pilys

Autorius: Kelionių manija , 2014, Liepos 28d.

Skirtingai nei Prancūzijos Luaros slėnyje, garsėjančiame grakščiomis pilaitėmis, Ispanijoje pilys dažniau būdavo statomos gynybiniais tikslais. Tai neretai atsispindi ir jų rūsčioje išorėje. Tačiau karališkieji rūmai, o jų šioje karalystėje net ne vieneri, spindi prabanga.

 

Alhambros rūmai

Granadoje esantys Alhambros rūmai – ne tik viena įspūdingiausių Ispanijos pilių, bet ir viena labiausiai lankomų šalies įžymybių. Ant kalvos įsikūrusį Alhambros rūmų kompleksą sudaro gynybinė tvirtovė, karališkieji rūmai, sodai, mečetės, kiti statiniai. Išvertus į lietuvių kalbą, Alhambra reiškia „raudonoji tvirtovė“, mat rūmai pastatyti iš rausvos spalvos plytų. Iš išorės gana rūsčiai atrodanti tvirtovė viduje slepia tikrąjį maurų perlą – tai ištaigingas arkomis, mozaikomis, freskomis, ornamentais ir raižiniais išgražintas pilies interjeras.

 

Segovijos pilis

Alcazar de Segovia – tai ant kalno stūksanti Segovijos pilis, primenanti tikrą pasakų pilaitę. Viduramžių pilį puošia dailūs bokšteliai ir dantytos sienos. Tvirtovę įkūrė arabai 12 amžiuje, tačiau šioje strateginėje vietoje dar romėnų laikais būta įtvirtinimų. Nuo arabų laikų pilis gerokai pakito, išgražėjo, nors ir kurį laiką čia būta kalėjimo. 18 a. Segovijos pilyje įsikūrė Karališkoji artilerijos mokykla, o dabar čia veikia muziejus.

 

1ispanija-Segovija.jpg

 

El Eskorial rūmai

Istorinė Ispanijos karalių rezidencija, El Eskorial rūmai – vieni įspūdingiausių rūmų šalyje, įsikūrę už pusšimčio kilometrų nuo Madrido. Ispaniškojo renesanso stiliaus rūmų kompleksas, kurį sudaro karaliaus rūmai, vienuolynas, mokykla, biblioteka ir muziejus, buvo pastatyti Pilypo II 1563-1584 m., o šiuo metu yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

 

1ispanija-eskorialis.jpg

 

Almerijos pilis

Virš pietų Ispanijoje esančio Almerijos miesto stūkso didinga 955 m. arabų įkurta tvirtovė, Alcazaba de Almeria. Tai – viena didžiausių maurų tvirtovių šioje šalyje. Nuo pilies atsiveria įspūdinga miesto ir uosto panorama.

 

1ispanija-almeria.jpg

 

Belverio pilis

Kiek atokiau nuo Maljorkos salos sostinės Palmos centro įsitaisiusi Belverio pilis (Castell de Bellver) yra karališkoji pilis, iškilusi 14 amžiuje. Belverio pilis yra unikali tuo, jog, skirtingai nei dauguma ispaniškų pilių, yra apvali. Centrinį pilies kiemą supa trys masyvūs bokštai. Ilgą laiką ši pilis buvo naudota kaip kalėjimas, o šiuo metu čia veikia miesto muziejus. Nuo pilies bokštų atsiveria puiki Palmos miesto ir įlankos panorama.

 

1ispanija-maljorka.jpg

 

Palacio Real

Palacio Real, arba Karališkieji rūmai, Madride iškilo 18 amžiuje vietoje iki tol čia buvusios tvirtovės. Karališkieji rūmai buvo naudojami pagal paskirtį iki 1930 m. Rūmų viduje išlikę įmantriai išpuoštos, porcelianu ir reljefais dekoruotos menės. Viena įspūdingiausių – Sosto menė, taip pat verta pamatyti Porceliano menę bei Valgomąjį.

 

1ispanija-madridas.JPG

 

La Granja rūmai

Karališkieji La Granja rūmai (Palacio Real de La Granja de San Ildefonso) įsikūrę netoli Ispanijos Segovijos miesto, apie 80 km nuo sostinės Madrido, Sierra de Guadarrama kalnų papėdėje. Baroko stiliaus 18 a. statyti rūmai dar vadinami „mažuoju Versaliu“ ir stebina prašmatniu interjeru, įmantriais ornamentais ir puošyba. Šią karališkąją rezidenciją Pilypas V iš tiesų statė pagal prancūzų Versalio stilių. Rūmus supa prancūziško stiliaus parkas, kuriame trykšta 26 fontanai.

 

1granja-ispanija.jpg

 

Toledo pilis

Aukštai ant kalvos stūksanti Toledo pilis (Alcazar) buvo pastatyta Karolio V. Gynybinė pilis šioje vietoje stovėjo jau romėnų laikais, vėliau savo tvirtoves čia buvo įkūrę vestgotai bei musulmonai.  Pilis smarkiai nukentėjo 20 a. 4 dešimtmetyje, kuomet ją puolė respublikonai, tačiau netrukus renesansinė pilis buvo atstatyta, o joje įkurtas Kariuomenės muziejus.

 

1ispanija-toledo.jpg

 

Olite pilis

Olite pilis (Castillo de Olite) 13-14 a. buvo pastatyta Navaros regione. Pilis buvo daug kartų perstatoma, plečiama ir tai atsispindi jos išorinėje architektūroje, kuri praktiškai neturi vieningo plano. Pilis buvo naudota kaip Navaros karalystės valdovų rezidencija.

 

1ispanija-Olite.JPG

 

Penafielio pilis

Ši pilis, esanti Valjadolido regione, išsiskiria įspūdinga gynybine siena, kuri į ilgį driekiasi apie 150 m, tačiau jos ribojamos teritorijos plotis yra vos 10 metrų. Pilies papėdėje iškastuose požeminiuose urvuose įrengti vyno rūsiai.

 

1ispanija-Penafiel.JPG

Nuotr. freeimages.com, commons.wikimedia

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.