TOP 10: ką aplankyti, ką pamatyti Provanse

Autorius: Kelionių manija , 2014, Rugpjūčio 12d.

Provansas – tai daugiau nei Prancūzijos regionas, esantis šalies pietuose. Tai – gyvenimo būdas ir stilius. Tai – kvapų ir spalvų kupini levandų, aguonų, rozmarinų laukai. Tai – apsnūdę miestukai, vasarą skęstantys gėlėse. Tai – vienas gražiausių Prancūzijos regionų, kuris vilioja romantikus, gero maisto ir istorijos gerbėjus.

Keliaujant po Provansą užtenka vien jau mėgautis čia niekur neskubančio gyvenimo tempu, keliaujant iš vieno miestuko į kitą, tačiau galima ir susiplanuoti pamatyti kur kas daugiau. Keletas įdomiausių Provanso lankytinų vietų – jums.

 

Marselis

Provanso sostinė ir svarbiausias Prancūzijos uostas, Marselis – tai tikra kultūrų ir tautybių mozaika, be to, visiška priešingybė tyloje ir levandų laukuose paskendusiems Provanso miesteliams. Miesto įžymybė yra aukštai ant kalvos aukščiausioje Marselio vietoje įsitaisiusi Notre Dame de la Garde bažnyčia, nuo kurios atsiveria miesto panorama. Pasivaikščiokite po Marselio Vieux Port, arba Senąjį Uostą, kuriame prekeiviai siūlo tipinių Provanso produktų ir vyksta prekyba šviežia žuvimi.

 

19marselis.jpg

 

Avinjonas

Istorinį miestą Avinjoną iki šių dienų saugo tvirtos sienos, liudijančios apie neramius viduramžių laikus. „Popiežių miestu“ praminto Provanso miesto įžymybė – tai 14 amžiaus Popiežių rūmai, o tiksliau, masyvi gynybinė tvirtovė, kurioje gyvenę popiežiai 7 dešimtmečius valdė visą katalikų bažnyčią. Kita Avinjono įžymybė – tai Pont Saint Benezet, viduramžiais statytas tiltas, kurio išlikusi tik dalis.

 

19avinjonas.jpg

 

Saint Remy de Provence

Tipinis Provanso miestukas, Saint Remy, iš pirmo žvilgsnio apsimiegojęs ir pustuštis, tačiau saugantis įdomias istorijas. Viena jų susijusi su pranašystėmis išgarsėjusiu Nostradamu, kuris gimė būtent šiame mieste. Be to, čia Mausole vienuolyno ligoninėje buvo gydomas garsusis menininkas Van Gogas. Šalia miestelio išlikę kadaise šias vietas valdžiusių romėnų miesto griuvėsiai. Kiekvieną trečiadienį Saint Remy aikštėje šurmuliuoja tradicinių Provanso gėrybių turgus.

 

Les Baux de Provence

Akmeninis Les Baux miestelis, įsikūręs ant 245 m aukščio skardžio į pietus nuo Avinjono, yra vienas geriausių fortifikuotos Provanso gyvenvietės pavyzdžių. 10 amžiuje statyta citadelė, besiraizgančios siaurutėlės gatvelės ir miestelį supantys vynuogynai ir alyvmedžių giraitės – tai bene svarbiausi tūkstančius turistų pritraukiančio unikalaus miestuko traukos objektai.

 

19provansas.jpg

 

Kamargo delta

Į vakarus nuo Marselio plytinti Kamargo (Camargue) delta – tai didžiausia Vakarų Europoje upės delta. Čia Ronos upės žiotis supa didžiulė pelkynų, pievų, druskingų lygumų teritorija, pasižyminti unikalia flora ir fauna. Dalis šios teritorijos saugoma kaip regioninis parkas. Svarbiausios Kamargo vietovės kraštovaizdžio detalės yra rožinių flamingų pulkai, juodų bulių ir baltų arklių kaimenės.

 

19kamargo-delta.jpg

 

Aix en Provence 

Aix en Provence, arba Provanso Ekse, verta pasivaikščioti gražia centrine medžiais apsodinta alėja Cours Mirabeau. Provanso Eksas dar vadinamas fontanų miestu, mat čia burbuliuoja daugybė didesnių ir mažesnių fontanų.

 

Isle sur la Sourgue

Sourgue upė, galima sakyti, savo vandenis plukdo pro, per, po ir aplink Isle sur la Sourgue miestelį, mat šis įsitaisęs ties penkiomis upės atšakomis. Visą miestelį išraizgę kanalai kartu su siauromis akmenimis grįstomis gatvelėmis. Kanalų krantus jungia tilteliai bei puošia didžiuliai vandens malūnų ratai. Ketvirtadienio ir sekmadienio rytais miestelyje vyksta turgus, o miestelis dar yra laikomas Prancūzijos antikvariato sostine.

 

Verdono tarpeklis

Ne veltui pramintas Prancūzijos „Didžiuoju kanjonu“, Verdono tarpeklis (Les Gorges du Verdon) garantuoja kvapą gniaužiančius vaizdus ir nepamirštamus įspūdžius. Verdono upė vingiuoja tarp vaizdingų dangų remiančių iki 700 m aukščio uolų. Palei patį Verdono skardį vingiuoja apžvalginis maršrutas, kuriuo galima keliauti automobiliu, o nusileidus į tarpeklio apačią pasigrožėti žalsvos spalvos upe iš arčiau.

 

19verdono-tarpeklis.jpg

 

Nimas

Nimas – vienas įdomiausių Provanso miestų tiems, kurie yra prisiekę istorijos ir archeologijos gerbėjai. Mat šiame romėnų įkurtame mieste išlikęs ne tik įspūdingas romėnų amfiteatras, kadaise talpindavęs apie 20 tūkst. reginių ištroškusių žiūrovų, bet ir kiti karingųjų užkariautojų laikotarpio statiniai. Jei šių įdomybių nepakanka, aplankykite netoli Nimo esantį Pont du Gard romėnų akveduką ar netoliese esantį Arlio miestą, kuriame taip pat apstu romėnų griuvėsių.

 

19nimas.jpg

 

Calanques fiordai

Į pietus nuo Marselio, iki populiaraus Cassis kurorto, pakrantę išraižę vaizdingos įlankos, arba calanques. Balkšvi skardžiai įrėmina neapsakomo žydrumo jūros vandenį. Calanqes populiaru apžiūrėti plaukiant laivu, tačiau taip pat galima leistis ir į žygius pėsčiomis.

 

19prancuzijos-pakrantes2.jpg

Nuotr. FreeImages.com

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.