TOP 10: lankytinos vietos Ciuriche

Autorius: Kelionių manija , 2014, Rugsėjo 15d.

Ciurichas, didžiausias Šveicarijos miestas, iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kiek arogantiškas. Jis kupinas kostiumuotų bankų tarnautojų, mat čia ne tik įsikūrę garsiųjų Šveicarijos bankų buveinės, bet ir viena svarbiausių pasaulyje Ciuricho vertybinių popierių birža. Be to, čia apstu parduotuvių, skirtų žarstantiems milijonus. Tačiau tuo pačiu Ciurichas yra vienas gražiausių miestų šioje Alpių šalyje, vardijame svarbiausias jo lankytinas vietas.

 

Ciuricho senamiestis

Viduramžius menantis Ciuricho senamiestis, arba Aldstadt, yra išsidėstęs abiejose Limato upės pusėse. Jame daug parduotuvių, kavinių, barų, naktinių klubų. Senamiestyje taip pat įsikūrę ir meno galerijos, antikvariatai. Seniausia miesto dalis – ant kalvos įsikūręs Linderhof, kur kadaise savo pilį įkūrė romėnai.

 

18ciurichas-senamiestis.JPG

 

Grossmünster

Du Ciuricho Didžiosios katedros, arba Grossmünster, bokštai stypso senamiestyje ir primena apie Reformacijos pradžią, mat būtent šioje bažnyčioje Zvinglis 1520 m. inicijavo šį judėjimą. Anot legendos, šią bažnyčią įkūrė pats frankų karalius Karolis Didysis, nors istorikai teigia, jog dabartinis statinys iškilo 12-13 a. Kitame upės krante stovi dar dvi bažnyčios – Fraumünster ir Šv.Petro, kuri išsiskiria puikiais vitražais.

 

18ciurichas5.jpg

 

Bahnhofstrasse

Prabangios vitrinos, kupinos žymiausių pasaulio dizainerių sukurtų drabužių, avalynės ar aksesuarų, spindi žymiausioje Ciuricho gatvėje – Bahnhofstrasse.  Maždaug 1,5 km ilgio prekybinės gatvės vitrinose išvysite ir tūkstančius prabangių šveicariškų laikrodžių. Net jei ir neplanuojate jų pirkti, verta čia pasižvalgyti vien dėl to, jog šveicariški laikrodžiai – vienas iš šios Alpių šalies pasididžiavimų.

 

Augustinergasse

Jei pavargote spoksoti į švytinčias vitrinas, iš Bahnhofstrasse sukite į siaurutėlę Augustinergasse – tai viena gražiausių istorinių gatvelių Ciuriche. Ją puošia tradiciniai erkeriai – iš fasado išsikišusiais, spalvingai dekoruoti langai.

 

18ciurichas-augustiner1.jpg

 

Rietberg muziejus

Azijos, Afrikos ir Amerikos tautų meno darbai eksponuojami Rietberg muziejuje. Šis muziejus, kuriame saugoma įspūdinga kinų keramikos kolekcija, yra vienas svarbiausių kinų kultūros muziejų Europoje.

 

Landesmuseum

Nacionalinis Šveicarijos muziejus, arba Landesmuseum supažindina su šveicarų kultūros istorija. Jame saugomi archeologiniai radiniai, tapybos bei skulptūros kūriniai, monetų kolekcija, keramikos dirbiniai bei papuošalai, o taip pat ir rogių kolekcija.

 

18ciurichas-landesmuz.jpg

 

Kunsthaus

Ciuriche įsikūrusi Kunsthaus galerija yra svarbiausia meno galerija visoje Šveicarijoje. Joje eksponuojami žymių Europos kūrėjų darbai iš įvairiausių epochų, nuo Viduramžių iki šių dienų – olandų Aukso amžiaus tapybos darbai, itališkojo baroko meno kūriniai, žymiausių šveicarų tapytojų, impresionizmo, moderniojo meno ir kt. kūriniai.

 

Ciuricho ežeras ir promenada

Miestas įsikūręs prie Ciuricho ežero, Zürichsee. Ties šiuo ežeru įrengta promenada yra populiari pasivaikščiojimų vieta, apdovanojanti nepakartojamais ežero ir apylinkių vaizdais.

 

Ciuricho zoologijos sodas

Ciuricho zoologijos sodas įsikūręs tolėliau nuo miesto centro. Čia galima susipažinti su keliais tūkstančiais augalijos bei gyvūnijos rūšių. Ciuricho zoologijos sodas yra viena iš daugiausiai lankytojų sulaukiančių Šveicarijos lankytinų vietų.

 

Uetliberg 

Uetliberg kalnas, kurio aukštis yra 869 m, apdovanoja nuostabia Ciuricho miesto stogų ir ežero panorama. Geru oru nuo šio kalno matosi ir boluojančios Alpių viršūnės. Vietovę apraizgę žygeivių ir dviračių trasos.

 

18ciurichas.jpg

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.