TOP 10: lankytinos vietos Kroatijoje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Birželio 08d.

Ar teko girdėti legendą, kuri pasakoja, jog kadaise Dievui sukūrus pasaulį angelai nešė maišą įvairių gėrybių, kurias norėjo išbarstyti po visą pasaulį. Netikėtai prisėlinęs velnias bandė atimti tą maišą, tačiau šis plyšo ir visos gėrybės ir grožybės išbyrėjo. Sakoma, jog tai įvyko virš Kroatijos.

Iš tiesų, krištolinių Adrijos jūros bangų skalaujama Kroatija yra apdovanota ne tik gamtos turtais – vaizdingomis pakrantėmis, kuriose pabirę gausybė salų ir poilsiautojų pamėgtų kurortų. Šioje šalyje apstu ir įdomių istorinių vietovių, dailių senamiesčių ir legendomis apipintų miestukų.

 

Plitvicės ežerų nacionalinis parkas

Viena žymiausių ir labiausiai turistų lankomų Kroatijos vietų – tai Plitvicės ežerų nacionalinis parkas, kuriame tyvuliuoja 17 krištolo skaidrumo ežerų. Visi ežerai tarpusavyje sujungti – almančiomis kaskadomis, krentančiais kriokliais. Parke, kuris yra saugomas Unesco, yra įrengti specialūs pėsčiųjų takai, galima pasirinkti įvairaus sudėtingumo trasas, taip pat kursuoja elektriniai autobusai.

 

Dubrovnikas

Adrijos jūros pakrantėje įsitaisęs Dubrovnikas – vienas gražiausių Kroatijos miestų. Jo simboliu tapo virš smaragdinių Adrijos vandenų pakibęs gynybinis bokštas ir masyvios miesto sienos. Nuo šių sienų atsiveria puiki miesto panorama ir nepakartojamas vaizdas į Adrijos jūrą.

 

3dubrovnikas.jpg

 

Krka nacionalinis parkas

Krka upė neretai tituluojama gražiausia Kroatijoje. Ir ne veltui. Šios upės žemupyje ir vidurupyje yra net septynios grupės įspūdingų krioklių, kurių bendras kritimo aukštis viršija 240 m. Krka upėje yra įrengtos specialios maudyklės, kuriose tiesiog krioklių pašonėje gali turkštis visi panorėję. Vieni įspūdingiausių Krka nacionaliniame parke – tai Skradinski Buk kriokliai. Įveikęs 17 travertino terasų, išsidėsčiusių 400 m ilgio atkarpoje, upės vanduo čia krenta iš daugiau nei 37 m aukščio. Šie kriokliai laikomi gražiausiais kalcio karbonato kriokliais visoje Europoje.

 

3krka-upe.jpg

 

Bračo sala

Trečioji pagal dydį Adrijos jūros sala, Bračo sala, garsi puikiais paplūdimiais, tyra jūra ir kultūriniu paveldu. Tačiau bene didžiausia Bračo salos įžymybė yra nepakartojamo grožio Auksinio rago (Zlatni rat) kyšulys, išsišovęs ties Bolo gyvenviete salos pietuose. 500 m ilgio kyšulio smėlėtas smaigalys, skalaujamas jūros bangų ir pustomas vėjo, nuolat keičia savo formą. Bračo salos gyventojai nuo seno vertėsi žemdirbyste – augino alyvuoges, vynuoges bei įvairius vaisius. Sala jau Antikos laikais garsėjo baltuoju kalkakmeniu, kuris dėl savo savybių buvo pramintas „Bračo marmuru“. Saloje iškastas kalkakmenis buvo naudojamas tokių žymių statinių statyboms kaip Diokletiano rūmai Splite. O taip pat ir šiuolaikiniams pastatams, tokiems kaip Berlyno Reichstagas ar Vašingtono Baltieji rūmai.

