TOP 10: lankytinos vietos Sardinijoje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Birželio 26d.

Turkio žydrumo jūros vanduo salos pakrantėse, kalnų supami slėniai centrinėje salos dalyje, spalvingi istoriniai miestukai ir paslapčių gaubiami unikalūs salos statiniai nuragiai – tai tik maža dalis to, kuo Sardinija pakeri čia apsilankiusius.

 

Kaljaris

Sardinijos salos pietuose prie Viduržemio jūros įsikūręs Kaljaris (Cagliari) yra salos sostinė. Miestas įsitaisęs Angelų įlankoje, o jo paplūdimyje yra „Velnio balnu“ pramintas kalnas. Miesto įžymybė ir simbolis – tai Bastione di San Remy tvirtovė, nuo kurios apžvalgos aikštelės atsiveria miesto ir pakrantės panorama.

Įspūdžiai iš Kaljario

 

2kaljaris-sardinija.jpg

 

Algeras

Algero (Alghero) senamiestyje apstu istorinių pastatų, liudijančių šio miesto ryšį su katalonų kultūra. Senamiestį supa istorinės gynybinės sienos ir puošia katalonų gotikos stiliaus Santa Maria katedra. Algeras įsikūręs Sardinijos šiaurės vakarinėje pakrantėje ir neretai vadinamas Sardinijos Barselona dėl savo kataloniškos praeities.

 

2algeras-sardinija.jpg

 

Neptūno grota

Neptūno grota (Grotta di Nettuno) yra pavadinta romėnų jūrų dievo Neptūno vardu. Salos vakaruose, netoli Algero esančią grotą puošia stalagmitai ir stalaktitai, o jos viduje telkšo vaizdingas ežerėlis. Į grotą patekti galima vadinamaisiais „ožkos laiptais“ arba atplaukus laiveliu.

 

Costa Smeralda

Costa Smeralda, arba Smaragdinė pakrantė, žymi itin skaidriu vandeniu ir balto smėlio paplūdimiais, kuriuos paįvairina vaizdingos pakrančių uolos. Salos šiaurėje besidriekianti Smaragdinė pakrantė yra turtuolių rojus, mat čia ilsėtis atvyksta ne tik kino žvaigždės ar rusų oligarchai, bet ir arabų šeichai.

 

Su Gorroppu tarpeklis

Sardinijos pietrytinėje dalyje verta aplankyti Su Gorroppu tarpeklį, kuris yra giliausias. 14 km besidriekiančio tarpeklio uolos šauna į 450 m aukštį. Sakoma, kad šis kraštas yra stebuklingas: esą visi, kurie čia yra vaikščioję, sulauks ilgo amžiaus. Verta išbandyti!

 

2Gorroppu.jpg

 

Su Nuraxi

Barumini apylinkėse išlikusi archeologinė vietovė Su Nuraxi, kuri garsi 19 m aukščio nuragu. Tai Sardinijoje aptinkami neįprasti kūgio formos priešistoriniai statiniai iš didžiulių akmens luitų. Saloje išlikę apie 7000 geriau ar blogiau išlikusių nuragų, tačiau Su Nuraxi yra bene geriausios būklės ir yra saugomas Unesco.

 

Kastelsardo

Sardinijos šiaurinėje pakrantėje įsitaisęs Kasltelsardo (Castelsardo) istorinis miestelis. Vaizdingame miestelyje verta apžiūrėti Doria citadelę, paklaidžioti siauromis senamiesčio gatvelėmis. Ne veltui Kastelsardo vadinamas vienu gražiausių Italijos miestelių.

 

2sardinija-castelsardo.jpg

 

Madalenos archipelagas

Ties vaizdingąja Costa Smeralda pakrante driekiasi Madalenos archipelagas, kurį sudaro per 50 įvairaus dydžio salų. Visas Madalenos archipelago salas supa krištolinis, tiesiog peršviečiamas, švarus jūros vanduo. Ši vieta labiau primena Karibų jūros pakrantes nei Viduržemio jūros regioną.

 

Nora

Archeologinė Noros vietovė – tai seniausia Sardinijos salos gyvenvietė, kurios liekanos išlikę netoli Kaljario, ties Pula. Nora buvo įkurta prieš 3000 metų finikiečių, tačiau čia išlikę ir romėnų istorinių statinių liekanų, pavyzdžiui, romėnų termos, teatras, vilos.

 

2nora-sardinija.jpg

 

Bosa

Sardinijos vakarinėje dalyje, į pietus nuo Algero įsikūrusi Bosa – vienas spalvingiausių salos miestų. Istoriniame Bosos centre išlikę autentiški įvairiausiomis spalvomis išmarginti viduramžių namai, o ant kalvos tarsi karūna pūpso pilies griuvėsiai.

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.