TOP 10: lankytinos vietos Danijoje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Liepos 09d.

Danija – plotu už Lietuvą mažesnė lygumų šalis, kuriai priklauso per 400 salų. Šalis, kaip ir kitos Skandinavijos valstybės, nėra iš pigiųjų. Tačiau Danija pasaulyje garsi kaip laimingiausių žmonių šalis. Be to, čia galima aplankyti visų vaikų svajonę – pirmąjį pasaulyje įkurtą Legolendą.

Kopenhaga

Daugumą savo pasakų žymusis danų rašytojas Hanso Kristiano Andersenas sukūrė įkvėptas Kopenhagos – miesto, įsikūrusio Baltijos jūros Zelandijos saloje. Kopenhagos pavadinimas, išverstas į lietuvių kalbą, reiškia prekybos, arba pirklių uostas. Miesto tyrinėjimą pradėkite nuo Nyhavn, arba Naujojo uosto, kurį nutūpę spalvingi namai. Apsilankiusieji Kopenhagoje skuba pamatyti bene žymiausią paminklą mieste – Kopenhagos undinėlę. Kopenhagoje yra įsikūręs ir Tivoli atrakcionų parkas.

Lankytinos vietos Kopenhagoje

 

Legolendas

Bilunde įsikūręs Legolendas – vienas populiariausių atrakcionų parkų ne tik Danijoje, bet greičiausiai ir Europoje. Legolendo statyboms buvo panaudota maždaug 60 milijonai populiariųjų Lego kaladėlių. Čia išvysite Minilendą – miniatiūrinį Lego miestą, kuriame išvysite žymių pasaulio statinių kopijas, pagamintas iš Lego kaladėlių. O taip pat lankytojų laukia Nuotykių šalies linksmieji kalneliai, Karališkoji pilis Riterių karalystėje ir nuotykių kupina Piratų šalis.

 

1legolendas.jpg

 

Kronborgo pilis

Kronborgo pilis (Kronborg Slot), įsikūrusi ant jūros kranto Elsinore, garsi tuo, jog šioje pilyje vyko Šekspyro „Hamleto“ veiksmas. Tačiau istoriškai to įvykti net negalėję, kadangi Kronborgo pilis buvo pastatyta gerokai vėliau, negu minėtos dramos herojus galėjo gyventi. Pilis dar garsi tuo, jog joje yra ilgiausia Šiaurės Europoje menė – vadinamoji „Šachmatinė“ arba „Riterių“ salė, kurios ilgis apie 60 m.

 

1kronborgo-pilis.jpg

 

Orhusas

Viduramžišku senamiesčiu garsėjantis Orhusas (Arhus) yra antras pagal dydį Danijos miestas ir svarbus uostamiestis. Rytinėje Jutlandijos pusiasalio pakrantėje įsikūręs miestas kartais vadinamas Jutlandijos sostine. Orhuso senamiestis lankytojus pasitinka senoviniais namais – tai tarsi muziejus po atviru dangumi.

 

1orhusas.jpg

 

Frederiksborgo pilis 

Frederiksborgo pilis (Frederiksborg Slot) – viena iš Danijos karališkųjų pilių, iškilusi 16 a. Tai yra didžiausia Renesansinė pilis Skandinavijoje, įsikūrusi Hilerode, į šiaurę nuo Kopenhagos. Pilis įkurta ant trijų nedidelių salelių Slotsøen, arba Pilies, ežere, o greta pilies įrengtas dailus baroko stiliaus sodas. Pilis iškilo valdant legendiniam danų karaliui Kristijonui IV.

 

1frederiksborg.jpg

 

Oresundo tiltas

Oresundo tiltas jungia Švedijos miestą Malmę su Danijos sostine Kopenhaga. Tai yra viena iš didžiausių tokio tipo konstrukcijų Europoje, ją sudaro 8 km ilgio kabantis tiltas, 4 km ilgio dirbtinė sala ir 4 km ilgio tunelis.

 

1oresundo-tiltas.jpg

 

Bornholmo sala

Baltijos jūroje esanti Bornholmo sala yra praminta „Baltijos perlu“. Ši Danijai priklausanti sala garsi gražiais smėlio paplūdimiais ir itin tinka ramaus poilsio gamtoje mėgėjams. Didžiausias salos miestas yra Ronne.

 

Odensė

Funen saloje įsikūrusi Odensė bene geriausiai žinoma kaip H.K.Anderseno gimimo vieta. Čia galima aplankyti žymiojo danų pasakų rašytojo namus. Be to, mieste įsikūręs Danijos geležinkelių muziejus – didžiausias geležinkelių muziejus Skandinavijoje.

 

Skagenas

Skagenas – šiauriausias Danijos miestas, įsitaisęs Jutlandijos pusiasalio šiauriniame pakraštyje, ties vieta, kur susitinka dvi jūros – Baltijos ir Šiaurės. Miestas neretai įvardijamas kaip bohemiškiausias Danijoje, mat jau nuo 19 amžiaus yra pamėgtas menininkų.

 

1Skagenas.jpg

 

Roskildė

Bene labiausiai Roskildę garsina kasmet mieste vykstantis šiaurės Europos muzikos festivalis. Be to, miestas garsus pirmąja krikščioniška bažnyčia Zelandijos saloje. Ją 10 amžiuje čia pastatė vikingų karalius Haroldas Mėlyndantis. Roskildėje taip pat įsikūręs Vikingų laivų muziejus, kuriame eksponuojami 5 autentiški vikingų laivai.

 

1roskilde.JPG

Nuotr. freeimages.com, commons.wikimedia

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.