 

3braco-sala.jpg

 

Splitas

Dalmatijos perlas ir antrasis pagal dydį Kroatijos miestas Spitas yra gyvybingas ir modernus miestas, išsaugojęs įspūdingą istorinį pastatą – Diokletiano rūmus. Šie rūmai yra vieni geriausiai iki šių dienų išsilaikiusių romėnų rūmų. Kadaise šie masyvių sienų supami rūmai buvo 215 m ilgio ir 180 m pločio. Iki šių dienų išlikusios originalios kolonos, vestibiulis, Jupiterio šventykla.

 

3splitas.jpg

 

Opatija

Opatija – vienas populiariausių kurortų Kroatijoje, įsitaisęs vaizdingoje Kvarnero įlankoje. Opatija išaugo aplink 14 a. statytą vienuolyną, o kaip kurortas ėmė plėstis tik 19 amžiuje, kuomet Austrijos-Vengrijos imperatorių šeima, įvertinusi dėkingą šios vietovės mikroklimatą, leisdavo savo atostogas Angiolina viloje, aplink kurią dabar įsikūręs dailus parkas. Opatijos pakrantėje nutiestas 12 km ilgio takas „Lungo Mare“, kuris yra idealus romantiškiems pasivaikščiojimams palei pulsuojančią turkio spalvos Adrijos jūrą.

 

3opatija.jpg

 

Šibenikas

Šibenikas – vienas iš pagrindinių Kroatijos renesansinės epochos kultūros centrų. Senamiestyje vingiuoja siauros gatvelės, kurias supančios aukštos namų sienos saugo nuo kaitrių vidudienio spindulių. Miesto puošmena – renesansinė Šv. Jokūbo katedra, saugoma Unesco. Netoli Šibeniko įsikūręs vienas populiariausių Kroatijoje Krka nacionalinis parkas.

 

3sibenikas.jpg

Šibeniko senamiestis

 

Rovinjas ir Istrijos pusiasalis

Rovinjas – tai buvęs romėnų uostas, vėliau valdytas bizantiečių, frankų, venecijiečių. Miesto istorinės įžymybės – tai Balbi arka (senoviniai miesto vartai, XVII a.), laikrodžio bokštas (menantis vėlyvąjį renesansą), Šv. Eufemijos katedra (statyta ankstyvosios krikščionybės laikais, vėliau perstatyta). Istrijos pusiasalyje taip pat verta užsukti į Motovuną – jaukų senovinį miestelį, įsitaisiusį ant kalvos. Anot legendų, Motovuną kadaise pastatė milžinai. Dar viena Istrijos įžymybė – tai romėnų palikimu besididžiuojanti Pula. Šį miestą garsina įspūdingas romėnų amfiteatras.

 

3rovinjis.jpg

Rovinjis iš paukščio skrydžio 

 

Korčula

Korčula – viena didžiausių Adrijos jūros salų, mėgstama poilsiautojų dėl smėlio paplūdimių. Be to, čia galima pasigėrėti išties nuostabiais skardžiais. Korčuloje kasmet vyksta viena iš didžiausių Kroatų liaudies švenčių – Moreška, arba „kardų šokis“. Tradiciškai ši šventė švenčiama liepos 27 d., tačiau visą vasarą kiekvieną ketvirtadienį galima išvysti specialiai turistams rengiamus pasirodymus.

 

3korcula.jpg

Korčula

 

Zadaras

Vaizdingoje Kroatijos pakrantėje, Dalmatijos regione įsikūręs Zadaras. Šį miestą garsina įspūdingas ir neįprastas žmogaus kūrinys – Jūros vargonai. Tai miesto krantinėje apie 70 m besidriekiantys laiptai, kuriuose įtaisyti skirtingo ilgio vamzdeliai. Pučiant vėjui ir lūžtant bangoms šis „gamtos orkestras“ lankytojus apdovanoja nuostabia muzika.

 

3zadaras.jpg

Nuotr. commons.wikimedia, freeimages.com

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.