Išskirtinio grožio Tenerifė – populiari atostogų vieta, visų pirma vertinama dėl malonaus salos klimato. Čia vidutinė metinė oro temperatūra siekia daugiau nei 20 laipsnių. Tenerifėje šilta ir saulėta net ir tuomet, kai Lietuvoje ūžauja pūgos ir kūpso purios pusnys. Vis tik, „amžinuoju pavasariu“ pramintos salos pavadinimas yra glaudžiai susijęs su sniegu. Klausite, kaip? Ogi, išvertus iš vietinių guančų kalbos, Tenerifė reiškia „snieguotasis kalnas“. Tiesa, keliaujant į didžiausiąją Kanarų salyno salą, sniego tikėtis tikrai neverta. Nebent kopsite į Teidės ugnikalnį, kurio viršūnė, iškilusi į 3700 m aukštį, baltuoja iš tolo. Šis ugnikalnis, nors ir esantis toli nuo žemyninės Ispanijos krantų, laikomas aukščiausiu šalies kalnu.
Teidės ugnikalnis
Užgesęs Teidės ugnikalnis yra viena iš Tenerifės salos vizitinių kortelių. Specialiu keltuvu verta užkilti į 3,5 km aukštį. Ne tam, kad pamatytumėte sniegą, o tam, kad pasidairytumėte mėnulio paviršių primenančiu salos kraštovaizdžiu. Teidė – tai trečiasis pagal dydį pasaulyje ugnikalnis, nuo kurio viršūnės geru oru galima apžvelgti tolyje iš Atlanto bangų išnyrančias kitas Kanarų salyno salas.
Santa Krusas
Tenerifės salos sostinė – Santa Kruso miestas. Bene didžiausia šio miesto įžymybė – tai žiemos pabaigą skelbiantis tradicinis Karnavalas, kasmet vasario mėnesį garsais ir spalvomis užtvindantis Santa Kruso gatves. Mieste įsikūręs ir žymiausias salos muziejus – Gamtos ir žmogaus muziejus, supažindinantis su Kanarų salų istorija ir vietiniais gyventojais – guančais.
Pragaro tarpeklis
Pragaro tarpeklis (Barranco del Infierno) – tai dar viena įdomi vieta žygių gamtoje mėgėjams. Šis vaizdingas tarpeklis nesunkiai pasiekiamas iš salos pietuose įsikūrusio Adeje miesto. „Pragaro tarpeklis“ tęsiasi apie 6 km. Kalnuotais keliukais ir tarpekliais nusėtas maršrutas įveikiamas per kelias valandas. Galutinis kelionės tikslas – dailus vandens krioklys – tai vienintelė vieta, kurioje galima pamatyti natūralią vandens tėkmę.
Anagos kalnai
Tenerifė garsėja vaizdingais Anagos kalnais (Montes de Anaga), esančiais šiaurės rytinėje dalyje. Kalnuose įrengti pėsčiųjų takai, vingiuojantys pro vešlios augmenijos kupinus miškus – tai tikras žygeivių rojus. Angavos kalnai turi daug įdomių vietų, kuriose gausu archeologinių salos pėdsakų. Vaizduotę žadina ir jaukūs maži kaimeliai, kur vietiniai gyvena uolose. Užkilus į kalvas galima pasidairyti po apylinkes nuo panoraminių aikštelių.
La Laguna
Kadaise buvusi Tenerifės sostinė – La Laguna – ir šiandien džiugina atvykėlius dailiais tradiciniais pastatais ir naktiniu gyvenimu, kadangi šis miestas vadinamas „studentiškiausiu“ Kanaruose – čia įsikūręs San Fernando universitetas. La Laguna yra kultūrinis ir religinis centras, kuriame galima pamatyti įspūdingo grožio architektūrinius paminklus, aplankyti Vyskupo rūmus, katedrą, Santo Domingo bažnyčią. La Laguna senamiestis yra saugomas UNESCO.
Loro parkas
Puerto de la Cruze esantis Loro Parque zoologijos sodas – viena labiausiai turistų pamėgtų atrakcijų Tenerifės saloje, traukianti įvairaus amžiaus keliautojų dėmesį. Ne veltui 2014 m. įtakingo kelionių portalo „TripAdvisor“ lankytojai šį zoologijos sodą išrinko geriausiu Europoje – buvęs papūgų parkas šiandien yra tapęs įspūdingu floros ir faunos sodu, kuriame įkurtas ir vienas didžiausių pingvinariumų.
Botanikos sodas
Puerto de la Cruze įsikūręs Botanikos sodas yra vienas seniausių Ispanijoje. Čia auga daugiau nei 3000 augalų rūšių iš viso pasaulio. Turistai kviečiami susipažinti su išskirtine augmenija, atgabentą daugiausiai iš Pietų ir Centrinės Amerikos, Afrikos ir Australijos kraštų. Po atviru dangumi žaliuojantys tropiniai ir subtropiniai augalai kviečia gerai praleisti laiką ir pasimėgauti jaukia gamtos ramybe.
Siamo vandens parkas
Tailandas Ispanijoje – taip būtų galima pristatyti Siamo vandens parką, įsikūrusį Costa Adeje mieste, salos pietvakariuose. Išskirtinio grožio vandens parkas, atidarytas 2008 m., įrengtas Tailando tematika. Tajų stiliaus pastatai, restoranai ir vandens čiuožyklos kviečia smagiai praleisti laiką. Siamo vandens parko restoranuose verta paragauti tradicinių tajų patiekalų. Čia taip pat galima aplankyti ir ant vandens įkurtą tradicinį tajų turgų.
La Orotava
Tenerifė garsėja didingais architektūriniais paminklais – istorinis Orotavos miestas turistus vilioja dailiu senamiesčiu ir barokiniais pastatais, senovinėmis aikštėmis ir jaukiais vidiniais kiemeliais. Čia galima išvysti ir bene geriausią barokinės architektūros pavyzdį Kanarų salose – Iglesia de La Concepcion bažnyčią. Vertinantiems pažintines keliones pėsčiomis, organizuojamos ekskursijos kalnuose. Visą miestą supa vaizdingas Orotavos slėnis.
Los Gigantes skardis
Los Gigantes skardis – tai dar vienas gamtos stebuklas Tenerifės saloje. Šis beveik statmenas skardis yra salos vakarinėje dalyje. Čia 500–800 m aukščio uolos neria tiesiai į Atlanto bangas, todėl uolų didybę geriausia stebėti plaukiant laiveliu. Ties didingomis uolomis, kurias senieji salos gyventojai laikė šventomis, įsikūręs to paties pavadinimo kurortas. Dailus Los Gigantes miestelis gali būti pasiekiamas ir automobiliu.