TOP 10: lankytinos vietos Palerme

Autorius: Kelionių manija , 2014, Kovo 26d.

Sicilijos sostinė Palermas gali būti vadinama chaotišku ir triukšmingu, tačiau kartu tai yra turtingas kultūriniu požiūriu miestas. Suklestėjęs dar valdant romėnams Palermas šiandien primena muziejų po atviru dangumi ir yra vienas labiausiai lankomų Sicilijos miestų.

 

Normanų rūmai 

Palazzo dei Normanni – tai Palermo istoriniame centre esantys karališkieji rūmai. Pirmieji rūmai šioje vietoje buvo pastatyti dar 9 amžiuje ir iš jų likę praktiškai tik pamatai. Dabar rūmuose įsikūręs Sicilijos parlamentas. Bene žymiausia rūmų vieta – tai puošnioji Capella Palatina koplyčia. 

 

6palermas-palazzo-normanni.jpg 

 

Kapucinų vienuolynas

Viena žymiausių lankytinų vietų Palerme – Kapucinų vienuolynas. Tačiau reiktų atminti, jog čia tikrai neverta lankytis silpnesnių nervų žmonėms, mat šiame vienuolyne net keletą šimtmečių iki pat 20 a. buvo mumifikuojami žmonių palaikai, iš viso katakombose jų išlikę apie 8000. 

 

Quattro Canti

Quatro Canti, arba Keturi kampai – tai istorinė vieta Palerme, kur susikerta Corso Vittorio Emanuele ir via Maqueda gatvės. Kadaise tai buvo mėgstama palermiečių susitikimų vieta, nes šioje vietoje jungėsi keturi istoriniai Palermo kvartalai. Tačiau dabar čia išvysite ne susitikti atėjusius žmones, o chaotiškai lekiančias transporto priemones.  

 

6palermo-Quattro-Canti.jpg 

 

Palazzo Chiaramonte Steri

Chiaramonte giminės rūmai iškilo 14 amžiuje ir puikiai atspindi nuolatinius mieste vykusius pokyčius. Bene žymiausia rūmuose yra Baronų salė, kurią puošia įspūdingos medžio raižiniais išdailintos lubos. 

 

Palermo Didysis teatras

Teatro Massimo – tai neoklasikinio stiliaus Didysis teatras, vienas Palermo simbolių. Teatras iškilo 19 amžiaus pabaigoje, o bene labiausiai jį išgarsino scena žymiojo kino filmo „Krikštatėvis“ trečiojoje dalyje.  

 

6palermo-Teatro-Massimo.jpg 

 

Vucciria turgus

Vucciria turgus yra bene žymiausias Palerme ir savo vaizdais bei kvapais vilioja jau apie 700 metų. Nuo Viduržemio jūros regiono gėrybių ir skanumynų iki amatininkų dirbinių bei rūbų – Vucciria turgus yra tikras rojus norintiems įsigyti originalių dalykėlių. 

 

Palermo archeologijos muziejus

Palerme įsikūręs Museo Archeologico Regionale yra vienas įspūdingiausių archeologijos muziejų Italijoje. Jame eksponuojami radiniai nuo priešistorinių laikų iki arabų viešpatavimo laikų. 

 

6palermas-sicilija.jpg 

 

Galleria Regionale della Sicilia

Sicilijos regioninė galerija įsikūrusi Palazzo Abatellis rūmuose. Galerijoje eksponuojami 13-18 a. siciliečių meno kūriniai – skulptūros, tapybos bei keramikos darbai.

 

Marionečių muziejus

Unikaliame muziejuje sukaupta įspūdinga marionečių, arba kaip siciliečiai jas vadina, pupi kolekcija – visos jos yra rankų darbo. 

 

Monrealės katedra

Atokiau nuo Palermo ant Kaputo kalno įsikūręs Monrealės miestelis garsėja katedra, kuri laikoma vienu gražiausių normanų architektūros pavyzdžiu pasaulyje. 12 amžiuje iškilusi katedra ir benediktinų vienuolynas yra vieni labiausiai lankomų Sicilijos saloje.

 

6monreale-katedra.JPG 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.