TOP 10: ką pamatyti, ką aplankyti Hamburge

Autorius: Kelionių manija , 2015, Vasario 09d.

Didžiausias Vokietijos uostamiestis, pramintas „vartais į pasaulį“ – tai Hamburgas. Tačiau tik iš pirmo žvilgsnio miestas gali pasirodyti industrijos gigantas. Hamburgo lankytojų laukia malonūs netikėtumai, susiję ir su miesto istorinėmis įžymybėmis, ir su laisva dvasia, sklandančia antrojo pagal dydį Vokietijos miesto gatvėmis.

 

Hamburgo uostas

Pažintį su Hamburgo uostu geriausia yra pradėti Landungsbrücken – tai pagrindinė miesto vandens transporto stotis. Joje švartuojasi apžvalgines ekskursijas po Hamburgo uostą ir kanalus siūlantys laivai, taip pat maršrutiniai keltai. Landungsbrücken krantinę puošia du istoriniai laivai, paversti muziejais. Tai tristiebis 19 a. burlaivis Rickmer Rickmers ir krovininis Cap San Diego.

 

4hamburgo-uostas.JPG

 

Šv. Mykolo bažnyčia

Vieno iš Hamburgo simbolių, Šv. Mykolo bažnyčios, arba Michealishirche, bokštas stypso netoli nuo Landungsbrücken. Ši barokinė bažnyčia garsi puošnumu, o bažnyčios bokšte įrengta apžvalgos aikštelė apdovanoja kvapą gniaužiančiais Hamburgo uosto ir miesto vaizdais.

 

Hamburgo žuvų turgus

Viena iš Hamburgo lankytinų vietų, o taip pat ir nepamirštama atrakcija – tai Žuvų turgus, esantis St.Pauli rajone. Ankstyvą sekmadienio rytą, kuris vasarą čia prasideda 5 valandą, į turgų renkasi ne tik prekiaujantieji šviežiomis jūrų gėrybėmis, bet ir kitais produktais. Be to, turguje skamba gyva muzika, o neretai galima išvysti ir besisukančias šokėjų poras.

 

Hamburgo rotušė

Daili neorenesansinė Hamburgo rotušė – išties didingas statinys. Ši rotušė buvo baigta statyti 19 amžiaus pabaigoje, o jos viduje įrengti net 647 kambariai. Rotušės aikštėje dažnai vyksta įvairūs miesto renginiai.

 

4hamburgo-rotuse.JPG

 

Reeperbahn

St. Pauli rajone besidriekianti Reeperbahn gatvė žinoma kaip Hamburgo „raudonųjų žibintų“ kvartalas. Tai bene svarbiausia miesto linksmybių vieta, kurioje apstu barų, naktinių klubų bei sekso prekių. Gatvė atgyja naktį, kuomet įsižiebia neoninės šviesos ir gatvę užplūsta besilinksminanti minia. Beje, pasaulinio garso grupė The Beatles savo karjerą taip pat pradėjo Reeperbahno baruose.

 

Speicherstadt

Istorinis Hamburgo uosto sandėlių rajonas, Speicherstadt, buvo įkurtas 19 amžiaus pabaigoje. Tai yra didžiausias pasaulyje vientisas sandėlių kompleksas. Ypatingą atmosferą čia kuria neogotikiniai raudonų plytų sandėlių pastatai, dalis jų – rekonstruoti ir pritaikyti naujoms paskirtims, dalis – tebenaudojami įvairiausių prekių sandėliavimui. Senajame sandėlių rajone įsikūrę net keletas su uosto istorija susijusių muziejų – aromatais persismelkęs Prieskonių muziejus, jūreivystės istorijas pasakojantis Tarptautinis jūreivystės muziejus ar Vokietijos muitinių muziejus.

 

4speicherstadt.JPG

 

Hagenbeck zoologijos sodas

Daugiau nei šimtmetį veikiantis zoologijos sodas yra itin draugiškas lankytojams – čia siūloma ne tik susipažinti su daugiau nei 200 rūšių gyvūnų, bet ir stebėti, kaip gyvūnai maitinami ir prižiūrimi. Lankytojų žvilgsnius traukia Eismeer – tai poliarinė jūra, kurios gyventojai yra poliarinės meškos, ruoniai, pingvinai ir kiti gyvūnai.

 

Miniatiūrų muziejus

Miniatur Wunderland, arba miniatiūrų muziejus – tai magiška vieta, kurioje įrengtas didžiausias pasaulyje veikiantis geležinkelio modelis: jį sudaro apie 13 tūkstančių metrų geležinkelio bėgių, kuriais kursuoja per 900 traukinių. Šiame muziejuje galima ne tik pamatyti Vokietijos įžymybes, bet ir pasižvalgyti po Austrijos, Šveicarijos, Skandinavijos miestelius, o taip pat pasigrožėti įspūdingu oro uostu.

 

4hamburgas-min.JPG

 

Hamburgo istorinės gatvės

Iš esmės, Hamburge nėra senamiesčio, tačiau yra keletas gatvių, kuriose išlikę istorinių namų. Vienas iš pavyzdžių yra Deichstrasse, kurioje rymo 17 a. pirklių namų virtinė, kurioje šiandien šurmuliuoja turistų kupini restoranai ir kavinukės.

 

Hamburgo kanalai

Hamburgą išraižę kanalai, kurių krantus jungia per 2000 tiltų ir tiltelių. Dėl šios priežasties Hamburgas kartais dar vadinamas „Šiaurės Venecija“, tačiau tikrąją Veneciją tiltų skaičiumi lenkia maždaug 5 kartus! Norintys patyrinėti kanalus ir aplink juos susispietusius istorinius namus gali rinktis apžvalgines ekskursijas laiveliais, tiesa, jie toli gražu neprimena romantiškųjų Venecijos gondonlų.

 

4hamburgo-kanalai.JPG

 

 

Nuotraukos Daivos Zaveckienės

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.