TOP 10: lankytinos vietos Normandijoje

Autorius: Kelionių manija , 2015, Vasario 19d.

Į vakarus nuo Paryžiaus besidriekiantis Normandijos regionas kupinas istorinių vietovių, menančių svarbius istorinius įvykius nuo pat 11 amžiaus, kuomet karingieji normanai veržėsi užkariauti Angliją. Tačiau ne tik istorijos mėgėjai čia atras įdomių vietovių, kur kas ramesnių nei šurmuliuojantis Paryžius ar levandų laukuose skęstantis turistų pamėgtas Provansas.

 

Mont St Michel

Įspūdingas pakrantėje stūksantis vienuolynas – Mont St Michel iškilo viduramžiais arkangelo Mykolo garbei. Didžiuliame benediktinų vienuolyne kadaise ne tik gyveno vienuoliai, bet ir buvo įkurtas svarbus mokslo centras. Pagrindinis vienuolyno kompleksas dar vadinamas La Marveille, arba „stebuklu“.

 

D-Day memorialinė pakrantė

Normandijos pakrantėje Antrojo pasaulinio karo metu, 1944 m. birželio 6 dieną įvykęs JAV, Jungtinės Karalystės ir kitų sąjungininkų kariuomenės išsilaipinimas istorijos puslapiuose įrašytas kaip vienas didžiausių tokio pobūdžio įvykių. Besidomintys istorija mielai keliauja pakrante besidriekiančiu keliu Nr. D514, ties kuriuo išlikę daugybė tą dieną menančių vietovių – kaimelių, nedidelių muziejų, buvusių kovos laukų, kapinių ir memorialinių paminklų.

 

d-day-normandija.jpg

 

Sidro kelias

Pro vaizdingus Normandijos kaimelius ir sodus vingiuojantis Sidro kelias – tai maždaug 40 km maršrutas, besidriekiantis netoli Deauville. Normandijoje sidras turi senas gamybos tradicijas. Obuolių sultys sidrui paprastai spaudžiamos spalio-lapkričio mėnesiais, o po 6 mėnesių fermentacijos gimsta sidras. Keliaujant Sidro keliu verta sustoti vietinių ūkininkų sodybose, kur gaminamas sidras ir kalvadosas – obuolių brendis.

 

Živerni

Živerni (Giverny) – tai vieta, kur kadaise kūrė ir įkvėpimo sėmėsi garsusis impresionistas Klodas Monė (Claude Monet). Šioje vietovėje be žymių pokyčių išsaugoti sodai, kurio takeliais kadaise vaikščiojo tapytojas, ir kurio elementus galima išvysti jo kūriniuose.

 

Ruanas

Ruanas (Rouen) – tai buvusi Normandijos kunigaikštystės sostinė, kurioje išlikę nemažai istorinių paminklų. Bene įspūdingiausias Ruano statinys – tai nuostabi gotikinė katedra, kurią supa dailus, nors ir ne kartą nuniokotas ir vėl atstatytas senamiestis. Ruanas žymus ir tuo, jog būtent šio miestelio centrinėje aikštėje Viduramžiais buvo sudeginta Žana D‘Arc (Jeanne d’Arc).

 

Rouen-katedra.JPG

Ruano katedra

 

Kanas

Vienas svarbiausių miestų Normandijoje – Kanas (Caen), kadaise buvęs gražus viduramžių miestas, kuris buvo nusiaubtas Antrojo pasaulinio karo metu. Vėliau atstatytas miestas prarado viduramžių žavesį, tačiau čia išlikę keletas įdomių istorinių vietų. Ties Orno ir Odono upių santaka įsikūręs miestas laikomas kalvadoso sostine. Čia išlikusi įspūdinga normandų pilis, kurios statybas pradėjo Vilhelmas Užkariautojas 11 amžiuje. Pilyje įsikūręs Normandijos muziejus. Dar viena lankytina vieta Kane – tai Kano memorialas, arba Taikos muziejus.

 

kanas-Caen.JPG

 

Bajo

Bajo (Bayeux) – tai dar vienas įdomus istorinis miestas Normandijoje. Bene labiausiai jį išgarsino Bajo gobelenai, kuriuose viduramžiais buvo užfiksuoti 11 amžiaus normanų karo žygiai užkariaujant Angliją. Anot legendos, istorinius gobelenus išaudė Vilhelmo Užkariautojo žmona. Dabar šie gobelenai eksponuojami Bajo muziejuje. Akį traukia ir 11 amžiuje statyta Bajo katedra, kurioje sumišę romaninis ir gotikinis stiliai.

 

Etretat

Nedidelis Etretato miestelis įsikūręs Normandijos pakrantėje. Kadaise tai buvo žvejų kaimelis, kuris 19 amžiuje išaugo į populiarų pajūrio kurortą. Čia nuo aukšto skardžio atsiveria dramatiškas vaizdas į Lamanšo sąsiaurį. Vienas įdomiausių Etretato reginių – tai Falaise d‘Aval uola, savo forma primenanti dramblio, įmerkusio straublį į vandenį, figūrą.

 

etretat-normandija.jpg

 

Honfleur

Nedidelis uostamiestis Honfleur – tai vaizdingas ir ramus miestelis, kupinas vaizdingų gatvelių ir senovinių namų. Spalvingas miestelis kūrybai įkvėpė ne vieną impresionistą. Nedidelį istorinį uostą čia iš trijų pusių supa spalvingi namai, o buvusioje bažnyčioje įsikūręs Jūreivystės muziejus.

 

honfleur-normandija.jpg

 

Normandijos Šveicarija

La Suisse Normande – tai kalvotoji regiono dalis, dėl to praminta Normandijos Šveicarija. Čia išvysite dailius kaimelius, medinę tradicinę architektūrą, vaizdingus slėnius ir uolėtus Orno upės skardžius.

 

     
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.