TOP 10: lankytinos vietos Pilzene

Autorius: Kelionių manija , 2014, Spalio 14d.
Pilzenas jau viduramžiais garsėjo lygių neturinčiais aludariais. Tikrų alaus mėgėjų kelionių žemėlapyje šis Bohemijos miestas atsiduria ir dabar – mieste veikia ne tik autentiškoje viduramžių alaus darykloje įsikūręs Alaus muziejus, bet ir Pilsner Urquell alaus darykla. Patys Pilzeno gyventojai sako, jog Pilzenas ir alus yra du neatsiejami dalykai. Alaus gamybos tradicijos čia siekia 13 amžių, kuomet 260 Pilzeno gyventojų namų buvo suteiktos aludarystės teisės.

Tačiau Pilzenas – ne tik alaus miestas. 2015-aisiais Pilzenas, kartu su Belgijos Monso miestu, neš Europos kultūros sostinės vėliavą. Pilzeno kultūros sostinės programoje numatyta per 600 kultūrinių renginių. Pristatome 10 svarbiausių lankytinų vietų Pilzene.

 

Šv. Baltramiejaus bažnyčia 

Vienas iš Pilzeno miesto simbolių – gotikinė Šv. Baltramiejaus bažnyčia, kurią puošia aukščiausias bažnyčios bokštas visoje Čekijoje. 102 m aukščio bokšte įrengta apžvalgos aikštelė atveria Pilzeno panoramą iš paukščio skrydžio.

 

17baltramiejaus-katedra.jpg

 

Respublikos aikštė

Pilzeno Respublikos aikštė, kurios dydis siekia 139 x 193 m, viduramžiais buvo viena didžiausių Europoje. Ir dabar šioje aikštėje vyksta tradicinės mugės. Respublikos aikštę puošia trys fontanai, tačiau bene svarbiausia jos puošmena yra renesansinė Rotušė, iškilusi 16 amžiuje.

 

Didžioji sinagoga

19 amžiaus pabaigoje Pilzene iškilusi sinagoga ne tik tapo didžiausia Čekijoje, bet ir trečiąja pagal dydį visame pasaulyje! Didesnes sinagogas galima išvysti tik Jeruzalėje ir Budapešte. Didžioji sinagoga yra Čekijos žydų palikimo simbolis.

 

17didzioji-sinagoga.jpg

 

Pilzeno požemiai

Nuotykių ir istorijos mėgėjų keliai veda į Pilzeno požemius, pasakojančius Viduramžių miesto istorijas. 14 amžiuje šie požemiai, kurių bendras ilgis viršija 10 km, buvo ne tik gyventojų prieglobstis karų metu, bet ir maisto atsargų (o taip pat ir alaus) saugyklos. Ir šalčiausią žiemą, ir karščiausią vasarą požemiuose išsilaiko pastovi apie +10°C oro temperatūra. Lankytojams atverta apie 800 m ilgio požemių trasa.

 

17pilzeno-pozemiai-1.jpg

 

Pilsner Urquell alaus darykla

Pilsner Urquell alaus darykla – joje rengiamos ekskursijos, kurių metu supažindinama su šiuolaikinėmis alaus gamybos technologijomis. Neatsiejama tokios ekskursijos dalis – alaus degustacija.

 

Pilzeno aludarystės muziejus

Pilzeno senamiestyje, autentiškoje viduramžių alaus darykloje, įkurtas Pilzeno aludarystės muziejus, supažindinantis su alaus gamybos procesais ir tradicijomis. Šioje vietoje alus buvo verdamas nuo 15 amžiaus. Muziejuje eksponuojami autentiški aludarystės reikmenys, patalpos.

 

17alaus-muziejus.jpg

 

Pilzeno zoologijos ir botanikos sodas

Pilzeno zoologijos ir botanikos sode gyvena per 1300 rūšių gyvūnų, tarp kurių galima išvysti žirafas, leopardus, tigrus, raganosius, pingvinus ir daugybę kitų.

 

17pilzeno-zoo.jpg

 

Dinoparkas 

Pilzenas sudomins ne tik alaus gerbėjus, bet ir su vaikais keliaujančias šeimas, mat šiame mieste įsikūręs priešistorinių gyvūnų parkas. Pilzeno Dinoparke ne tik galima pažinti kadaise Žemėje gyvenusius dinozaurus, bet ir užsukti į 3D kino seansus ar pasimėgauti kitomis pramogomis visai šeimai.

 

17pilzeno-dinoparkas.jpg

 

Techmania mokslo centras

Pilzene taip pat verta užsukti į Techmania mokslo centrą, kuriame galima nenuobodžiai leisti valandų valandas tyrinėjant tokius rimtus mokslus, kaip fizika, biologija, matematika, susipažįstant su technologijomis. Visai šeimai skirtas mokslo centras – tai vieta, kur galima paliesti, išbandyti, žaidimo metu pažinti sudėtingus dalykus.  Centre taip pat veikia ir 3D planetariumas.

 

Marionečių muziejus

Pilzeno centre įsikūrusiame Marionečių muziejuje pasakojamos lėlių teatro istorijos ir galima susipažinti su teatro lėlėmis bei marionetėmis.

 

Nuotr. pilsen.eu

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Lankytinos vietos