TOP 10: lankytinos vietos Ispanijos šiaurėje

Autorius: Kelionių manija , 2015, Kovo 07d.

Ispanijos regionai yra tokie skirtingi, jog kartais, keliaudamas po Pirėnų pusiasalį gali pasijusti it lankytum skirtingas šalis. Ispanijos saulėtuosius pietų paplūdimius pamėgę šilumos išsiilgę poilsiautojai, tuo tarpu šalies šiaurė daugeliui yra tarsi neatrastas perlas. „Žaliąja“ Ispanija vadinamas kraštas pateiks malonių staigmenų ir kultūros gerbėjams, ir gamtos mylėtojams. O kur dar vynas, puikus maistas ir baltuojančios Pirėnų viršukalnės!

 

Bilbao

Pakrantėje įsitaisęs Bilbao yra ne tik didžiausias Baskijos regiono miestas, bet ir vienas iš šio krašto pramonės centrų. Tačiau tai nėra vien pilkas pramoninis miestas. Bene garsiausia Bilbao miesto įžymybė – tai modernusis Gugenheimo muziejus, jau vien savo išskirtinės architektūros formomis ir metalo atspindžiais užburiantis lankytojus. Šis šiuolaikinio meno muziejus pirmuosius lankytojus pakvietė 1997 m.

 

bilbao-gugenheim.jpg

 

Costa Vasca

Šniokščiančios Atlanto bangos skalauja Baskijos pakrantę, Costa Vasca, kurioje yra ir uolėtų įlankų, ir smėlingų paplūdimių. Ši pakrantė driekiasi per 170 km, joje išlikę laiko nepaliestų žvejų kaimelių, o taip pat yra ir populiarių paplūdimių. Kai kurie mokslininkai teigia, jog baskai yra seniausia tauta Europoje, o jų kalba yra nepanaši į jokią kitą kalbą.

 

Zumaja

Zumaja – tai Baskijos pakrantės perlas, įsitaisęs vaizdingoje pakrantėje ties Urolos ir Narondo upių santaka. Ši pakrantė garsėja neįprastais geologiniais dariniais, kurie susiformavo prieš 100 milijonų metų. Potvynių ir atoslūgių skalaujamoje pakrantėje jūros bangas pasitinka kone vertikalūs skardžiai. Atodangų aukštis čia siekia iki 150 m.

 

ispanija-zumaja2-1.jpg

 

Gaztelugatxe

Kvapą gniaužianti panorama atsiveria Biskajos įlankos pakrantėje – tai nedidelė bangų skalaujama salelė, kurią su žemynu jungia žmonių nutiestas akmeninis tiltas. Salelėje tarsi karūna stūkso vieniša koplyčia, pastatyta 9-10 a. Šv.Jono Krikštytojo garbei. Norint pasiekti šią koplyčią reikia įveikti 321 akmeninį laiptelį.

 

ispanija-Gaztelugatxe.jpg

 

San Sebastianas

San Sebastianas, baskų kalba dar vadinamas Donostia – bene populiariausias kurortas Ispanijos šiaurėje. Įlankoje įsikūrusį kurortą tarsi įrėmina dvi kalvos, ant kurių stūkso po bokštą. San Sebastianas, kaip pajūrio kurortas, išpopuliarėjo 19 amžiuje, kuomet čia atvykdavo aristokratai. Vasarą čia rengiama daugybė muzikos, teatro, kino festivalių, tačiau jie nė iš tolo neprilygsta sausio mėnesį kurorto gatvėmis praūžiančiam tradiciniam Tamborados festivaliui.

 

San-Sebastianas.jpg

 

Pamplona

Nutrūktgalviškomis bėgtynėmis su buliais pagarsėjusi Pamplona – tai istorinės Navaros karalystės sostinė. Vis tik, Pamploną išgarsino ne šios bėgtynės, o Ernestas Hemingvėjus, kuris visai netikėtai sykį papuolė į patį San Fermino fiestos šurmulį. Susižavėjęs miesto ir šventės atmosfera jį įkvėpė parašyti romaną „Fiesta, arba ir pateka saulė“.

 

Pamplona.jpg

 

Olite pilis

Į pietus nuo Pamplonos esanti karališkoji Olite pilis (Castillo de Olite) iškilo 13-14 a. ir buvo naudota kaip Navaros karalystės valdovų rezidencija. Tai vienas iš buvusios Navaros monarchijos simbolių. Pilis buvo daug kartų perstatoma, plečiama ir tai atsispindi jos išorinėje architektūroje, kuri praktiškai neturi vieningo plano. Pilis išsiskiria daugybe bokštelių ir netgi sakoma, jog būtent ši pilis įkvėpė žymiosios Disneilendo pilies išvaizdą. Olite miestelis priklauso Navaros vyndarystės regionui, tad čia verta paieškoti šio krašto vyno rūsių.

 

olite-pilis.jpg

 

Estela

Vienas autentiškiausių ir gražiausių Navaros regiono viduramžių miestelių – Estela (Estella), kuri baskų kalba vadinama Lizarra. Pro Estelą vingiuoja pasaulinio garso Šv. Jokūbo piligrimų kelias – Camino de Santiago.

 

Estella.jpg

 

Picos de Europa

Astūrijo ir Kantabrijos regione plyti vienas vaizdingiausių Ispanijos nacionalinių parkų – Picos de Europa. Skirtingai nei didžiojoje dalyje Ispanijos, šiame kalnuotame regione dažnai būna drėgna ir lietinga. Nacionalinis parkas garsus vaizdingu kraštovaizdžiu: į daugiau kaip 2 tūkst. metrų aukštį šaunančias kalnų viršūnes čia keičia gilūs tarpekliai.

 

Picos-ispanija.jpg

 

La Rioja

Vienas iš svarbiausių Ispanijos vyndarystės regionų – tai La Rioja, kuriame per 500 vynuogynų, vadinamųjų bodega. Apsnūdę kaimeliai, vaizdingi peizažai, rymantys vienuolynai – tai šio regiono koloritas, užburiantis keliautojus. La Rioja regiono sostinė – Logroño. Tai miestelis, pro kurį keliauja ir Šv. Jokūbo keliu keliaujantys piligrimai. Vienas gražiausių istorinių La Rioja miestelių – Santo Domingo de la Calzada.

 

rioja-ispanija.jpg

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.