TOP 10: lankytinos vietos Venecijoje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Kovo 03d.

Vienus sužavi unikalūs Veneciją išvagoję kanalai, siaurutės gatvelės, romantiški tilteliai ir miesto viduramžių dvasia. Kiti gi, patekę į turistų prisigrūdusį senamiestį, lieka abejingi ar skundžiasi kanalų dvoku. Vis dėlto, greičiausiai sutiksite, kad Italijos Veneto regiono sostinė yra vienas iš tų miestų, kuriuos būtina pamatyti bent kartą gyvenime.

12 a. Venecija tapo nepriklausomu miestu-valstybe. Viduramžiais Venecijos pirklių įtakoje buvo nemaža dalis Viduržemio jūros pakrantės miestų. Be to, Venecijos pirkliai kontroliavo šilko ir prieskonių iš Rytų prekybą. Klestintis miestas buvo vienas galingiausių ir turtingiausių visoje Europoje. Buvusią miesto didybę ir šiandien mena prabangūs pirklių namai, išsidėstę abipus Didžiojo kanalo.

 

Didysis kanalas

Didysis kanalas (Canal Grande) – pagrindinis Venecijos kanalas, savo vingiais įsirėžęs miesto centre. Ties šiuo 4 km ilgio kanalu kadaise kūrėsi įtakingiausios ir turtingiausios venecijiečių šeimos. Apžiūrėti prabangius, neretai auksu ir įmantriomis detalėmis išpuoštus namus patogu įsėdus į vandens autobusą vaporetto. Nors daugelis namų jau neteko buvusios didybės, o spalvos išbluko, tačiau plaukiant Didžiuoju kanalu galima padaryti puikių nuotraukų ir stebėti kanale verdantį gyvenimą.

 

venecija-kanalas.jpg

 

Šv. Morkaus aikštė

Šv. Morkaus aikštė (Piazza San Marco) – didžiulė ir turistų mėgstama aikštė, kadaise Napoleono pavadinta „elegantiškiausia Europos svetaine“. Nuo seno San Marco rajonas buvo vienas svarbiausių Venecijoje. Aikštėje įsikūrę daugybė lauko kavinių. Tiesa, pasimėgavimas kavos puodeliu dažno lietuvio kišenei gali pasirodyti pernelyg didelis iššūkis.

 

Šv. Morkaus bazilika

Basilica San Marco – tai didinga Venecijos katedra, esanti Šv. Morkaus aikštėje. Šios didžiulės bažnyčios struktūra atitinka kryžiaus formą. Fasadas, kupolai ir sienos gausiai išpuošti mozaikomis, daugiausia atspindinčiomis bizantinio meno tradicijas. Pala d‘Oro – auksu ir brangakmeniais išdabintas bazilikos altorius. Bazilikos lobyne sukaupta bažnytinių vertybių ir brangakmenių kolekcija, joje saugoma daugiau kaip 100 relikvijų.

 

venecija-bazilika.jpg

 

Kampanilė

Piazza San Marco aikštėje iškilęs bokštas, arba Kampanilė, kurios viršūnėje įrengta apžvalgos aikštelė. Ši 99 m aukščio bokšto apžvalgos aikštelė apdovanoja kvapą gniaužiančiu Venecijos lagūnos vaizdu. Bokštas buvo restauruotas 16 a. po to, kai žemės drebėjimo metu apgriuvo ankstesnis bokštas-švyturys, pastatytas 12 a.

 

venecija-sanmarko.jpg

 

Dožų rūmai

Dožų rūmai (Palazzo Ducale), pastatyti 11 a., buvo naudojami gynybiniams tikslams. Vėliau juos sunaikino gaisras, o dabartiniai gotikiniai rūmai datuojami 14-15 a. Šioje vietoje buvo įsikūrusi klestinčio miesto valdžia. Tad nenuostabu, kad rūmų viduje galima išvysti gausiai žymiausių to meto tapytojų dekoruotus kambarius ir sales. Atodūsių tiltu Dožų rūmai sujungti su buvusiu kalėjimu – per šį tiltą įtariamieji buvo vedami į tardytojų apklausas.

Rialto tiltas

16 a. pabaigoje nutiestas Rialto tiltas (Ponte di Rialto) yra vienas iš labiausiai turistų lankomų objektų Venecijoje. Netoli šio tilto, kertančio Didįjį kanalą, veikia Rialto turgeliai, kuriuose galima įsigyti šviežių daržovių, žuvų ir kitų produktų.

 

venecija-rialto.jpg

 

Burano sala

Trokštantys pabėgti nuo Venecijos šurmulio gali nuplauti iki Burano salos, kuri garsėja ne tik kanalais, bet ir itin spalvingais namais, kurie vilioja ne tik fotoaparatais apsiginklavusius turistus, bet ir menininkus iš viso pasaulio. Ši sala nuo Venecijos nutolusi apie 10 km, ją galima pasiekti plaukiant vaporetto. Burano saloje galioja labai griežtos taisyklės namų savininkams: norint perdažyti savo namą, reikia kreiptis į savivaldybę, kuri informuoja, kokia spalvą turėtų pasirinkti namo šeimininkas.

 

Gallerie dell’Accademia 

Akademijos galerijoje (Gallerie dell’Accademia) saugoma viena didžiausių meno kolekcijų Venecijoje. Ties Didžiuoju Kanalu įsikūrusioje galerijoje eksponuojami venecijiečių meno kūriniai. Šioje vietoje kadaise veikė Venecijos meno mokykla.

 

San Giorgio Maggiore

San Giorgio Maggiore – tai vienuolyno kompleksas, įsikūręs to paties pavadinimo saloje Venecijoje. 16 a. renesanso stiliaus bažnyčios baltos spalvos fasadas ryškiai kontrastuoja su salą supančiu melsvu lagūnos vandeniu. O idilišką vaizdą dar papildo rausva kampanilė – varpinės bokštas, nuo kurio viršūnės atsiveria puiki Venecijos panorama.

 

venecija-san-giorgio.jpg

 

Peggy Guggenheim kolekcija

20 a. moderniosios dailės kolekcija, sukaupta amerikietės milijonierės P.Guggenheim, yra saugoma 18 a. Palazzo Venier dei Leoni rūmuose. Šie rūmai įsikūrę prie pat Venecijos Didžiojo kanalo. Nuo 1951 m. viešai eksponuojamoje kolekcijoje yra vertingų kubizmo, siurrealizmo, abstraktaus ekspresionizmo stiliaus kūrinių.

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.