TOP 10: lankytinos vietos Katalonijoje (neskaitant Barselonos)

Autorius: Kelionių manija , 2014, Rugpjūčio 27d.
Barselona be jokių abejonių yra vienas labiausiai lietuvių pamėgtų miestų Ispanijoje. Katalonijos sostinės gatves nuolatos tvindo marga turistų ir keliautojų minia. Ir nenuostabu, juk savąją Barseloną čia atranda ir linksmybių bei vakarėlių mėgėjai, ir originaliosios Antonio Gaudi kūrybos gerbėjai, ir muziejinių vertybių ieškotojai. Tačiau verta ištrūkti ir už šarmingosios Barsos ribų bei pakeliauti po saulėtąją Kataloniją.

Žirona: viduramžių paieška

Kreivų gatvelių labirintą saugo storos akmenų sienos, menančios romėnų laikus, o ant kalvos stiebiasi elegantiškas katedros bokštas. Tai – Žirona, viduramžių perlas Katalonijoje. Vos už šimto kilometrų nuo gyvybingosios Barselonos esanti Žirona užburia akmenimis grįstomis gatvelėmis, apraizgiusiomis nedidelę kalvą, kurios viršūnėje stypso gotikos šedevras – katedra, besididžiuojanti plačiausia gotikine nava pasaulyje. Beklaidžiojant jaukiomis gatvelėmis, verta užsukti į Arabų pirtis, kurios buvo naudojamos nuo 12 amžiaus, o norintys pasigilinti į Žironos istoriją turėtų nepraleisti Miesto istorijos muziejaus.

 

zirona-barselona.jpg

Žirona 

 

Montseratas: švenčiausia Katalonijos vieta

„Dantytuoju“ pramintame kalne, apie 45 km nuo Barselonos, Montserato vienuolynas iškilo 11 a., tačiau  19 a. buvo sugriautas. Po kelių dešimtmečių atstatytas vienuolynas tapo Katalonijos kultūros židiniu. Šiandien čia įsikūrę vienuoliai benediktinai.

Bene didžiausia vienuolyno įžymybė – tai bažnyčioje saugoma Juodosios Montserato Mergelės, kuri laikoma Katalonijos globėja, skulptūra, pritraukianti minias piligrimų iš viso pasaulio. Pasakojama, kad šią skulptūrą išraižė pats Šv. Lukas, o Šv. Petras ją atgabeno į Kataloniją. Tiesa, mokslininkų versija kitokia: anot atliktų tyrimų, statula buvo pagaminta maždaug 12 a.

 

19montserato-vienuolynas.jpg

Montserato vienuolynas 

 

Kosta Brava: romantiškos uolos

Uolėtoji Kosta Brava pakrantė driekiasi nuo pat Katalonijos šiaurėje esančios sienos su Prancūzija iki Blaneso kurorto. Maždaug 200 km ilgio pakrantėje tarp uolų glaudžiasi jaukūs miestukai bei poilsiautojų pamėgti kurortai – Lloret del Mar, Blanes, Tossa del Mar.

 

19kosta-brava-ispanija.jpg

Figueres: susitikimai su Dali

Žymusis Salvadoras Dali gimė Figuerese, kuriame dabar įkurtas teatras-muziejus, supažindinantis su ekscentriškojo dailininko gyvenimu ir kūryba. Neįprasta siurrealistinė muziejaus aplinka vienus žavi, kitiems išlieka neįminta mįsle.

 

 

19figueres.jpg

Salvadoro Dali muziejus, Figueres 

 

Cadaques: miestelis, įkvėpęs Salvadorą Dali

Dar vienas miestelis, tarsi persismelkęs ekscentriškojo Salvadoro Dali dvasia – tai Kosta Bravos pakrantėje įsikūręs Cadaques, žavintis savo idiliškais baltais namukais. Charizmatiškasis menininkas čia turėjo savo vilą ir praleisdavo nemažai laiko. Salvadoro Dali namą-muziejų rasite Port Lligate.

Taragona: romėnų palikimas

Senoji Katalonijos sostinė Taragona įsikūrusi Viduržemio jūros pakrantėje į pietus nuo Barselonos. Taragonoje, Tarraco archeologinėje vietovėje, išlikę nemažai miesto įkūrėjų romėnų griuvėsių, kurių tarpe antikinis amfiteatras, miesto sienos. Archeologijos muziejuje saugomi romėnų laikų radiniai.

 

19taragona.jpg

 

Aigüestortes: gamtos žavesys

Pirėnų kalnuose, Katalonijos šiaurėje plyti d’Aigüestortes nacionalinis parkas (visas pavadinimas – Park Nacional d‘Aigüestortes i Estany de Sant Maurici). Almantys kalnų upeliai, krištoliniai ežerai, platūs slėniai ir juose besiganantys pusiau laukiniai arkliai – toks vaizdas pasitinka išsirengusius į žygį po vieną gražiausių Ispanijos nacionalinių parkų. Vieninteliame Katalonijos nacionaliniame parke telkšo apie 200 ežerų, o kalnai kyla į 3000 metrų aukštį. Aigüestortes nacionaliniame parke yra net keli lankytojų centrai: Boi, Espot, kuriuose įrengtos ekpozicijos, pasakojančios apie parko gamtą bei gyventojus; Llesui įkurtas Piemenų muziejus, supažindinantis su šio amato subtilybėmis Pirėnų kalnuose. Aigüestortes nacionalinį parką kerta GR-11 žygeivių trasa, einanti per Pirėnų kalnus.

Port Aventura: nuotykių pasaulis

Viduržemio jūros pakrantėje įsikūręs vienas įspūdingiausių Europoje nuotykių parkų, Port Aventura. Greta Salou miesto, maždaug už 100 km į pietus nuo Barselonos Kosta Dorados pakrantėje įsikūręs ne tik atrakcionų parkas, bet ir vandens pramogų parkas. Port Aventuros nuotykių pasaulį sudaro šešios teminės zonos: Viduržemio jūros pakrantė, Polinezija, Kinija, Meksika, Tolimieji Vakarai ir Sesamo Aventura, kuri pirmuosius lankytojus pakvietė tik pernai.

 

Caldes de Montbui: spa vilionės

Apie 35 km į šiaurę nuo Barselonos esantis Caldes de Montbui – tai istorinis spa miestelis. Čia trykštančio terminio vandens savybėmis naudojosi jau romėnai: jų statytų pirčių griuvėsiai išlikę iki šių dienų. Pagrindinėje miestelio aikštėje trykštantis Font del Lleo, arba Liūto šaltinio vanduo yra apie 70°C. Miestelyje apstu ir kitų istorinių pastatų, kviečia aplankyti Thermalia muziejus, pasakojantis spa miestelio istoriją.

Poblet vienuolynas: Viduramžių tvirtovė

Santa Maria de Poblet – tai vienuolynas, įkurtas 12 amžiuje. Kartu su dar dviem Katalonijos vienuolynais – Santes Creus ir Vallbona de les Monges – šis vienuolynas sudaro vadinamąjį „cistersų trikampį“. Šį svarbiausią iš trijų vienuolynų supa storos gynybinės sienos.

 

19poblet-vienuolynas.JPG

baneris Barselona-1.jpg

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Kelionių idėjos