TOP 10: lankytinos vietos Jūrmaloje

Autorius: Kelionių manija , 2015, Gegužės 01d.

Vos už keliolikos kilometrų nuo Latvijos sostinės Rygos esanti Jūrmala – populiarus kurortas ne tik tarp latvių, bet ir svečių iš užsienio.

 

Jūrmalos paplūdimiai

Kurorto balto smėlio paplūdimiai driekiasi apie 30 kilometrų, tad nenuostabu, jog Jūrmala neretai vadinama svarbiausiu Latvijos kurortu. Net keli iš kurorto paplūdimių yra pelnę Mėlynosios vėliavos statusą, kuris pažymi paplūdimio kokybę ir tai, jog šis paplūdimys atitinka tarptautinius standartus.

 

Jomas gatvė

Jomas – tai pagrindinė Jūrmalos pėsčiųjų gatvė, kuri kupina kavinių ir restoranų su vasaros terasomis, kuriose aidi gyva muzika. Liepos pradžioje rengiama tradicine tapusi Jomas gatvės šventė.

 

Racenės maudymosi įstaiga

Istorinis statinys, iškilęs Jūrmalos paplūdimyje 20 šimtmečio pradžioje, kadaise buvo tuometinis SPA centras – čia veikė šilto jūros vandens vonios, kurių vanduo būdavo prisotinamas angliarūgštės ar pušų ekstrakto. Tarybų valdžios metais čia buvo įsikūrusi kurorto poliklinika, o posovietiniu laikotarpiu medinis pastatas renovuotas.

 

Jūrmalos muziejus

Lietingą dieną verta užsukti į Jūrmalos muziejų, kuris didžiuojasi čia saugoma istorinių maudymosi kostiumų kolekcija ir pasakojama Jūrmalos, kaip kurorto istorija. Pavyzdžiui, kurorte 1897 m. buvo nustatytos maudymosi jūroje taisyklės: maudytis buvo leidžiama tik su maudymosi apranga, kurią sudarė kelius siekiantys šortai ir dryžuoti marškinėliai. Muziejaus adresas – Tirgonu iela 29.

 

Dzintari parkas

Dzintari, arba Gintaro parkas yra puiki vieta šeimoms su vaikais, mat čia įrengtos vaikų žaidimų aikštelės įvairaus amžiaus vaikams, veikia kavinės, įrengti riedučių takai. Jei nebijote aukščio, galite pakilti virš parką supančių pušų viršūnių į modernųjį prieš keletą metų iškilusį apžvalgos bokštą ir pasidaryti virš Jūrmalos iš paukščio skrydžio.

 

latvijos-pajuris-jurmala.JPG

Apžvalgos bokštas Jūrmaloje, kelioniumanija.lt nuotr.

 

Dzintaru koncertų salė

Dar vienas istorinis statinys, kuriame iki šių dienų vyksta svarbiausi Jūrmalos kurorto renginiai – tai Dzintaru salė. Ši salė buvo pastatyta dar tarpukariu, o vėliau išplėsta ir talpina apie 2000 žiūrovų. Adresas – Turaidas iela 1.

 

Vėžlio skulptūra

Bene labiausiai fotografuojamas Jūrmalos objektas – tai ties jūros pakrante esanti vėžlio (latv. Bruņurupucis) skulptūra.

 

Jūrmalos muziejus po atviru dangumi

Besidomintys tradiciniu gyvenimo būdu bei Jūrmalos istorija turėtų užsukti į Jūrmalos muziejų po atviru dangumi, kuris įsikūręs Lielupėje. Muziejus supažindina su tradicine žvejyba, mat kadaise dabartinės Jūrmalos teritorijoje iki pat 19 amžiaus buvo įsikūrę žvejų kaimeliai. Adresas – Tiklu iela 1a, Lielupė.

 

Lyvu vandens parkas

Ir vasarą, ir žiemą Lyvu vandens parkas nuotaikingai pasitinka ištroškusius vandens pramogų. Čia – ir tikrą jūrą bangas primenančios bangos, ir sraunios upės, ir kvapą gniaužiantys nusileidimų kalneliai, ir pirčių kompleksas, ir kitos pramogos.

 

Kemerų pelkė

Visai šalia Jūrmalos įrengtas Didysis takas per Kemerų pelkes. Takas vingiuoja pro paslaptingus ežerėlius ir akivarus, ir suteikia galimybę iš arčiau pažinti pelkės augmeniją.

 

jurmala-ka-pamatyti.jpg

Takas per Kemerų pelkę, tourism.jurmala.lv  nuotr.

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško Kelionių manija sutikimo draudžiama.