TOP 10: lankytinos vietos Prahoje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Vasario 19d.

Šimto bokštų miestu praminta Praha – vienas gražiausių miestų Europoje, pasitinkantis architektūros stebuklais, šurmuliuojančiomis senamiesčio gatvėmis ir, žinoma, barais, kupinais čekiško alaus bokalus kilnojančių turistų.

 

Senamiesčio aikštė

Prahos Senamiesčio aikštę juosia spalvingų namų virtinė, aplink ją kyla bažnyčių bokštai, o centre didingai stūkso paminklas reformatoriui ir čekų nacionaliniam herojui Janui Husui.

Astronominis laikrodis

Turistus tarsi magnetas vilioja Prahos Astronominis laikrodis, įtaisytas Prahos rotušės pastato šone. Šis laikrodis valandas ir minutes skaičiuoja nuo pat 15 amžiaus. O be to dar rodo ir saulės bei mėnulio judėjimą per zodiako ženklus. Kas valandą žiūrovų laukia nedidelis spektaklis, kurio veikėjai – įvairios biblinės figūros.

 

8prahos-laikrodis.jpg

 

Karolio tiltas

Magiška traukos vieta Prahoje – Vltavos upės krantus jungiantis Karolio tiltas. Apie šį tiltą netgi pasakojama legenda, jog jį statant viduramžiais į skiedinį buvo įmaišyta kiaušinių, idant tiltas būtų tvirtas ir stovėtų amžinai. Tiltas stebina ne tik jį nutūpusiomis biblinėmis skulptūromis, bet ir menininkų ir gatvės muzikantų gausa.

 

Prahos pilis

Ant kalvos stūksanti Prahos pilis be abejo savo išvaizdą pakeitė šimtus kartų nuo tada, kai 11 amžiuje čia buvo įkurti pirmieji miesto įtvirtinimai. Čekai didžiuojasi, kad Prahos pilis yra didžiausia pagal užimamą plotą visame pasaulyje – istoriniai pastatai čia išsidėstę 45 ha plote.

 

8prahos-pilis.jpg

 

Šv.Vito katedra

Grakštūs Prahos pilies puošmenos, Šv.Vito katedros, bokštai dominuoja miesto panoramoje. Puošniosios gotikinės katedros statybos buvo pradėtos dar 14 amžiuje ir vyko keliais etapais.

 

Senosios žydų kapinės

Palyginti nedideliame plote įsikūrusiose Senosiose žydų kapinėse kone tris šimtmečius buvo laidojami žydai, mat kitur šios tautos mirusiuosius buvo tiesiog draudžiama laidoti. Dėl to mirusieji čia buvo laidojami keliais sluoksniais, kartais net iki 12 lygių. Netoliese įsikūręs Žydų muziejus.

 

8prahos-zydu-kapines.jpg

 

Vaclovo aikštė

Prahos Naujamiestyje plyti Vaclovo aikštė, kurioje anksčiau šurmuliuodavo turgus, rinkdavosi demosntracijos, o dabar šią aikštę juosia parduotuvių ir restoranų rajonas. Vaclovo aikštėje taip pat įsikūręs ir Nacionalinis muziejus – seniausias ir didžiausias muziejus Čekijoje.

 

„Šokantis“ namas

Palyginti neseniai (1996 m.) iškilęs modernus pastatas, pramintas „Šokančiu“ namu, smalsuolius vilioja savo neįprasta forma. Šis namas stovi Rasinovo Nabrezi gatvėje, netoli Vltavos upės.

 

8praha-sokantis-namas.jpg

 

Šv. Mikalojaus bažnyčia

Įspūdingas šios bažnyčios kupolas matosi iš tolo, o 70 m aukščio kupolo skliautą puošia Franzo Palko freska. Baroko stiliaus bažnyčios interjere apstu dailės kūrinių. 1746 m. buvo sumontuoti vargonai, kuriais grojo ir pats Mocartas.

 

Loreta 

Svarbi vieta piligrimams – tai Loreta, pastatų kompleksas, kurio centre stovi Mergelės Marijos namelio, Santa Casa, kopija. Originalusis namelis stovi Italijos Loreto miestelyje.  O panašių kopijų Čekijoje yra apie 50. Loretoje saugomas 16-17 a. liturginių reikmenų lobynas.

 

8praha-loreta.jpg

Nuotr. sxc.hu

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.