TOP 10: lankytinos vietos Austrijoje

Autorius: Kelionių manija , 2017, Birželio 21d.

Ne tik dailūs tvarkingi miestukai ir didingos ant kalvų sutūpusios pilys sukuria tą austrišką idilę, tuos atvirukinius vaizdus, įrėmintus snieguotų Alpių viršūnių. Kalnų upės, besiveržiančios kriokliais, senoviniai vienuolynai, prabangūs rūmai dera tarpusavyje ir nepalieka abejingų.

 

Halštatas

Vienas gražiausių ir seniausių Austrijos miestelių, Halštatas, įsikūręs vaizdingų kalnų apsupty prie to paties pavadinimo ežero. Miestelis žymus netoliese esančia reikšminga vėlyvojo geležies amžiaus Halštato kultūros radimviete. Be to, Halštato apylinkėse aptinkama  druskos telkinių ir druskos išgavimas bei gamyba čia turi senas tradicijas. Manoma, jog apylinkėse kasamos druskos prekyba, vykusi jau 8 a. pr.Kr., buvo vienas svarbiausių veiksnių, padėjusių miesteliui suklestėti.

 

Grosgloknerio Alpių kelias

Pusšimčio kilometrų ilgio kelio atkarpa, pavadinta Grosgloknerio Alpių keliu, vingiuoja aukštai kalnuose Hohe Tauern nacionaliniame parke nuo Bruck iki Heiligenblut, link aukščiausios Austrijos viršukalnės, Grosgloknerio kalno (3798 m). Pakeliui nevaržomai galėsite grožėtis nepakartojamais Alpių ir Pasterze ledyno vaizdais. Grosgloknerio Alpių kelias, vietomis kylantis į 2500 m aukštį, buvo įrengtas tarpukariu ir būna atidarytas tik šiltojo sezono metu – paprastai nuo gegužės pradžios iki spalio pabaigos.

 

Grossglockner-austrija.jpg

Nuotr. grossglockner.at

 

Melko vienuolynas

Melko vienuolynas (Stift Melk) yra ne tik žymiausias Austrijoje, bet gerai žinomas ir už šios šalies ribų. Kadaise šioje vaizdingoje vietoje buvo karaliaus Leopoldo II rūmai, kurie 11 amžiuje buvo padovanoti vienuoliams. Įsikūręs ant kalvos ties Dunojumi, benediktinų vienuolynas tapo svarbiu dvasiniu centru, ilgą laiką buvo mokslo židiniu. Ir dabar šiame vyrų vienuolyne veikia prestižinė mokykla. 18 amžiuje baroko stiliumi perstatytas vienuolynas – tarsi karūna ant kalno, kurio papėdėje glaudžiasi Melko miestelis.

 

9melko-vienuolynas1.jpg

Nuotr. sxc.hu 

 

Šionbruno rūmai

Baroko stiliaus imperatorių vasaros rezidencija Vienoje, Šionbruno rūmai, yra vienas svarbiausių Austrijos sostinės pastatų, neretai lyginamas net su garsiuoju Versaliu. Beveik pusantro tūkstančio kambarių turinčius rūmus supa išpuoselėti sodai, plačios alėjos, gausybė statulų ir šniokščiančių fontanų. Kai kurios Šionbruno rūmų patalpos įrengtos itin prašmatniai, interjere vyrauja baltos spalvos apmušalai. Šioje vietoje pirmieji rūmai iškilo dar 16 amžiuje, vėliau buvo pastatyti nauji rūmai, kuriuose karaliavo Habsburgų dinastija.

 

9sionbruno-rumai.jpg

Nuotr. sxc.hu 

 

Svarovskio kristalų muziejus

Netoli Insbruko įsikūręs Svarovskio kristalų muziejus (Kristallwelten) žinomas dėl nuostabaus kristalųpasaulio, kurį kuria šviesos ir muzikos efektai. Šis muziejus duris atvėrė 1995 m. minint Swarovski kompanijos šimtmetį. Austrijos Wattens kaimelyje Swarovski kristalų gamykla buvo įkurta 1895 m. Danielio Svarovskio.

 

Zalcburgo pilis

Ant kalvos virš Zalcburgo miesto iškilusi tvirtovė (Festung Hohensalzburg) buvo įkurta 11 a. Didingai kalnų fone baltuojanti tvirtovė laikoma viena didžiausių viduramžių pilių Europoje. Zalcburgo pilyje galima apžiūrėti valdovų apartamentus, taip pat pasigėrėti miesto panorama, atsiveriančia nuo pilies sienų. Į šią tvirtovę galima patekti kopiant gana stačiu šlaitu pėstute (apie 120 m) arba pasikeliant funikulieriumi.

 

9zalcburgas.jpg

Hofburgo rūmai

Austrijos sostinėje Vienoje esantys Hofburgo rūmai atspindi 600 metų Habsburgų imperijos istoriją. Milžiniškų rūmų komplekse priskaičiuojama apie 2600 patalpų, kuriose įsikūrę prezidentūra, koplyčia, Austrijos nacionalinė biblioteka, Žiemos jojimo mokykla, įvairūs muziejai: ginklų, senovinių muzikos instrumentų, etnografijos. Rūmų lobyne saugomos karališkos regalijos ir kitos brangenybės.

Lincas

Dešiniajame Dunojaus krante įsikūręs senovinis Linco (Linz) miestas, apgyvendintas nuo romėnų laikų, nuo seno buvo svarbus prekybos kelių mazgas. Baroko stiliaus architektūriniais paminklais garsėjančio miesto puošmena – ant kalvos stūksanti 15 a. pilis, kurioje įsikūręs muziejus.

 

Eisriesenwelt ledo urvas

Vienas įspūdingiausių ir ilgiausių ne tik Austrijoje, bet turbūt ir visame pasaulyje, Eisriesenwelt ledo urvas slypi į pietus nuo Zalcburgo esančiuose kalnuose, ties Verfenu. 40 km ilgio urve ledu padengta apie kilometro ilgio atkarpa. Paslaptingoje Eisriesenwelt ledo karalijoje ir karštą vasaros dieną temperatūra nepakyla aukščiau nulio. Vanduo ir šaltis sukūrė meno šedevrus – ledo stalagmitus, arkas, sustingusias kaskadas. Eisriesenwelt ledo urvas lankytojams atviras tik šiltuoju sezonu: nuo gegužės 1 d. iki spalio pabaigos.

9ledo-urvai.jpg

Nuotr. eisriesenwelt.at

 

Insbrukas

Ino upės slėnyje įsitaisęs Insbrukas – Tirolio žemės perlas, garsus dailiu senamiesčiu, kuriame apstu gotikos ir baroko stiliaus pastatų, bažnyčių. Insbruko imperatoriškieji rūmai, Hofburg, patenka į svarbiausių šios šalies istorinių pastatų trejetuką greta Šionbruno rūmų ir Vienos Hofburgo rūmų. Viena iš Insbruko architektūros įžymybių – tai Auksinis stogas, paauksuotas varinių plytelių stogas, įrengtas virš balkono, iš kurio dvariškiai kadaise stebėdavo įvykius aikštėje.

9insbrukas.jpg