TOP 10: lankytinos vietos Italijos Rivjeroje

Autorius: Kelionių manija , 2017, Vasario 21d.
Turistų pamėgta Italija žavi išskirtiniu kraštovaizdžiu, unikalia architektūra ir jaukia atmosfera. Tarp žydrų Ligūrijos jūros vandenų ir kuprotų Apeninų kalnų viršūnių driekiasi siauras žemės ruoželis, nusėtas ryškiaspalviais žvejų kaimeliais. Nuo pat sienos su Prancūzija, tarsi populiariosios Žydrosios pakrantės tęsinys, iki La Spezia įlankos susispietę vaizdingi pakrantės miesteliai vilioja tikro itališko kolorito mėgėjus. Tai – vadinamoji Italijos Rivjera, arba Ligūrijos Rivjera, kurios centre puikuojasi šarmingoji Genuja, kasmet sulaukianti itin didelio turistų srauto. Būtent šiame žemės ruoželyje rasite romantiškąją Cinque Terrre, fotogeniškąjį Portofino ir dar nesuskaičiuojamą daugybę „atvirukinių“ itališkų pakrantės miestelių, kurie ilgam pasiliks jūsų atmintyje.

 

Cinque Terre

Bene žymiausi Italijos Rivjeros miesteliai – tai Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Monterosso ir Vernazza, kartu sudarantys Cinque Terre, arba Penkiomis Žemėmis pavadintą teritoriją. Nuo viduramžių mažai bepakitę miesteliai žavi spalvingais namais, dramatiškai sutūpusiais kone vienas ant kito ties uolėtomis pakrantėmis. Manarola su Riomaggiore jungiantis pakrantės kelias pavadintas romantišku Via dell‘Amore, arba Meilės kelio vardu.

 

Portofino

Netoli Genujos įsitaisęs dar vienas žavingas Ligūrijos pakrantės miestelis – Portofino. Tačiau skirtingai negu autentiškieji Cinque Terre miestukai, Portofino pasitinka prabangių jachtų kupina prieplauka ir senovine XV amžiaus pilimi. Tai – tarsi Sen Tropezas arba Kanai prancūzams, mat Portofino yra pamėgtas pasaulinio garso įžymybių. Portofino miestelis, iš visų pusių supamas kalnų ir mažų įlankėlių, neretai vadinamas aštuntuoju pasaulio stebuklu.

portofino-italija.jpg

 

Genuja

Genuja (itališkai – Genova) – tai didžiausias uostas, kuriuo garsėja Italija. Tačiau taip pat tai yra įdomus ir turtingą istorinę praeitį turintis miestas, kadaise buvusi Genujos respublikos sostinė. Genuja neretai vadinama la Superba, t. y. „didingoji“, taip pabrėžiant šlovingą miesto praeitį. Mieste yra nemažai žymių lankytinų vietų, be to, dalis senamiesčio yra saugoma UNESCO. Bene žymiausias genujietis – tai Ameriką atradęs Kristupas Kolumbas.

 

genuja-italija.jpg

 

Sestri Levante

Maždaug už pusšimčio kilometrų į pietus nuo Genujos įsitaisęs Sestri Levante miestukas. Tai – vieta, į kurią dažniau užklysta patys italai, nei užsieniečiai, o kadaise tai buvo tik apsnūdęs žvejų kaimelis. Senoji miestelio dalis įsitaisiusi vaizdingame pusiasalyje. Sestri Levante turi du vaizdingus paplūdimius, garsėjančius jaukia atmosfera ir romantiškais vardais – tai Baia delle Favole (Pasakų paplūdimys) ir Baia del Silenzio (Tylos paplūdimys).

 

Sestri-levante-italija.jpg

 

Bordighera

Netoli Ventimiglios įsitaisęs dar vienas dėmesio vertas miestukas – Bordighera, garsėjantis savo gvazdikų ir rožių laukais, išskirtiniu pakrantės peizažu. Tai poilsiautojų pamėgtas kurortas, kuriame driekiasi pakrantės promenada ir apstu madingų barų. Unikalų miesto kraštovaizdį kuria didingos palmės – teigiama, kad jų sėklos buvo atgabentos iš Egipto. Prabangą vertinantys turistai kviečiami pailsėti puikiuose viešbučiuose ir vilose.

 

Dolceacqua

Kiek atokiau nuo pakrantės esantis Dolceacqua miestukas garsėja įspūdinga Doria pilimi, kuri iškilo XII amžiuje ir buvo įamžina Klodo Monė paveiksluose. Garsusis dailininkas Dolceacqua laikė savo įkvėpimo šaltiniu. Išskirtinio grožio miestelis garsėja siauromis viduramžių gatvelėmis ir romantiškomis spalvotų gėlių kompozicijomis. Gurmanai kviečiami apsilankyti vyno rūsiuose, paragauti vietinių vynų ir pasimėgauti turistų pamėgtais patiekalais.

 

Dolceacqua-italija.jpg

 

Sanremo

Sanremo – tai vienas populiariausių Italijos Rivjeros kurortų, kurį bene labiausiai išgarsino Sanremo muzikinis festivalis, laikomas populiariojo Eurovizijos konkurso pradininku. Sanremas taip pat vadinamas Italijos Monte Karlu, o taip pat ir „gėlių miestu“, arba la Citta dei Fiori, mat vasarą kurortas skęsta gėlėse. Svečiuodamiesi mieste, privalote užsukti į jaukų senamiestį ir aplankyti garsiąją Madona della Costa bažnyčią, kuri laikoma vienu svarbiausiu miesto simboliu.

Portovenere

Vos už kelių dešimčių kilometrų į pietus nuo Cinque Terre grožybių yra kur kas mažiau atrastas Italijos miestelis – Portovenere, kuris Romos laikais buvo nedidelis žvejų kaimelis, o vėliau čia buvo įkurtas Bizantijos imperijos laivynas. Vaizdingasis Portovenere pasitinka siauromis gatvelėmis ir spalvingais namais, o kyšulio gale stūkso masyvi San Pietro bažnyčia. Mieste dominuoja viduramžių ir gotikinė architektūra.

 

Portovenere-italija.jpg

 

Ventimiglia

Italija garsėja vienu gražiausiu Rivjeros miestu – Ventimiglia, įsikūrusiu vos už keleto kilometrų nuo Prancūzijos sienos. Išskirtinio identiteto miestelis didžiuojasi dailiu viduramžius menančiu senamiesčiu ir amžius skaičiuojančiomis tradicijomis. Stačioje įkalnėje išsiraizgiusios siaurutėlės gatvelės, viliojančios paklaidžioti ir artimiau pažinti autentišką miesto grožį. Turistus kviečia čia įsikūrusios nedidelės parduotuvės, jaukios vaisių ir daržovių krautuvėlės.

 

Cervo

Į pietvakarius nuo Genujos įsikūręs Cervo – dar vienas Ligūrijos pakrantės perlas. Vos per 1000 gyventojų turintis miestukas nutūpęs ant kalvos, o jį iki šių dienų supa XVI a. gynybiniai įtvirtinimai. Išskirtinio kraštovaizdžio miestelis vilioja viso pasaulio turistus – čia galima praleisti atostogas su šeima ir draugais, pasimėgauti geru oru ir jaukia atmosfera. Turistus žavi ir dailūs restoranėliai bei kavinės, siūlantys paragauti vietinių Italijos patiekalų.

 

Cervo-italija.jpg

     
Kelionių portalo kelionių manija informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško kelionių manija sutikimo draudžiama.