TOP 10: lankytinos vietos Anglijoje (neskaitant Londono)

Autorius: Kelionių manija , 2013, Spalio 10d.

Visi puikiai žinome, jog Anglija – tai toli gražu ne vien Londonas, o Londonas–tai toli gražu nėra tikroji Anglija. Jei šis metropolis užburia savo didingais statiniais, imperine praeitimi ir tautų įvairove, tai pasižvalgius po atokesnes šios šalies vietas galima aptikti nuostabiais vaizdais apdovanojančių gamtos kampelių, autentiškų akmeninių miestelių, paslaptingų pilių ir kitų įdomybių.

TOP 10 lankytinų vietų Škotijoje

Lake District – ežerų kraštas

Nuostabiu kraštovaizdžiu garsėjantis Anglijos regionas pavadintas labai romantiškai – Ežerų kraštu (Lake District). Čia raibuliuoja ežerai, žaliuoja kalvos, o už jų stiebiasi kalnai. Ne vieną menininką įkvėpęs Ežerų kraštas be jokios abejonės yra viena vaizdingiausių šalies vietų, o kartu ir didžiausias Anglijoje nacionalinis parkas, itin populiarus žygeivių tarpe.

3anglija-ezeru-krastas.jpg

Oksfordas

Prestižinis Oksfordo universitetas, įkurtas dar 11 amžiuje, išgarsino šį miestą ir užaugino daugybę žymių Anglijos žmonių, jų tarpe – net 26 Jungtinės Karalystės ministrai pirmininkai. Oksfordas užburia išskirtine miesto architektūra, o Pitt-Rivers muziejus sugrąžina į tuos laikus, kai britų imperija buvo užvaldžiusi kone pusę pasaulio.

3anglija-oksfordas.jpg

Kotsvoldas

Dar vienas keliautojų pamėgtas Anglijos regionas – tai Kotsvoldas (Cotswolds), plytintis šalies širdyje, į vakarus nuo Londono. Kotsvolde tarp banguojančių kalvų ramiai snaudžia tradiciniai angliški kaimeliai ir istoriniai miesteliai. Tad jei esate tradicinės angliškos akmeninės architektūros gerbėjas, norite pavaikščioti viduramžių pirklių sandorius menančiomis turgaus aikštėmis ar ieškote paslaptingų Akmens amžiaus statinių liekanų, Kotsvoldas yra būtent jums!

 

Bath

Mineralinio vandens versmėmis Bato (Bath) miestelis išgarsėjo dar kadaise į šias žemes užklydusių romėnų laikais. Romėnai ne tik mėgavosi gydomosiomis vandens savybėmis, bet ir pastatė šventyklą bei įspūdingas pirtis – jų griuvėsiai ir autentiškas didysis baseinas ir šiandien stebina atvykėlius.

3anglija-batas.jpg

 

Kenterberio katedra

Įspūdinga Kenterberio (Canterbury) katedra – tai bene žymiausiąsias miesto, tapusio Anglikonų bažnyčios centru, statinys. Nuo seno ši vieta buvo svarbus piligrimų traukos centras. Dabartinė katedra iškilo 11 amžiuje, tačiau pirmoji bažnyčia šioje vietoje buvo pastatyta dar 6 amžiuje Šv. Augustino, atvykusio į šį kraštą iš Romos misionieriškais tikslais, iniciatyva. Didingais vitražais garsėjančią gotikinę katedrą vietiniai gyventojai sugebėjo išsaugoti net ir Antrojo pasaulinio karo metu per vokiečių oro antpuolį.

3anglija-kenterberis.jpg

Kenterberio katedra

 

Voriko pilis

Ties Eivono upe įsitaisiusi Voriko (Warwick) pilis yra viena labiausiai lankomų Anglijos pilių. Šią viduramžių tvirtovę pastatė Viljamas Užkariautojas 11 amžiuje – tai buvo svarbus gynybinis įtvirtinimas, čia buvo saugomi karo belaisviai. 18 amžiuje tvirtovė buvo pertvarkyta į rezidencinę pilį, o dabar čia įkurtas muziejus, eksponuojantis viduramžių ginklų bei šarvų kolekciją bei žymių menininkų kūrinius.

3anglija-voriko-pilis.jpg

Stonehenge

Mistikos gaubiamas Stounhendžas (Stonehenge) vienus sužavi, kitiems gi primena tik akmenų krūvą. Nors dėl tikslios šio priešistorinio paminklo paskirties tebesiginčijama, praktiškai visos versijos teigia, jog tai buvusi ritualinė vieta, kuriai jau apie 5 tūkstančiai metų. Spėjama, jog ši sakralinė vieta buvo naudota kaip Saulės arba Mėnulio kalendorius. Mokslininkus stebina puikios inžinerinės bei astronominės žinios, pasitelktos statant paslaptingąjį statinį. Kai kurie akmens luitai sveria po 50 tonų, be to, jie yra atgabenti iš už šimtų kilometrų.

3anglija-stonhendzas.jpg

Vindzoro pilis

Vindzoro pilis (Windsor Castle) yra seniausia paveldima karališkoji rezidencija Britanijoje, viena iš trijų oficialių karališkosios šeimos rezidencijų, kurioje karalienė Elžbieta II praleido nemažą dalį vaikystės. Netoli Londono esanti Vindzoro pilis yra viena monumentaliausių pilių šalyje ir didžiausia gyvenama pilis pasaulyje. Vindzoro pilyje priskaičiuojama per 1000 kambarių.

3anglija-vindzoro-pilis.jpg

Juros periodo krantas

Anglijos pietuose driekiasi Juros periodo krantas (Jurassic Coast). Iš viso apie 150 km įspūdingų pakrančių nuo Orkombo (Orcombe Point) ties Ekseteriu iki Senojo Hario uolų (Old Harry Rocks) netoli Svonedžo (Swanage). Šiame pajūrio ruože galima išvysti daugiau nei 180 mln. metų mezozojaus eros įrašus. Kreidos, juros ir triaso geologinių periodų istoriją pasakoja įspūdingos uolų atodangos bei fosilijų klodai. Juros periodo kranto uolos buvo ilgą laiką naudotos kaip statybinė medžiaga, iš kurios buvo pastatyta daugybė Jungtinės Karalystės pastatų. Be to, šiame regione buvo aptikta gausybė moksliškai reikšmingų fosilijų.

3juros-periodas.jpg

Juros periodo krantas

 

Blenheimo pilis
Didingoji Blenheimo pilis yra viena žymiausių ir prašmatniausių pilių šalyje, kartais vadinama Anglijos Versaliu. Didingi barokiniai rūmai buvo pastatyti 1722 m., juose gimė britų Antrojo pasaulinio karo strategas Vinstonas Čerčilis. Blenheimo pilį supančiame parke paklaidžioti kviečia vienas didžiausių pasaulyje gyvatvorių labirintų.

3anglija-blenheimas.jpg

Nuotr. sxc.hu

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.